Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Основні рекомендації для спорудження басейнів

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Основні рекомендації для спорудження басейнів

Основні рекомендації для спорудження басейнів

Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко, так як недостатня адгезія (зчепленням) цих матеріалів з основою, особливо якщо присутня волога, не дозволяє ефективно виконати ізоляцію. Крім того, традиційні гідроізолюючі шари укладають зовні, тобто вони працюють на відрив. Щоб уникнути цього, доводиться споруджувати додаткові підпірні стінки, які здорожують собівартість конструкції. Щоб якимось чином знизити собівартість, часто порушують технологію укладання гідроізоляційного шару, а звідси і виникають постійні скарги власників басейнів на великі протікання води. Для того щоб цього не сталося з Вашим басейном, треба виконати ряд умов.

По-перше, рекомендуємо при будівництві басейну не використовувати цеглу, а тільки монолітний залізобетон марки 500, виготовлений в заводських умовах. У домашніх умовах практично неможливо виготовити водонепроникний бетон.

По-друге, басейн повинен мати строгу геометричну форму, щоб при облицюванні його керамічною плиткою не порушувався малюнок укладання (мал. 151). Вирішуючи, яку форму матиме задуманий басейн, слід пам'ятати, чим вона простіше, тим менше матеріальних витрат буде потрібно для будівництва. І ще один важливий момент - витягнута форма більш доцільна, ніж квадратна або кругла. Добре, коли довжина басейну приблизно в два рази більше його ширини.

По-третє, для влаштування гідроізоляційного шару використовуйте тільки сучасні матеріали, які удосталь є на вітчизняному ринку. Удавана економія коштів при будівництві басейну може згубно позначитися на сімейному бюджеті при ремонті та ліквідації протікань.

Басейн зі строгими геометричними формами
Мал. 151. Басейн зі строгими геометричними формами: 1 - облицювальна плитка; 2 - дерев'яні укоси

Незалежно від того, де будується басейн (на прилеглій території або всередині приміщення), споруджувати його слід на міцному і надійному підставі. Ні в якому разі не можна встановлювати басейн на насипних фунтах або на пливунах. Для будівництва поглибленого басейну потрібно в першу чергу виконати земляні роботи по розробці котловану по місцю. Котлован потрібно рити з деяким запасом, стінки і днище ретельно вирівняти, прибравши всі залишки пухкого фунта. Якщо басейн великий, то при розробці котловану потрібно вжити заходів від осипання фунта зі стінок котловану. Якщо глибина котловану перевищує 1 м, то його стінки слід робити з ухилом в зовнішню сторону, щоб фунт не обсипався на дно. Щоб котлован НЕ розмивало атмосферними опадами, приступати до спорудження басейну слід відразу після виїмки фунта і зачистки підстави. Якщо це зробити не вдалося і вода потрапила на дно котловану, то перед пристроєм басейну воду і розмокший фунт слід видалити. Ладу банно-оздоровчі комплекси, автор цієї статті накопичив деякий досвід будівництва басейнів, яким хоче поділитися з читачем. У зовсім недалекому минулому придбання матеріалів, які в даний час використовуються при будівництві гідротехнічних споруд, для звичайного обивателя було порівняти хіба що з польотом на Місяць. Тому при будівництві басейнів доводилося застосовувати традиційні матеріали, вносячи відповідні корективи в проект.

Найефективнішим методом у цьому випадку є зварний металевий басейн. Для його спорудження із сталевих листів товщиною 4-5 мм вариться басейн, який послужить каркасом для монолітного бетону (мал. 152). Якщо розміри басейну великі, то жорсткість металевим стінок додадуть ребра, зварені з сталевої арматури або уголковой сталі (мал. 153). За допомогою такої методики вдавалося побудувати басейни довжиною до 11,5 м. Зварювання ванни басейну слід доручити фахівцеві, має досвід зварювання на герметичність. Практика підказує, що краще за все з цією роботою справляються зварювальники, які займаються ремонтом і монтажем посудин, що працюють під тиском.

По всій площі металевих стінок басейну з обох сторін у подальшому потрібно приварити металеві «вуса», які надійно зв'яжуть металеву ванну з монолітним бетоном стін і днища. Після цього з обох боків стін металевого басейну встановлюють дерев'яну опалубку і бетонують стіни басейну таким чином, щоб металевий каркас опинився всередині моноліту приблизно в середній його частині. Такий басейн, облагороджений глазурованою плиткою, надійно прослужить багато років, не доставляючи клопоту господарю.

Зварений металевий басейн
Мал. 152. Зварений металевий басейн: 1 - стінка басейну (сталеві листи); 2 - місця з'єднань сталевих; листів; 3 - опорна кладка (цегла); 4 - поперечні розпірки; 5 - поздовжні розпірки; 6 - труба переливу; 7 - труба подачі води в басейн

Басейн зі стінками підвищеної жорсткості. Висота борту 1,2 м, заглиблення в центрі 1,8 м
Мал. 153. Басейн зі стінками підвищеної жорсткості. Висота борту 1,2 м, заглиблення в центрі 1,8 м: 1 - драбина; 2 - випуск в центрі; 3 - борт; 4 - стіновий елемент; 5 - анкерний трикутник; 6 - стабілізуючий лист; 7 - анкери; 8 - куточок; 9 - скіммер; 10 - насоси; 11 - фільтрувальна шахта; 12 - подовжній перетин при глибині води 1,2 м; 13 - те ж, поперечний переріз; 14 - подовжній перетин при глибині води 1,8 м; 15 - те ж, поперечний переріз

Збільшення металоємності споруди з лишком компенсується зниженням матеріальних і трудових витрат на гідроізоляційні роботи і можливі переробки й ремонти басейну при витоках води. Нагадаємо, що цю технологію ми застосовували тоді, коли не було можливості працювати з сучасними гідроізоляційними матеріалами. Ця методика будівництва басейну має право на існування і в даний час. Але рівень сучасної технології в будівництві настільки просунувся за останні роки, що побудувати водонепроникний басейн можна абсолютно іншими методами. Для цього потрібно застосувати новітні досягнення у виробництві будівельних і гідроізоляційних матеріалів, які стали набагато доступніше.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 Піч-кам'янка з нижнім розташуванням бака для води
Дана піч відрізняється від попередніх тим, що має камеру для каменів в обсязі 50 літрів, топку великої довжини і додаткову нижню заслінку для забезпечення процесу розтоплення.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.