Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Басейни для лазень і саун

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Басейни для лазень і саун

Басейни для лазень і саун

Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.

Види басейнів

Басейни для банного комплексу можуть бути вбудованими всередині приміщення або розташовуватися на прилеглій території. У будь-якому з цих варіантів басейн може бути заглибленим, полузаглубленние і споруджуватися без заглиблення. В останньому випадку басейни можуть бути стаціонарними і переносними, випуск яких освоїли багато вітчизняні та зарубіжні підприємства. Форма басейнів може бути досить різноманітною - від прямокутної до самої хитромудрої, на яку тільки здатне уяву.

Вибір того чи іншого типу басейну залежить від конкретних умов: наявності площі, економічних, технологічних та інших можливостей власника і виконавця. Але в кожному разі басейн - це складна гідротехнічна споруда, будівництво якого вимагає певного рівня знань і вміння застосувати ці знання на практиці.

Ми не будемо зупинятися на всіх варіантах будівництва басейнів, так як в обсязі одного розділу статті це зробити неможливо. Мета цієї статті - популярно пояснити читачеві про можливі труднощі, які можуть зустрітися при спорудженні басейнів і пояснити деякі шляхи їх подолання.

Стадія прийняття рішення

Перш ніж зупинити свій вибір на конкретному варіанті басейну для сімейної лазні або сауни слід зважити всі за і проти. Власники заміських будинків зараз часто вдаються до варіанту споруди басейну на території ділянки, отримуючи тим самим можливість приймати водні процедури щодня. Досвід будівництва таких басейнів накопичений в більшості розвинених країн, для яких басейн на ділянці і навіть у квартирі багатоповерхового будинку -явище буденне. Потрібно відзначити, що будівництво та утримання капітального басейну великої площі та об'єму води - задоволення досить дороге і під силу далеко не кожному. Для цього потрібно виконати великий обсяг будівельно-монтажних, гідроізоляційних та оздоблювальних робіт, якість яких повинна задовольняти умови спорудження та експлуатації гідротехнічних споруд. Спорудження басейну найкраще доручити спеціальним фірмам, які можуть дати гарантію на свою роботу. В крайньому випадку, для цього потрібно запросити фахівців, у кваліфікації яких Ви не сумніваєтеся. У сучасній літературі, наявної на полицях книгарень, можна зустріти масу рекомендацій про те; як побудувати басейн на своїй ділянці. Прочитавши деякі з цих рекомендацій, неважко прийти до висновку, що автори цих статей у своєму житті не побудували жодного басейну, а всі ці рекомендації прочитали з такої ж сумнівної літератури, яку видали самі. І найголовніше, за свої рекомендації вони не несуть ніякої відповідальності, а розплачується довірливий читач.

Як приклад і застереження розповімо один епізод. Автор цієї статті побував в гостях у знайомого, який побудував на своїй ділянці досить великий басейн. Знаючи автора як досвідченого будівельника, товариш попросив ради. Справа в тому, що по закінченню декількох років експлуатації басейн став пропускати воду. Спочатку вода йшла незначно, але поступово цей процес став нерегульованим. І це незважаючи на те, що власник басейну славиться в окрузі як майстер на всі руки. При детальному опитуванні з'ясувалося, що при спорудженні басейну була застосована загальна традиційна технологія із застосуванням звичайного бетону, полівінілхлоридної плівки, бітуму, руберойду тощо. Це і було помилкою. При будівництві басейну треба застосовувати тільки ті матеріали якість і технічні характеристики яких задовольняють технічним умовам саме для спорудження басейнів. Звичайно, це потребуватиме певних витрат, але зате вдасться уникнути подальших ремонтних робіт. І приказка: «Скупар платить двічі» в цьому випадку дуже до місця.

Враховуючи вищесказане, дозволимо собі дати кілька порад.

Для невеликої сімейної лазні, в яку господар не може вкласти значні матеріальні засоби, краще придбати переносний басейн скромних розмірів, випуск яких освоїли багато фірм. Як правило, це сертифікована продукція, на неї дається гарантія. А її придбання та встановлення може обійтися значно дешевше, ніж спорудження капітального басейну. В крайньому випадку, можна обійтися звичайною ванною, яку легко встановити в мийному відділенні, а витрати при цьому будуть мінімальними. Звичайно, поплавати в такому басейні або ванною не вдасться, але якість водних процедур в період між відвідинами парилки від цього не сильно постраждає.

Якщо ж наші доводи Вас не переконали і прийнято рішення споруджувати капітальний стаціонарний басейн, то, принаймні, дотримуйтеся тих рекомендацій, які ми наведемо в наступних розділах.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 Піч-кам'янка з нижнім розташуванням бака для води
Дана піч відрізняється від попередніх тим, що має камеру для каменів в обсязі 50 літрів, топку великої довжини і додаткову нижню заслінку для забезпечення процесу розтоплення.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.