Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.

Димові труби для печей-кам'янок

Частина 1

Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі. В умовах лазні, що відрізняються підвищеною пожежною небезпекою, до спорудження димової труби потрібно підходити з максимальною обережністю. Труба не тільки повинна безперешкодно виводити димові гази за межі приміщення, створюючи при цьому хорошу тягу, а й відповідати всім нормам пожежної безпеки. При будівництві кам'янок розрізняють димоходи насадні, корінні і стінні. Конструкція димоходу залежить від виду кам'янки, місця її розташування та особливостей будівлі лазні. Типове пристрій димаря представлено на мал. 127.

Пристрій димоходу
Мал. 127. Пристрій димоходу: 1 - кришка прочищення; 2 - димохідний патрубок печі; 3 - трійник; 4 - балка перекриття; 5 - термоізоляція (азбест); 6 - хомут; 7 - асбестоцементная труба; 8 - кожух (покрівельна оцинкована сталь); 9 - мінераловатна набивка; 10 - парасолька; 11 - фартух; 12 - решетування покрівлі; 13 - асбестоцементная труба (витяжка) діаметром 100 мм; 14 - опорний брусок; 15 - зашивання стелі (покрівельна сталь по азбесту); 16 - вентиляційна решітка

При експлуатації димових труб і їх зведенні слід пам'ятати, що дерев'яні конструкції займаються при температурі 300 °С. Але при тривалому контакті деревини з гарячими поверхнями процес самозаймання може відбутися і при температурі 100 °С. Тому при зведенні опалювальних пристроїв лазні потрібно неухильно дотримуватися відстані горючих конструкцій від нагрівальних поверхонь. Це досягається пристроєм у відповідних місцях разделок і распушек. Особливу увагу влаштуванню разделок і потовщень слід приділяти в дерев'яних, рубаних лазнях. Справа в тому, що рубані стіни в процесі всихання деревини або конопатки дають усадку, що порушує цілісність разделок і може призвести до зменшення протипожежних зазорів. Ізоляцію дерев'яних конструкцій найкраще виконувати листовим азбестом. Допускається ізоляція повстю, але для зменшення небезпеки займання і захисту від молі його просочують глиняним розчином.

Особливу небезпеку являють собою утворилися тріщини в масиві димової труби. Іскри, що вилітають через ці тріщини, можуть потрапити на спаленні предмети і стати причиною пожежі. Тому навіть дрібних пошкоджень слід приділяти своєчасне увагу.

Насадні димоходи (труби) влаштовують на перекриші кам'янки, вони є як би її продовженням. Найкраще димоходи ставити не на піч-кам'янку, а на залізобетонну плиту, яку укладають на перекритті. Це дає певні переваги у випадку ремонту печі. Можна по черзі розбирати стінки печі, а плита, спираючись на три стінки, є надійною опорою для труби. В першу чергу трубу слід розташовувати від горючих конструкцій на відстані не менше 380 мм (1 1/2 цегли). Якщо є можливість обгорнути трубу азбестом в декілька шарів або повстю, змоченим в глиняному розчині, яку можна зменшити до 250 мм (1 цегла). Кам'янку найкраще розташовувати таким чином, щоб що виходить на дах труба розташовувалася по можливості ближче до коника. У цьому випадку тяга в каменке буде найкраща і виключається можливість зворотного руху повітря (в трубу), через що піч буде диміти. Якщо труба знаходиться на відстані до 1,5 м до коника будівлі, то її оголовок повинен підніматися над коником не менше ніж на 0,5 м. При відстані від оголовка труби до коника від 1,5 до 3,0 м труба може розташовуватися на одному рівні з коником, а якщо це відстань більше, то верх труби повинен розташовуватися на лінії, проведеної під кутом 10° від коника до горизонту.

Стінні димоходи влаштовують в середині капітальних стін, викладених з цегли або каменю. Природно, що такий димар можна влаштувати тільки в лазнях, побудованих з цегли або блоків. Виконують димоходи у вигляді вертикальних стояків, що викладаються за допомогою пересувного шаблона («буйка»). Такий шаблон являє собою прямокутний ящик з перетином у плані, що дорівнює перерізу димоходу. Його ставлять в середину стіни і навколо нього по всій висоті виконують кладку. По закінченню кладки одного ряду шаблон піднімають і знову продовжують кладку. Димарі краще розташовувати у внутрішніх стінах лазні, що позбавить від надмірного охолодження димових газів і пов'язаного з цим явищем утворення конденсату.

Димова труба
Мал. 128. Димова труба: 1 - видра; 2 - распушки

Димова труба є ніби завершальним елементом димоходу, роль якого в процесі експлуатації лазні величезна. Труба може бути викладена в 5 цегл (п'ятерик) з отвором димового каналу 260х130 мм або в 6 цегл (шестерик) з отвором димового каналу 260х260 мм. Крім цього можуть бути й інші розміри труби. Шийку димоходу не доводять до горищного перекриття на 2-3 ряди, встановлюючи по ходу кладки засувки або в'юшки. Перші два-три ряди труби ведуть із приміщення, а решта - з горища. У місці проходження трубою перекриття роблять так звану «распушку», а при виході за покрівлю - «видру» - потовщення (мал. 128). Распушку виконують у процесі кладки димаря, збільшуючи її поперечний переріз напуском цегли.

Кладка видри димової труби
Мал. 129. Кладка видри димової труби

Кладка шийки і распушки
Мал. 130. Кладка шийки і распушки

Кладка видри і распушки показана на мал. 129 і 130. Варіанти проходу димових труб через перекриття лазні показані на мал. 131. Оформлення виходу труби через сталеву і черепичний покрівлю показано на мал. 132 і 133.

Оброблення димоходу в міжповерхове дерев'яному перекритті
Мал. 131. Оброблення димоходу в міжповерхове дерев'яному перекритті: 1 - димовий канал; 2 - дерев'яна балка перекриття; 3 - оброблення в 1,5 цегли; 4 - два шари листового азбесту; 5 - оброблення в одну цеглину з додатковою ізоляцією

Сполучення виходу димової труби зі сталевою покрівлею
Мал. 132. Сполучення виходу димової труби зі сталевою покрівлею: 1 - покрівельна сталь; 2 - решетування; 3 - димар

Пристрій коміра димової труби (розміри в мм)
Мал. 133. Пристрій коміра димової труби (розміри в мм): 1 - ствол димової труби; 2 - передній куточок коміра; 3 - бічний утолок; 4 - хвилястий лист основного покриття; 5 - отвори для кріпильних болтів

 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 Піч-кам'янка з нижнім розташуванням бака для води
Дана піч відрізняється від попередніх тим, що має камеру для каменів в обсязі 50 літрів, топку великої довжини і додаткову нижню заслінку для забезпечення процесу розтоплення.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.