Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Кам'яна засипка печі-кам'янки

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Кам'яна засипка печі-кам'янки

Кам'яна засипка печі-кам'янки

Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів (граніт, перідатіт тощо) круглої форми з гладкою поверхнею. Такі камені зазвичай збирають на річкових перекатах, де сама природа підготувала цей прекрасний будівельний матеріал, який накопичив сонячну енергію і пройшов випробування часом і екстремальними умовами. Ці камені за мільйони років свого існування пройшли всі природні катаклізми і їм «знаком» контакт як з вогнем, так і з водою. Не можна для кам'яної засипки використовувати тендітні шаруваті камені з осадових порід і, тим більше, вапняк. Для того щоб перевірити придатність каменів для засипання, їх зазвичай нагрівають до червоного і кидають у воду. Тріснуті камені відбраковують. Крім механічної міцності камені повинні мати гарну здатність акумулювати тепло і мати однаковий у всіх напрямках коефіцієнт лінійного розширення.

Маса каменів може бути різною. Великі камені більше акумулюють тепла і через щілини між ними добре проходять димові гази, що важливо для підтримки нормальної тяги печі. Найбільш великі камені (діаметром 50-30 мм) укладають в нижній частині засипки, поступово зменшуючи їх розмір у міру заповнення камери. Заповнювати камеру потрібно так, щоб залишався прохід для димових газів, які повинні «омивати» камені з усіх боків. Це створить найбільш сприятливі умови для відбору тепла від димових газів і накопичення його в засипці. Навіть при дуже ретельному підборі потрібно передбачити захист парильщика від можливих осколків, які утворюються від тріснутих каменів при поливі водою кам'янки. Зазвичай це відбувається з породами вулканічного походження з гострими прозорими краями.

У старовинних російських лазнях для засипання часто застосовували чавунні ядра, які укладали упереміш з камінням. Чавун має велику (в порівнянні з гірськими породами) теплоємність і теплопровідність, що збільшує здатність кам'янки накопичувати і віддавати тепло. Цим методом можна користуватися і в даний час, використовуючи замість чавунних ядер болванки і чушки з чавуну. Їх краще встановлювати вертикально, перекладаючи з усіх боків камінням. Для цієї мети можуть підійти і відслужили свій вік чавунні частини тракторів та інших сільськогосподарських машин.

Штучні камені теж використовують для кам'яної засипки. Їх застосовують, коли знайти потрібні породи каменів не вдається. В якості штучних каменів для засипання використовують керамічні та порцелянові вироби необхідних розмірів. В останні роки нагромаджено певний досвід виробництва штучних каменів для кам'яної засипки. Їх виготовляють у формі кулі або інших конфігурацій, наближених до кулі. Ця форма добре акумулює і віддає тепло без великих внутрішніх напружень, що викликають появу тріщин. Щоб форма каменів не так різко демонструвала їх штучне походження, часто її наближають до виду гладкого кругляка.

Виготівники штучних каменів (в основному це фірми, що випускають печі-кам'янки) підбирають спеціальні суміші на основі кераміки, знижуючи всі побічні явища (розтріскування, шкідливі виділення тощо), домагаючись максимально кращих теплотехнічних характеристик. Продукція цих фірм проходить сертифікацію і визнана екологічно чистою. Хімічний склад штучних каменів підбирають з умов, які створюються в кам'яній засипці, враховуючи вид палива, яке використовується в каменке. Звичайно, засипка з штучних каменів обходиться дорожче, ніж підбір з природних каменів, але теплотехнічні характеристики, які при цьому досягаються часом, з лишком компенсують вкладені витрати.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 Піч-кам'янка з нижнім розташуванням бака для води
Дана піч відрізняється від попередніх тим, що має камеру для каменів в обсязі 50 літрів, топку великої довжини і додаткову нижню заслінку для забезпечення процесу розтоплення.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.