Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Печі-кам'янки з електричним підігрівом

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Печі-кам'янки з електричним підігрівом

Печі-кам'янки з електричним підігрівом

Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна. Сусідство води і електрики може призвести до трагічних наслідків. Тому для отримання гарячої пари при електричному обігріві кам'янки користуються дещо іншими методами.

Електричні нагрівачі можуть бути відкритого або закритого типу. Нагрівачі відкритого типу виготовляють з ніхромового дроту у вигляді циліндричної спіралі, яку укладають в пази керамічного вогнетривкого підстави (мал. 123). Електричні нагрівачі закритого типу (ТЕНи) застосовують в печах з вертикально і горизонтально розташованими нагрівачами. Вони складаються з корпусу з струмоведучими шинами, нагрівачами і системи теплових екранів (мал. 124).

Рамка зі спіраллю
Мал. 123. Рамка зі спіраллю: 1 - місця кріплення кінців спіралі; 2 - нихромовая спіраль: 3 - жаростійкий керамічний матеріал

Нагадаємо читачеві, що для електричної печі-кам'янки потрібна значна електрична потужність, яку можна отримати від трифазної мережі. Трифазні електричні мережі в індивідуальних будинках останнім часом стали застосовувати дуже часто. Але якщо такої мережі немає, то проводити її тільки заради лазні недоцільно. Підключення садиби до трифазної електричної мережі може обійтися значно дорожче, ніж спорудити звичайну кам'янку, що працює на твердому паливі: Таке підключення можна виконувати тільки за згодою енергопостачальної організації після виконання низки технічних умов. Звичайно, електричний обігрів позбавляє від турбот про паливо, більш чистий і екологічний. При невеликих габаритах парилки (до 4 м2) можна обійтися і однофазної електричною мережею. Для цього буде потрібно потужність 2,5-3,0 кВт, яку можна отримати і від однофазної мережі, але проводка, лічильник і запобіжники повинні бути розраховані на таке навантаження. Перш ніж прийняти остаточне рішення з цього приводу, слід проконсультуватися з фахівцями.

Розташування елементів грілки
Мал. 124. Розташування елементів грілки: 1 - рамка зі спіралями; 2 - вентилятор; 3 - корпус; 4 - тепловий екран

Електричні опалювальні печі працюють у постійному режимі. Відмітна особливість їх використання полягає у швидкому нагріванні парилки і точному регулюванні температури на заданому рівні.

Принципова конструкція електропечі з кам'яною засипкою показана на мал. 125. У такій печі немає необхідності акумулювати велику кількість тепла, тому обсяг кам'яної засипки може бути значно нижче, ніж в дров'яних кам'янках. У читача може виникнути природне запитання: «А навіщо взагалі потрібна кам'яна засипка в електричній печі? Адже тільки за допомогою електричних ТЕНів можна створити достатню для суховоздушной лазні температуру». Справа в тому, що кам'яна засипка накопичує тепло і володіє великою тепловою інерційністю. Тому при відкриванні дверей та вентиляції лазні не відчувається різкого перепаду температури. Крім того, дотримуючись певних правил, за допомогою кам'яної засипки можна в невеликих межах регулювати вологість в парильні.

Електропіч з кам'яною засипкою
Мал. 125. Електропіч з кам'яною засипкою: 1 - ТЕНи; 2 - кам'яна засипка; 3 - подача повітря до каменів; 4 - подача повітря в кожух

Корпус електричної печі сильно нагрівається зовні. Тому для запобігання надмірного випромінювання корпус поміщають в металевий кожух - свого роду металевий екран. У кільцевому зазорі між корпусом і екраном циркулює повітря, що нагрівається від розжарених стін. Система теплових екранів сильно нагрівається, тому для їх влаштування потрібні жароміцні сталі.

Іноді електричну піч виконують з вогнетривкої кладкою, що оберігає металевий корпус від прогоряння. Піч з вогнетривкої кладкою володіє великою теплоаккумулирующей здатністю, що слід враховувати при визначенні часу її нагрівання.

Число нагрівачів і схему їх підключення до електричної мережі підбирають залежно від особливостей приміщення парної, потужності печі, а також вимог до ступенчатому регулювання цієї потужністю. У сімейних лазнях з печами, що володіють невеликою електричною потужністю, часто обходяться двома нагрівачами. Потужність кожного з електричних нагрівачів рідко перевищує 2-2,5 кВт. Їх електричне підключення найкраще здійснювати з можливістю паралельного та послідовного з'єднання, що дає три ступені потужності. Одна з можливих схем електричного підключення двох нагрівачів показана на мал. 126. Для електричного підключення та регулювання потужності застосовують поворотні перемикачі, рубильники або барабанні перемикачі різних типів.

За умовами електробезпеки електричну кам'янку слід обов'язково заземлити. Опір заземлення не повинен перевищувати 3-5 ом. Ігнорування цих умов може призвести до трагічних наслідків, тому одного разу виконане заземлення періодично слід перевіряти спеціальним приладом, званим мегометром.

Схема включення двох нагрівачів в мережу при R<sub>2</sub>/R<sub>1</sub> = 2
Мал. 126. Схема включення двох нагрівачів в мережу при R2/R1 = 2: 1 - 100%; 2 - 66,7%; 3 - 33,3%

 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 Піч-кам'янка з нижнім розташуванням бака для води
Дана піч відрізняється від попередніх тим, що має камеру для каменів в обсязі 50 літрів, топку великої довжини і додаткову нижню заслінку для забезпечення процесу розтоплення.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.