Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Печі-кам'янки з підігрівниками води

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Печі-кам'янки з підігрівниками води

Печі-кам'янки з підігрівниками води

Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися. А якщо гарячої води немає? Ця проблема стає дуже актуальною. До її вирішення підходять різними методами, про які ми писали в розділі «Обладнання лазні». Гарячу воду можна отримати за допомогою тієї ж кам'янки. Для цього до кам'янка прилаштовують різні пристосування, що дозволяють нагріти воду в процесі топки печі. Програють в цьому відношенні печі-кам'янки періодичної дії, так як в них можна отримати тільки обмежений обсяг води, кількість якої диктується розміром ємності, встановленої на каменке. Найпростішим рішенням підігріву води може служити приклад обладнання кам'янки, представлений на мал. 119. Рішення настільки просто, що не потребує додаткових пояснень. Незручність цього методу полягає у великій обмеження обсягу гарячої води.

Піч-кам'янка з підігрівом води
Мал. 119. Піч-кам'янка з підігрівом води: 1 - топкова дверцята; 2 - котел; 3 - кришка котла; 4 - димові канали; 5 - дверки кам'янки; 6 - камені; 7 - канал виходу гарячих газів; 8 - піддувальна дверцята

Печі-кам'янки тривалої дії знаходяться в цьому відношенні в більш вигідному становищі. Навіть при обмежених обсягах ємностей воду можна періодично доливати, і під час відпочинку між банними і парильними процедурами вона знову прогрівається. Конструкція найпростішого підігрівача для води показана на мал. 120. У цій конструкції котел з'єднаний з подпиточной ємністю і при нагріванні води відбувається її природна циркуляція. Але навіть при такій конструкції підігрівача воду доводиться економити, так як ємність основного і підживлювального котлів обмежена.

Найпростіший водогрійний котел для лазні
Мал. 120. Найпростіший водогрійний котел для лазні: 1 - піддавали; 2 - топливник; 3 - котел; 4 - циркуляційна труба

Оригінальну конструкцію водогрійного котла, вбудованого в піч-кам'янку тривалої дії, пропонує Є. Архипов (мал. 121). У його конструкції застосований все той же водогрійний котел, про який ми розповідали раніше, але підхід до вирішення даного завдання принципово відрізняється. У варіанті цієї печі водогрійна колонка застосовується за прямим своїм призначенням, а для кам'янки виготовляють окрему приставку і встановлюють її безпосередньо на топку печі. Зробивши підживлення води до водогрійної колонці від водопровідної мережі або окремого високорозташованого бака, таку водогрейную колонку можна використовувати безпосередньо під душ.

Нагрівач з кам'янкою і теплою душовою конструкції Є. Архипова (розміри в мм)
Мал. 121. Нагрівач з кам'янкою і теплою душовою конструкції Є. Архипова (розміри в мм): 1 - душ; 2 - засувка; 3 - водяна колонка; 4 - камені; 5 - приставка до водяної колонці

Теплообмінники для нагріву води можна встановити і на металевому димоході, виконавши відповідні його вигини, як показано на малюнку. Для невеликої сімейної лазні цього деколи виявляється достатньо, а сама баня виходить економічною. Але в даному варіанті вигини газоходу слід робити таким чином, щоб виключити випадковий дотик до розпеченим металевим конструкціям. Для літнього варіанту лазні можна передбачити нагрів води, використовуючи сонячну енергію.

Економічна лазня з теплообмінниками на газоході А.М. Мінаєва
Мал. 122. Економічна лазня з теплообмінниками на газоході А.М. Мінаєва: 1 - теплообмінники; 2 - газохід; 3 - піч; 4 - бак з водою

Тему підігріву води для лазні можна розвивати до безкінечності, але ми свідомо зупиняємося на цьому, залишаючи читачеві можливість для творчого пошуку.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Піч-кам'янка з нижнім розташуванням бака для води
Дана піч відрізняється від попередніх тим, що має камеру для каменів в обсязі 50 літрів, топку великої довжини і додаткову нижню заслінку для забезпечення процесу розтоплення.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.