Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Печі-кам'янки тривалої дії

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Печі-кам'янки тривалої дії

Печі-кам'янки тривалої дії

Печі тривалої дії не обов'язково повинні бути теплоємними. Вогонь в печі підтримується в процесі банних процедур, тому кам'янка постійно підігрівається. Такі печі не вимагають великої маси кам'яної засипки і найбільш часто застосовуються при будівництві сімейних лазень. Відмінність печей тривалої дії від теплоємних печей полягає в відкрито розташованої каменке. Для підтримки необхідних параметрів пароповітряної середовища немає потреби відкривати дверки. Відкрита кам'янка досить сильно нагріває простір парильні при більш низькій температурі кам'яної засипки. Зазвичай температура кам'яної засипки печі тривалої дії не перевищує 350-450 °С і контролюється окропленням каменів гарячою водою. Вода швидко випаровується з характерним шиплячим звуком, охоплюючи тіло парильників спекотним парою. Відкрита кам'янка швидше нагріває приміщення парилки, доводячи температуру до 100 °С і більше. Тому печі тривалої дії за краще будувати любителя суховоздушной лазні (сауни) або російської лазні з низькою вологістю і висотою температурою повітря.

При конструюванні каменок тривалої дії народні умільці демонструють дива винахідливості і винахідливості. Але принцип дії таких печей в кінцевому підсумку зводиться до одного: димові гази омивають днище і стіни камери кам'яної засипки і, нагріваючи їх, йдуть в атмосферу. Кам'яна засипка знаходиться в безпосередньому контакті з повітрям парилки і нагріває його до необхідної температури. Падіння температури, викликане нагріванням повітря і випаровуванням води при утворенні пара, компенсується процесом горіння палива в топці.

Найбільш часто застосовувана конструкція печі-кам'янки тривалої дії, виготовлена зі сталевих листів товщиною 4 мм, показана на рис. 112. Конструкція печі дуже проста. При необхідності підігріву води для миття бак прилаштовують до однієї з бічних або до задньої стінки печі.

Піч постійної дії (розміри в мм)
Мал. 112. Піч постійної дії (розміри в мм): 1 - піддавали; 2 - корпус печі; 3 - топковий простір; 4 - решітка; 5 - камені; 6 - димова труба

Оригінальну конструкцію печі-кам'янки тривалої дії встановив у своїй лазні В. Кондратьєв (мал. 113.). Відмінність цієї печі від раніше розглянутих варіантів полягає в наявності повітряних регістрів, що дозволяють зібрати максимум тепла від печі. Регістри представляють собою звичайні труби діаметром 40 мм, вмонтовані в корпус печі. Повітря, що нагрівається в трубах, швидко прогріває приміщення парилки до необхідної температури. Крім того, регістри приймають на себе багато тепла і знижують теплову радіацію від стінок печі. Для кращої акумуляції тепла в печі її стіни футеруют цеглою, покладеним на ребро. Холодне повітря надходить у труби регістра знизу від підлоги і, прогрівшись, виходить через верхні отвори.

Пристрій печі з повітряними «регістрами» (розміри в мм)
Мал. 113. Пристрій печі з повітряними «регістрами» (розміри в мм): 1 - кам'янка; 2 - отвір для труби, що подає воду в кам'янку; 3 - «регістр»; 4 - труба теплообмінника

Всупереч існуючій думці, що печі тривалої дії краще виконувати з металу, створені оригінальні конструкції цегляних печей, які не тільки опалюють парилку, але і поруч стоять приміщення (кімнату відпочинку, душову). Яскравим прикладом такої винахідливості служить конструкція печі-кам'янки, наведена далі.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.