Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Печі-кам'янки періодичної дії. Частина 2.

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Печі-кам'янки періодичної дії. Частина 2.

Печі-кам'янки періодичної дії

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитись тут: частина 1

Металева піч може бути і з ємністю для гарячої води. Найпростіша конструкція такої печі показана на рис. 107. Кожух печі розміром 70х70х170 мм зварюють з листової сталі товщиною не менше 4 мм (так як більш тонка листова сталь швидко прогорить). По висоті піч розділена на три зони: нижня служить топкою, середня - каменкой, верхня призначена для нагріву води. Для зменшення теплової радіації від стін печі зона топливника і кам'яної засипки футерують червоною цеглою, покладеним на ребро. Днищем кам'яної засипки може служити потужна колосниковая або сталеві грати, здатна витримати вагу кам'яної засипки. Вода в ємності з кришкою нагрівається димовими газами, що проходять через сталевий димар.

Основна маса тепла димових газів відбирається кам'яної засипанням, тому вода в ємності не доводиться до кипіння. Пар отримують поливанням кам'янки гарячою водою через дверку розміром 200х200 мм, розташовану збоку кам'яної засипки. Конструкція печі настільки проста, що може бути виготовлена в домашніх умовах за умови навику зварювальних робіт і наявності необхідного обладнання на рис. 108 показана піч з баком для гарячої води конструкції П.М. Лисенко, принцип роботи якої схожий з вищеописаним варіантом.

Піч з ємністю для нагріву води (розміри в мм)
Мал. 107. Піч з ємністю для нагріву води (розміри в мм): 1 - цегляна кладка; 2 - металевий корпус; 3 - димова труба; 4 - ємність для води; 5 - кам'янка; 6 - металева решітка; 7 - топка

Піч для лазні з баком П.М Лисенко (розміри в мм)
Мал. 108. Піч для лазні з баком П.М Лисенко (розміри в мм): 1 - димова труба діаметром 120...150 мм; 2 - цегляна труба; 3 - засувка; 4 - майданчик розміром 300х300 мм для цегляної труби; 5 - бак для гарячої води; 6 - кільце із сталевої смуги; 7 - корковий кран dy = 19 мм (3/4″); 8 - дверці розміром 250х300 мм; 9 - кам'янка; 10 - дверцята з клямкою; 11 - піддавали; 12 - вікно; 13 - кришка бака; 14 - кришка з ручкою; 15 - сталевий круг до бака; 16 - решітка з арматурних стержнів; 17 - пластина товщиною 12...15 мм; 18 - вушко; 19 - пічної колосник

Оригінальну конструкцію печі-кам'янки спорудив Б.І. Іванов для своєї лазні з парною 2х2 м. За основу печі була обрана стара, відслужила свій вік, дров'яна колонка для підігріву води (мал. 109 і 110). Зрізавши у колонки верх (на 250-300 мм) і днище, видаляють центральну трубу. У зрізаною верхній частині вирізують отвір під дверку кам'янки розміром 65х150 мм, виготовляють з покрівельного заліза дверку і ставлять її місце таким чином, щоб у процесі експлуатації печі її можна було знімати. Колонку підганяють по висоті парилки так, щоб верхню її частину можна було при необхідності зняти. Над топкою встановлюють потужну металеву решітку, здатну витримати високу температуру і тяжкість кам'яної засипки. Колонку встановлюють за місцем, заповнюють каменем і підключають до димаря. Між колонкою і трубою розміщують димову засувку, щоб піч повільніше остигала. При влаштуванні кам'янки потрібно простежити за тим, щоб дверцята для кам'яної засипки розташовувалася таким чином, щоб виключити опіки парильщика при поливі кам'янки водою. Струмінь пара повинна виходити у бік, протилежний парильному полку. Знімний верх кам'янки дасть можливість періодично виймати камені для огляду, чищення і заміни.

Інтер'єр печі-кам'янки Б.І. Іванова
Мал. 109. Інтер'єр печі-кам'янки Б.І. Іванова

Розріз печі-кам'янки конструкції Б.І. Іванова
Мал. 110. Розріз печі-кам'янки конструкції Б.І. Іванова: 1 - топка з верхнім кожухом; 2 - установче кільце; 3 - колосники; 4 - укорочений корпус колонки; 5 - камені; 6 - верхня частина колонки; 7 - дверцята кам'янки; 8 - засувка труби; 9 - стеля лазні; 10 - верхнє та нижнє металеві кільця (покрівельна сталь); 11 - ущільнювальний азбестовий шнур; 12 - витяжна труба (сталь); 13 - мінераловата; 14 - цвяхи

Металева піч-кам'янка періодичної дії конструкції П.І. Михайлова (рис. 111) передбачає варіант відведення димових газів, коли лазня вже натоплена, а дрова ще не прогоріли. Для цього конструктор заклав додатковий димар, який закритий в процесі топки лазні і відкривається тільки тоді, коли лазня протоплена і закривається основна засувка. Це робиться для того, щоб у процесі догорання дров димові гази, які вже не мають великої температури, що не охолоджували камені кам'янки. Разом з димовими газами йде і чадний газ, який при закритій основний засувці може потрапити в приміщення парилки. Таке конструктивне рішення дозволяє зберегти температуру каменів і не вигрібати вугілля з печі перед ширянням. Конструкція печі дуже проста і складається з топки, кам'янки, основної та додаткової труби. Зварена піч з листової сталі товщиною 4-5 мм, так як при меншій товщині сталь печі швидко прогорить. Під топкою окремо приварено невелике піддавали, яке відокремлене від топливника колосникових гратами. Решітка з чавуну буде довше служити, так як слабо піддається впливу високих температур. Між каменкой і топкою теж встановлюють решітку, яка здатна витримати високу температуру і вагу кам'яної засипки. Стінки камери кам'яної засипки можна зробити з більш тонкої сталі, але в кожному разі її товщина не повинна бути менше 3 мм.

Піч-кам'янка конструкції П.І. Михайлова (розміри в ми)
Мал. 111. Піч-кам'янка конструкції П.І. Михайлова (розміри в ми): 1 - топка; 2 - кам'янка; 3 - труба; 4 - піддавали

 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Купить септик топас Отправят специалиста для устранения неисправности или обслуживания. Рассмотрим производителей и цены по которым Вам предлагают купить септик.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.