Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Обладнання лазень та саун

СТАТЬИ

   4 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Обладнання лазень та саун

Загальні положення

Як уже згадувалося раніше, розміщення лазні на садовій або присадибній ділянці залежить від багатьох факторів. Місце будівництва лазні необхідно узгоджувати з місцевими архітектурно-будівельними органами, пожежною інспекцією та санепідемстанцією, а іноді (коли не дотримуються відстані меж ділянок) і з сусідами. На будівництво будь-якої споруди (а лазня не є винятком) потрібно отримати дозволи місцевого органу влади. Лазню краще будувати на височини, що полегшує самопливний відвід стічної води і позбавляє від необхідності примусової їх відкачки. Розміри площадки, відведеної під будівництво лазні, повинні бути такі, щоб можна було встановити сарай або навіс для зберігання палива. Інженерне забезпечення лазні або сауни потрібно, по можливості, вирішувати від існуючих комунікацій (водопровід, каналізація, електричні мережі тощо). Відстань від сусідніх будівель має відповідати нормативам, які залежать від ступеня вогнестійкості приміщення.

Площа, відведена під баню, повинна враховувати потреби сім'ї та (по можливості) передбачати раціональне використання даного комплексу в інші дні.

Так, в сільській місцевості баню часто використовують як пральню, для сушки фруктів і тощо. Варіанти планування садибного ділянки з лазнею показані на мал. 66.

Планування присадибної ділянки з лазнею
Мал. 66. Планування присадибної ділянки з лазнею: А - площею 0,15 га з єдиним господарсько-побутовим блоком; Б - площею 0,06 га з блокуванням господарських споруд на сусідніх ділянках і суміщеному проїзді; 1 - житловий будинок; 2 - літня кухня; 3 - льох; 4 - лазня; 5 - сарай для зберігання інвентарю та палива; 6 - господарський навіс; 7 - господарське приміщення для утримання худоби та птиці; 8 - город; 9 - вигульна майданчик; 10 - приміщення для приготування кормів; 11 - гараж; 12 - господарська зона; 13 - житлова зона; 14 - сад; 15 - теплиця

Ми вже говорили, що найпростіший варіант лазні може складатися з одного приміщення, в якому і роздягаються, і паряться, і миються. Таке приміщення являє собою парилку, в кутку якої обладнують місце для роздягання і лаву, призначену для миття. Розміри такого приміщення залежать від кількості одночасно миються. На одного миється рекомендується передбачати від 5 до 8 м2 корисної площі. Але якщо лазня складається з одного приміщення, то для одночасного ширяння 3-х осіб при такому розподілі площі знадобиться близько 20 м2. Природно, що дня нагріву парилки з такою площею знадобиться багато палива і часу. Тому на практиці розміри парилки зменшують або поєднують. Варіанти простий сімейної лазні, призначеної для одночасного ширяння 3-х осіб, показані на мал. 67 і 68.

Сімейна лазня з поєднаною парильнею (розміри в мм)
Мал. 67. Сімейна лазня з поєднаною парильнею (розміри в мм): 1 - тамбур; 2 - передбанник; 3 - мийна, поєднана з парною; 4 - вішалка; 5 - лава; 6 - піч; 7 - ємність для води; 8 - полки; 9 - віконні прорізи; 10 - шафи для одягу

Сауна для трьох осіб з дерев'яною піччю (розміри в мм)
Мал. 68. Сауна для трьох осіб з дерев'яною піччю (розміри в мм): 1 - кімната для миття; 2 - парилка; 3 - котел для води; 4 - піч; 5 - роздягальня-передбанник; 6 - лава для відпочинку; 7 - навіс для дров; 8 - екран; 9 - веранда

Цей спрощений варіант лазні вимагає найменших матеріальних витрат, палива і будівельних матеріалів. Але з точки зору зручностей і комфорту така лазня не є оптимальним варіантом. Кращими експлуатаційними та гігієнічними якостями володіє лазня (сауна), що складається з трьох приміщень - роздягальні (яка одночасно може служити кімнатою відпочинку), мийного відділення (в якому передбачається повний комплекс водних процедур) і парилки.

Баня (сауна), вбудована в житловий будинок, може не мати деяких приміщень, так як їх з успіхом можуть замінити житлові кімнати. Такі лазні в останні роки стали передбачатися деякими типовими проектами житлових будинків. Приміром, типовий проект мансардного будинку, розроблений архітектором О.К. Стукало, передбачає оздоровчий комплекс, до складу якого входять: приміщення для відпочинку площею 15, мікробассейн - 4,5, душову - 0,8 і парильну 4 м2 (мал. 69). Особливістю цього проекту є наявність великої кімнати відпочинку, суміщеної з зимовим садом. Наявність зелених рослин (особливо в зимовий час) робить відпочинок більш приємним і ефективним. Устаткування російської лазні і фінської сауни практично не відрізняється один від одного. Для них однаково підходять всі приміщення, про які ми розповімо нижче. Основна відмінність полягає в способі нагріву парильного приміщення та отримання своєрідного клімату в парній. Тому все те, що ми розповімо в даному розділі книги, однаковою мірою відноситься як до російської лазні, так і до фінської сауни.

Оздоровчий комплекс і садибному будинку
Мал. 69. Оздоровчий комплекс і садибному будинку: 1 - піч-кам'янка; 2 - роздягальня; 3 - парильна; 4 - душова; 5 - басейн; 6 - приміщення для відпочинку

 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Регистрация ООО в Истре и Красногорске От легальности компании зависит уровень доверия к ней как клиентов, так и партнеров. Перед открытием собственного бизнеса необходимо пройти регистрацию в органах государственного контроля, предварительно выбрав удобную для себя организационно-правовую форму ИП, ООО, АО. ИП – это индивидуальный предприниматель, которое не является юридическим лицом.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.