Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Кам'янка для лазні «по-чорному» та «по-білому»

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Кам'янка для лазні «по-чорному» та «по-білому»

Кам'янка для лазні «по-чорному»

Здавна для кам'янки спеціально відбирали округлі, без дефектів, камені. Передню частину печі складали з трьох каменів - трикамень, а за ним по формі яєчної шкаралупи споруджували топку. Полум'я нагрівало рівномірно всі частини кам'янки. Дим проходив між каменів, як крізь сито, а сажа догорала в кладці купола. Поступово технологія будівництва каменок удосконалювалася. Для її кладки стали застосовувати цегла, вбудовували котел для підігріву води (мал. 93), але суть кам'янки від цього не змінювалася. Дим від кам'янки циркулює по приміщенню лазні, нагріваючи стелю, стіни і лаву, а потім виходить назовні через вентиляційний отвір в одній зі стін або в даху, або через відкриті двері. Температура диму над камінням приблизно 700 °С, а у стелі - 200 °С. Вдосконалений варіант кам'янки для лазні «по-чорному» показаний на рис. 94. Конструкція її настільки проста, що практично не потребує пояснень. За допомогою цього простого нагрівального пристрою можна досить ефективно прогріти приміщення лазні, а задоволення від банних процедур буде величезна.

Кам'янка для лазні «по-чорному»
Мал. 93. Кам'янка для лазні «по-чорному»

Удосконалений варіант кам'янки для лазні «по-чорному»
Мал. 94. Удосконалений варіант кам'янки для лазні «по-чорному»

Кам'янка для лазні «по-білому»

Принципово кам'янка для лазні «по-білому» не відрізняється від вищенаведеної конструкції. Для того щоб дим не заповнював приміщення, над паливником споруджують звід і кам'янка готова. Але ця схожість тільки здається. У цьому випадку клуби гарячого диму вже не будуть обігрівати стіни парилки, і основний нагрів приміщення відбуватиметься від тепла, яке акумулюється в масиві печі і кам'яної засипці. А це вже повинно спричинити за собою зміну теплотехнічних параметрів печі і, отже, призведе до деяких змін в її конструкції.

Найпростіша піч-кам'янка з вбудованим водогрійним баком
Мал. 95. Найпростіша піч-кам'янка з вбудованим водогрійним баком: 1,3 - дверцята для чищення; 2 - чавунні бруси; 4 - перегородка; 5 - топливник; 6 - водогрійний бак

Найпростіша банная піч-кам'янка показана на рис. 95. Така піч нагадує звичайну кухонну плиту з більш широкою трубою або камерою, заповненою каменем. Камінь укладають на міцні чавунні колосники. Внизу і на рівні 1,5 м від підлоги роблять дві дверки. Нижню дверку відкривають після топки для подачі тепла в нижню частину до підлоги. Верхня - служить для утворення пари, через неї поливають гарячі камені засипки підігрітою в котлі водою. Конструкція печі проста і не має піддувала. Недоліком такої печі є високе розташування кам'яної засипки, тому нижня частина парилки прогрівається слабо. Для поліпшення теплотехнічних властивостей печі її кам'яну засипку опускають, а на шляху проходження димових газів споруджують стінку, міняє напрямок руху продуктів згоряння (мал. 96).

Піч-кам'янка з теплотехнічними властивостями
Мал. 96. Піч-кам'янка з теплотехнічними властивостями: 1 - водогрійний бак; 2 - топливник; 3 - перегородка; 4 - канал із заслінкою в стінці; 5 - кам'яна засипка; 6 - дверцята кам'янки

Печі кам'янки комбінованої дії. Відмінною особливістю печей-каменок комбінованої дії є можливість їх експлуатації як в періодичному, так і в безперервному режимі. Такі печі мають велику теплоємність, яка обумовлена масивними цегляними стінами, і великою масою кам'яної засипки. Тому більшість печей комбінованої дії будують з цегли, але можливий варіант їх виготовлення з металу. Головною відмінною рисою цих печей є наявність перегородки між паливником і камерою для кам'яної засипки, що дозволяє користуватися парилкою в процесі горіння вогню в печі. В якості непроникних перегородок використовують чавунні плити або чавунні котли. Сталеві перегородки під впливом високих температур швидко прогорають і деформуються. Прикладом цегляної печі комбінованої дії можуть служити конструкції, представлені на рис. 97. У конструкціях цих печей не передбачений бак для нагріву води, тому їх можна застосовувати в лазнях, де вирішено питання з централізованою подачею води. Гарячі гази, що виходять з паливника, омивають металеву ємність з кам'яною засипною і нагрівають її. При необхідності зміни параметрів пароповітряної середовища відкривають дверку або піднімають конфорку плити і ллють на кам'янку порцію гарячої води. При досягненні необхідної парильної атмосфери ємність з кам'яною засипкою прикривають і продовжують років. Якщо топливник печі викласти з вогнестійкого цегли, то можлива експлуатація печі на кам'яному вугіллі.

Печі-кам'янки комбінованої дії
Мал. 97. Печі-кам'янки комбінованої дії: Б - з використанням чавунного котла; 1 - дверцята піддувальна; 2 - решітка; 3 - дверцята топливника; 4 - плита; 5 - засувка; 6 - металевий ящик; 7 - камені; 8 - дверцята для пари; 9 - вогнетривкі цеглини; 10 - котел

Можливий варіант виготовлення печі-кам'янки комбінованої дії з металу (мал. 98). Така піч може бути виконана у вигляді бочки (мал. 99). Але оскільки теплоємність металу мала, то обсяг кам'яної засипки необхідно значно збільшувати. До недоліків печей комбінованої дії слід віднести їх низьку економічність порівняно з печами періодичної дії.

Пекти в металевому корпусі (розміри в мм)
Мал. 98. Пекти в металевому корпусі (розміри в мм): 1 - зольник; 2 - топка; 3 - кожух з покрівельної сталі; 4 - димова труба; 5 - парильна дверцята; 6 - димохід; 7 - чавунна плита

Конструкція кам'янки-бочки
Мал. 99. Конструкція кам'янки-бочки: 1 - топливник; 2 - чавунна пластина; 3 - кам'яна засипка; 4 - димар

 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Современные школы методов развития памяти предлагают своим студентам изучить систему.. Использование наглядных образов при необходимости запомнить большой объем информации. Методы выдающихся людей. Рационально ли мы пользуемся нашей памятью?
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.