Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Стіни печі-кам'янки

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Стіни печі-кам'янки

Стіни печі-кам'янки

Для будівництва каменок застосовують різні матеріали - від цегли до металу. На конструкціях металевих печей ми зупинимося дещо пізніше, а в цьому розділі розглянемо основні прийоми кладки цегляних каменок.

Цегла для кам'янки підходить не всякий. Найкраще для топливника використовувати шамотний (тугоплавкий цегла), а стіни викладати з червоного глиняної цегли. Не підходять для цієї мети силікатна і дірчастий цегла, так як під дією високих температур вони руйнуються, а їх теплоємність не задовольняє вимогам, що пред'являються до печей. Для кладки печей-каменок застосовують глиняний розчин (глина і пісок у співвідношенні від 1:1 до 1:2). Іноді печі (а найчастіше топливник) викладають на шамотном розчині.

Звичайний глиняна цегла перед кладкою потрібно змочувати, зануривши його на кілька хвилин у відро з водою. Справа в тому, що червона цегла досить порист. І якщо його укладати в сухому вигляді, то він швидко забирає вологу з розчину і позбавляє кладку належної міцності. Надлишки зневодненого розчину важко видавити з швів, а значить, замість тонкого шва вийде товстий неміцний. Вогнетривкий цегла не занурюють у воду, а тільки обполіскують, щоб видалити з нього пил, перешкоджає гарною зв'язку цегли з розчином.

Глиняний розчин набирають з ящика і розкладають за допомогою кельми. Однак у важкодоступних місцях, особливо при кладці димових каналів, дуже складно підступитися кельмою. Тому багато майстрів набирають і розтирають розчин рукою. У цьому випадку пічник краще відчуває якість кладки і має можливість на дотик визначити наявність грудочок в розчині. Однак працювати таким способом слід дуже обережно, щоб не травмувати руку, особливо, якщо компоненти розчину не дуже ретельно просіяні.

Послідовність кладки залежить від конструкції печі і якщо кам'янка будується за заздалегідь продуманим проектом, то кладку її потрібно виконувати в суворій відповідності з порядовками, зазначеними в проекті.

Корпус печі складається з топки, зольника і димоходів з кам'яною засипкою. Іноді в корпус печі вбудовують бак для підігріву води, необхідної для миття або регулювання парового режиму в парильні.

У печах з малою тепловіддачею (3,5 кВт/м2) ширину топки беруть 190-270 мм, а в печах з більшою тепловіддачею ширину топливника збільшують. Довжина і ширина цегляних печей завжди кратна розмірами цілого цегли або його половини.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

Натяжные потолки в днепре Недорого в Днепропетровске
 

Гранд Тур смотреть онлайн на русском Согласно одному из них, во время пересечения проезжей части, 80% пешеходов вступают в зрительный контакт с автомобилем, для того, чтобы убедиться, что тот остановился и переходить дорогу безопасно. На радиаторной решетке прототипа автономного универсала Mazda установлены светодиоды. Они могут изображать разные картинки.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.