Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Фундамент печі-кам'янки

СТАТЬИ

   10 декабря 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Фундамент печі-кам'янки

Фундамент печі-кам'янки

Піч-кам'янка (як і будь-яке інше будівельне споруда), незалежно від її інструкції, повинна базуватися на міцному і надійному фундаменті. Немає потреби розповідати, що перекіс печі в процесі її експлуатації може призвести до неприємностей, тому розрахунок фундаменту печі виконують за тими ж методиками, які використовують при будівництві будинків.

Останнім часом випущено багато статей з рекомендаціями, як правильно побудувати лазню. У деяких з цих статей зустрічаються рекомендації, що кам'янки краще встановлювати не на фундаментах, а на металевих балках, що спираються на фундаменти будівлі лазні. На думку автора, ці поради суперечать правилам, за якими слід будувати піч, а кам'янка є такою ж піччю, як і всі інші опалювальні прилади, досвід будівництва яких накопичувався століттями. Згідно з цими правилами, піч повинна базуватися на фундаменті, який ніяк не пов'язаний з фундаментом будівлі. Інакше внаслідок природних перекосів будівлі (про які ми розповідали спочатку цієї статті) можуть виникнути перекоси печі, і тоді користуватися лазнею стане не тільки небезпечно, а й неможливо. Отже, як же правильно побудувати фундамент під піч?

Конструкція фундаменту залежить від розмірів, а отже, і від ваги печі. У будь-якому випадку піч повинна встановлюватися на міцну й рівну основу, що виключає усадку і перекоси печі в процесі її експлуатації. Вага печі встановити неважко, якщо врахувати, що 1 м3 пічної кладки, враховуючи порожнечі димових каналів, топливника, піддувала тощо, важить приблизно 160-180 кг. Цей розрахунок справедливий для опалювальних печей і не враховує вагу кам'яної засипки. Тому при спорудженні печей-каменок розрахунок фундаменту роблять з урахуванням навантаження на нього і від кам'яної засипки і від води, що нагрівається каменкой. При цьому слід пам'ятати, що будь-які коливання підстави можуть викликати руйнування цегляної кладки і вивести піч з ладу.

Перш ніж приступити до пристрою фундаменту, слід перевірити і встановити місце розташування печі. При цьому потрібно враховувати наявні спаленні перегородки, балки в стельовому перекритті і наявність приміщень, які повинна обігрівати піч. Розташування кам'янки має враховувати дерев'яну обшивку стін парилки, яка найчастіше застосовується при обробці. Якщо під піч використовується старий фундамент, то слід попередньо переконатися в його міцності, розміщенні щодо стін приміщення. При цьому розміри фундаменту повинні відповідати габаритам споруджуваної печі з запасом не менше 50 мм в кожну сторону. Фундамент під піч-кам'янку може бути суцільним або стовпчастим, а заглиблений не менше ніж на 500-1000 мм залежно від стану грунтів і ваги печі. У скельних фунтах фундамент годі й заглиблювати. При цьому фундамент печі повинен бути виконаний окремо від фундаменту стіни і розташовуватися від нього на відстані не менше 50 мм. Верх фундаменту не повинен доходити до рівня підлоги на три ряди цегляної кладки. Роблять фундамент з бутового каменю або монолітного бетону. Зовнішні ряди кладки виконують під лопатку на густому розчині, внутрішню - під забутовки на рідкому розчині. На сухих ґрунтах допускається влаштування цегляних фундаментів. Кладку фундаменту можна виконувати під опалубку (мал. 92). При достатньому досвіді можна виконувати роботи на око, з подальшою перевіркою правилом, косинцем або будівельним рівнем. Між фундаментом і цегляною кладкою кам'янки слід виконати гідроізоляцію з двох-трьох шарів толю або руберойду. З метою економії будівельних матеріалів під кам'янки з невеликою масою встановлюють стовпчастий фундамент. При цьому відстань між стовпчиками не повинно перевищувати довжини двох цеглин. У цьому випадку стовпчики з'єднують між собою методом напуску цегли, починаючи з п'ятого ряду, не доходячи до рівня підлоги.

Пристрій опалубки для фундаменту під піч
Мал. 92. Пристрій опалубки для фундаменту під піч: 1 - дошки опалубки; 2 - кіля, забиті в грунт; 3 - розпірки; 4 - підкоси; 5 - з'єднувальні планки

Процес подальшої кладки залежить вже від конструктивних особливостей печі-кам'янки.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

вышивание крестом оптом Новинки от "Русской искусницы" 24.06.2014. Получены новинки от "Русской искусницы". Всего один артикул: №816 "Заповедная осень".
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.