Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Печі-кам'янки для лазень і саун. Класифікація печей-кам'янок.

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Печі-кам'янки для лазень і саун. Класифікація печей-кам'янок.

Печі-кам'янки для лазень і саун

Піч-кам'янка є основним елементом парилки і вплив її на якість банних процедур настільки велике, що опис конструктивних особливостей цього обладнання ми винесли в окремий розділ. Від правильного вибору і установки печі-кам'янки залежить ступінь нагріву парилки, економічність лазні та стан її пароповітряної середовища.

Способи нагріву парної

Нагрівати парну можна по-різному. Але в основному використовують два способи: з каменкой і без кам'янки.

Для обігріву без кам'янки застосовують різні калорифери та інші нагрівальні пристрої, що передають тепло безпосередньо в атмосферу парної. Це можуть бути електричні пристрої (електропечі) або спеціальні регістри, по трубам яких пропускають гостру пару тощо Електричні печі найчастіше застосовують в лазнях сухого пара (саунах), так як вони дозволяють підняти високу температуру в приміщенні парної, не вимагають палива та екологічно чисті. Парові регістри в цьому відношенні набагато поступаються електричний обігрівач і прогрівають парну значно слабкіше. Парильний ефект отримують при цьому способі обігріву за допомогою підняття відносної вологості повітря, поливаючи гарячі регістри водою. Прогрів парилок за допомогою парових регістрів можливий за наявності котельної, в якій виробляють гострий пар. Тому цей спосіб нагріву парилки часто застосовують в громадських лазнях.

В лазнях індивідуального користування (сімейних лазнях) частіше застосовують печі-кам'янки, що представляють собою нагрівальний пристрій з гіркою каменів (кам'яної засипанням), покладених у димоході або на спеціальних металевих пристроях.

Класифікація печей-кам'янок

По режиму роботи кам'янки бувають періодичної і тривалої дії.

Під періодичним режимом розуміють процес прогріву приміщення і кам'яної засипки до початку банних процедур. До кам'янка періодичного режиму відносять в першу чергу конструкції, призначені для лазні «по-чорному» і деякі види кам'янок для лазні «по-білому», коли процес горіння в печі припиняють під час ширяння. Такі кам'янки накопичують достатню кількість тепла, необхідне для підтримки пароповітряної середовища в процесі ширяння. Обсяг кам'яної засипки і температура її нагрівання повинні відповідати розмірам приміщення і необхідної тривалості банних процедур. Зазвичай розрахунок кам'яної засипки виробляють з умов, що на 1 м2 парилки має припадати до 30 кг каменів, а іноді і більше. Чим більше маса каменів, тим довше може підтримуватися парильний мікроклімат в парильні. Природно, що по закінченню деякого часу температура кам'яної засипки знижується, що автоматично тягне за собою зниження банного спека. Тому в лазнях з каменкой періодичного режиму в першу чергу паряться любителі великого жару, а потім вже менш витривалі люди і під самий кінець - діти.

Під тривалим режимом розуміють процес горіння палива в печі під час прийняття банних процедур, що дає можливість продовжити процес ширяння і підтримки оптимальних параметрів пароповітряної середовища нескінченно довго. Такі печі вимагають набагато меншого обсягу кам'яної засипки, так як її температура постійно підтримується або навіть зростає з часом. Однак витрата палива в печах тривалої дії набагато більше.

Можлива комбінація цих двох видів печей, в результаті якої виходять кам'янки комбінованої дії. Такі кам'янки можна експлуатувати як в періодичному, так і в безперервному режимі в залежності від кількості людей, які бажають попаритися. Комбінація двох видів в одній конструкції печі веде до ускладнення конструкції і збільшення габаритів, але іноді мета виправдовує засоби і комбіновані печі впевнено займають своє місце у плеяді кам'янок. Тому в сучасних сімейних лазнях часто можна зустріти кам'янки комбінованої дії.

По виду палива розрізняють кам'янки: дров'яні, електричні і працюючі на рідкому чи газоподібному паливі. Існують конструкції кам'янок, працюючі на кам'яному вугіллі і навіть на торфі.

Найоптимальнішим варіантом для сімейної російської лазні є конструкції кам'янок, що працюють на дровах. Любителі банних процедур дуже люблять запах дров і навіть легкий димок, присутній в парильні. Звичайно, угарная обстановка в парильном приміщенні недопустима, тому конструкція печі повинна бути такою, щоб дим не потрапляв в парилку, а повністю виходив в атмосферу.

Найбільш невдалим рішенням є кам'янки, що працюють на рідкому паливі. У своїй більшості це саморобні конструкції, в яких практично неможливо позбутися запаху нафтопродуктів (дизельне паливо, газ, мазут тощо). Тому кам'янки, що працюють на рідкому паливі, зустрічаються дуже рідко.

За способом засипки каменів розрізняють кам'янки з відкритою і закритою засипанням. При відкритій засипці камінці не омиваються що виходять газами і нагріваються від стінок печі. Копоть та сажа осідають на каменях відкритою засипки, тому немає ризику потрапляння частинок сажі в пар. Але на нагрів відкритою кам'яного засипання потрібно значно більше палива, тому такі кам'янки менш економічні. Їх здебільшого застосовують в печах тривалої дії. Кам'янки з відкритою засипанням застосовують і в печах з електричним нагріванням, коли навколо нагрівальних елементів розміщують гірку каменів. Від високої температури стінок нагрівальних елементів камені прогріваються і віддають своє тепло в приміщення. Найчастіше це сухоповітряні лазні (сауни), які знаходять ще чимало шанувальників. Але це не означає, що з відкритою кам'яною засипкою не можна влаштувати парову баню. Вилитий на кам'яну засипку ківш гарячої води різко підвищує вологість повітря і лазня стає парної.

Камені закритою засипки розташовують на шляху руху газів, що відходять. Тому кам'яна засипка нагрівається до високої температури і при оббризкуванні каменів гарячою водою відбувається її миттєве випаровування. В результаті парилка наповнюється сухим гострим паром, який так цінують справжні любителі лазні.

Сажисті частинки, що осідають на каменях засипки, від дії високих температур згоряють, тому нагрів каменів повинен бути значним. Щоб створити в парилці нормальний парильний ефект, камені засипки нагрівають до температури 1000-1100 °С в нижній її частині та 500-600 °С - у верхній. Випаровування води відбувається миттєво і при цьому лунає характерний хлопок. Для того, щоб отримати доступ до кам'яної засипці, порожнину, де вона розташовується, влаштовують з дверцятами. При необхідності додавання пара дверку відкривають, ллють на кам'яну засипку порцію гарячої води і після виходу пара дверку закривають. Подальше підтримання парильної атмосфери залежить від якості теплової та парової ізоляції парилки. Разом з парою в парилку проникає деяка кількість димових газів, що особливо цінується окремими аматорами. Закриті кам'яні засипки більшою частиною застосовують для обладнання парної лазні.

По виду матеріалів кам'янки поділяють на: металеві та цегляні. Металевими зазвичай роблять кам'янки тривалої дії. Від розжарити стінок печі нагріваються камені, віддаючи своє тепло в приміщення парилки. Металеві кам'янки можуть бути саморобними і заводського виготовлення. На конструкціях таких печей ми зупинимося трохи пізніше. Цегляні кам'янки можуть бути як періодичного, так і тривалої дії.

Крім зазначених відмінностей у конструкціях печей-кам'янок можуть застосовуватися всілякі пристрої, призначені для нагріву води. Гарячу воду, отриману при прогріванні лазні, застосовують для отримання пари і для миття в лазні. У народу накопичено великий практичний досвід спорудження цегляних та металевих кам'янок, частиною якого ми поділимося з читачем.

Основні вимоги, пропоновані до печей-кам'янка

До печей-кам'янка, які несуть величезне функціональне навантаження в лазні, пред'являють найрізноманітніші і часом суперечливі вимоги. Піч повинна займати якомога менше місця і при цьому створити в парильні температуру, достатню для нормальних парильних умов. Час, за який прогрівається лазня, має бути мінімальним, а теплоємність печі повинна забезпечити банний процес для всіх бажаючих.

Наявність таких суперечливих вимог, що пред'являються до печей-кам'янка, змушує підходити творчо до питань їх побудови. На вирішення цієї проблеми наші предки і сучасники затратили багато зусиль, результатом яких стала розробка самих різних конструкцій каменок, що відрізняються один від одного не тільки розмірами і матеріалами, але принципами дії. Пошук нових варіантів триває і, напевно, буде тривати вічно. Описати в обсязі однієї статті підсумок безперервних пошуків - справа безперспективна. Але ми і не ставили перед собою такої мети. Автор цієї статті вважає за потрібне довести до відома читача основні можливі конструкції печей, а пошук і остаточне рішення, як завжди, залишається за читачем. Тим більше, що у творчому пошуку є теж свої принади.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Статистическое декларирование Тамож-Серт. Статистическое декларирование. Быстро и качественно мы готовы проконсультировать вас по вопросам в области статистического декларирования( статдекларирования).
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.