Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Передбанник. Мийне відділення лазні. Частина 1.

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Передбанник. Мийне відділення лазні. Частина 1.

Частина 1

Передбанник

Передбанник повинен бути утеплений і забезпечений хорошим природним і штучним освітленням. Вікна можуть бути широкими, але з високими підвіконнями (незашторені - не менше 40 см від підлоги). У ньому мають бути вішалки, сидіння (лавки), підставки для взуття, ящик для дров або вугілля.

Розміри передбанника приймають виходячи з того, що на одну людину має припадати не менше 1,3 м3 площі. Ширина передбанника повинна бути не менше 1 м. При збільшенні ширини до 180 см поперек нього можна біля однієї стіни поставити лежанку. З передбанника двері ведуть в мийну, парильне відділення і кімнату відпочинку (якщо вона передбачена проектом). Деякі планування лазні взагалі не передбачають передбанника, а біля входу обладнується тамбур, з якого заходять одразу в роздягальню або кімнату відпочинку.

Мийне відділення лазні

Правильне обладнання мийного відділення грає в банних процедурах дуже важливу роль. До його організації та обладнання слід поставитися з пильною увагою, максимально використовуючи корисні площі лазні. Дійсно, мало задоволення принесе лазня, якщо, одночасно миючись, кілька людей, заважають один одному, розбризкуючи мильну піну і брудну воду. Тому для мийного відділення потрібно виділити достатньо місця, обладнавши закриті душові кабіни. Варіанти, коли поєднують парилку і мийне відділення, застосовуються все рідше і рідше. У сучасній сімейній лазні (сауні) для мийного відділення виділяють простору площу, на якій розташовують для кожного миється лаву (в крайньому випадку табуретку) і хоча б одну на всіх душову кабіну. Для можливості проведення масажу в мийної бажано встановити лежанку розміром 65х180 см. Басейн, споруджений в мийному відділенні, додасть лазні «родзинку», доставить масу задоволення і сприятиме загартуванню організму.

Стіни мийного приміщення краще всього обробляти керамічної глазурованої плиткою. Такі стіни найбільш гігієнічні, легко піддаються прибиранню і при кваліфікованій облицюванні мають достатньо гарний вигляд. Тим більше що в сучасній торгівлі є досить широке асортимент плиток, здатний задовольнити будь-який, навіть найвишуканіший смак. Нарівні з керамічної глазурованої плиткою для облицювання з успіхом можна застосовувати стекломраморние плити, плити з натурального гранітного каменю і навіть з мармуру. Все залежить від наявності коштів і можливостей господаря.

Якщо фінансові можливості не дозволяють облицювати повністю стіни мийного відділення, то бажано із глазурованої плитки зробити панель висотою 180 см. Вище цього рівня стіни можна обштукатурити і побілити. На худий кінець стіни можна пофарбувати водовідштовхувальними фарбами, підібравши відповідну забарвлення і тон. Можна стіни мийного відділення обробляти дерев'яними рейками, встановлюючи їх так, щоб волога не потрапляла за обшивку. Мийне відділення прогрівається не так інтенсивно, як парна, тому волога, що потрапила за обшивку, може викликати її гниття.

Вода

Вода (холодна і гаряча) для мийного відділення грає першорядну роль. Води має бути достатньо для всіх миються, в іншому випадку загубиться початковий сенс лазні. Якщо лазня не обладнана водопроводом і каналізацією, то миються з тазика, а воду заготовляють в спеціальних ємностях. Мінімальною нормою гарячої води для одного миється вважається 7-10 літрів. Кількість холодної води має бути значно більше, так як її споживання залежить від температури гарячої води. При температурі гарячої води 80-90 °С витрата холодної води перевищує витрата гарячої в три-чотири рази. Таким чином, мінімальний загальний обсяг води для однієї людини прийнятий в межах 40-45 літрів. При наявності душової кабіни і центрального водопостачання витрата води може різко зрости. Це слід враховувати у випадках, коли гаряча вода для душової кабіни нагрівається в окремій ємності і споживання її лімітується. Варіанти підігріву гарячої води для банних процедур ми розглянемо в розділі про печах-каменках.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Документом, подтверждающим уплату утилизационного сбора в РБ, взимаемого таможенными.. Мотоциклы освобождаются от уплаты утилизационного сбора в Беларуси. Сколько стоит утилизационный сбор в 2016 году на прицепы/ полуприцепы? Прицепы\ полуприцепы как и мотоциклы освобождаются от уплаты утилизационного сбора.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.