Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Обладнання парилки. Частина 4. Вентиляція парилки.

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Обладнання парилки. Частина 4. Вентиляція парилки.

Частина 4

Продовження. Початок статті дивитись тут: частина 1, частина 2, частина 3

Вентиляція парилки

Вентиляція парилки є обов'язковою умовою здорової парильної атмосфери. До вирішення цієї задачі підходять по-різному, в залежності від конструктивного виконання лазні. Ми вже згадували, що рубані лазні практично не потребують вентиляції, так як з колод стіни «дихають». Але ця умова справедливо з деякими застереженнями. Навіть в бревенчатой лазні повинна передбачатися вентиляція, яку можна виконати різними методами. Якщо в парилці розміщена піч-кам'янка, забір повітря в піддавали якої відбувається з парильного відділення, то витяжка в парилці в процесі горіння палива вже забезпечена. Для організації припливу свіжого повітря достатньо під дверима зробити вузьку (до 5 мм щілину) і нормальний мікроклімат в такий парилці забезпечений.

Вентиляція парилки через піддувало печі-кам'янки можлива тільки в тому випадку, якщо в процесі ширяння підтримується вогонь. В лазнях «по-чорному» і при конструкції печей з короткочасним процесом горіння така вентиляція не приносить бажаного ефекту. Тому в такій парильні потрібно передбачати додаткову вентиляцію. Розглянемо ж процес вентиляції парильного відділення більш докладно.

Для правильної організації вентиляції парилки потрібно забезпечити регульований приплив і витяжку повітря. Приплив повітря в парилку бажано забезпечувати комбінованим способом, тобто через що відкриваються двері, кватирку і спеціальні віддушини, величину отвори яких можна регулювати. Витяжка здійснюється через піддувало печі кам'янки і спеціально передбачені вентиляційні отвори. Краще всього, якщо вентиляційні отвори матимуть заслінки, за допомогою яких можна регулювати повітрообмін в парильні. Таким чином, вентиляція не матиме стихійний характер і дозволить створити необхідний мікроклімат, що забезпечує комфортне ширяння. Крім цього, правильна вентиляція потрібна і для нормальної експлуатації будівельних конструкцій лазні.

Рух повітряних потоків в парилці при різних варіантах расположеія вхідних і вихідних каналів вентиляції
Мал. 85. Рух повітряних потоків в парилці при різних варіантах расположеія вхідних і вихідних каналів вентиляції

Рух повітряного потоку при високому розташуванні припливу повітря
Мал. 86. Рух повітряного потоку при високому розташуванні припливу повітря: 1 - забір повітря; 2 - піч-кам'янка; 3 - витяжний вентилятор

Розташовувати вентиляційні віддушини в парилці можна по-різному. При цьому може змінюватися система перерозподілу повітря і його рух по парильного відділення. Віддушини встановлюють на різних рівнях по одній стіні, в протилежних стінах і на однаковому рівні протилежних стін. Схеми руху повітряних потоків при різному розташуванні душників приведені на мал. 85. Якщо приплив повітря відбувається з віддушини, розташувань над піччю, то рух потоку буде таким, як показано на мал. 86. Самою хорошою вентиляцією вважається та, у якої вентиляційні отвори (вхідний і вихідний) розташовані на протилежних стінах приблизно на одному рівні внизу (мал. 87). Чим нижче розташовані вентиляційні отвори, тим більше економиться тепло в парильні. Але при такій схемі вентиляції для забезпечення витяжки потрібна установка примусового вентиляційного пристрою. Таким пристроєм може бути вентилятор або вертикальний повітропровід, який закінчується дефлектором. Робота такого вентиляційного пристрою полягає в наступному. Вітер створює знижений тиск в воздуховоде і витягує повітря з парильного відділення. В свою чергу в парилці теж створюється знижений тиск, який компенсується за рахунок притоку повітря. Якщо зробити регульованими перерізу вентиляційних каналів, то кількість змінюваного в парилці повітря можна змінювати. Для припливної вентиляції найкраще забір повітря виконувати з вулиці, а не з вологих приміщень лазні. Для цього іноді прокладають спеціальний повітропровід, довжина якого залежить від планування лазні.

Повітрообмін в парилці, де вхідний і вихідний отвори розташовані внизу
Мал. 87. Повітрообмін в парилці, де вхідний і вихідний отвори розташовані внизу: 1 - вхідний отвір; 2 - піч; 3 - полки; 4 - вихідний отвір

Отже, як же правильно користуватися вентиляційними системами парилки? При підготовці лазні до роботи припливні і витяжні отвори прикривають. Після того, як парилка нагрілася, виконують регулювання вентиляційних отворів. При цьому площа витяжних отворів повинна відповідати площі припливних отворів. Якщо в процесі ширяння виникає необхідність посилити вентиляцію, то потрібно збільшувати витяжний отвір, залишаючи незмінним всмоктувальне. Ні в якому разі не можна допускати заниження площі витяжного отвору по відношенню до всмоктуючого. У такій ситуації може з'явитися зворотна тяга.

Параметри пароповітряної середовища в сімейній лазні часто визначають інтуїтивно. Але відчуття можуть бути помилковими і тому параметри парилки краще визначати по приладах. В цьому випадку можна записувати параметри банної середовища і підібрати для себе оптимальні режими.

Температуру можна визначати по термометру. У лазні можна користуватися тільки спиртовим термометром і ні в якому разі не ртутним. Якщо випадково в парилці розіб'ється ртутний термометр, то зібрати дуже шкідливі для організму залишки ртуті практично неможливо. Така лазня замість цілющих процедур призведе до шкідливих впливів на організм. До того ж ртуть не виводиться з організму природним шляхом. Температуру можна вимірювати і електричним термометром, встановлюючи термопару в парилці, а індикатор в передбаннику або приміщенні для відпочинку. Температурні датчики (незалежно це термопара або термометр) встановлюють на висоті 30-40 см від стелі в районі верхнього полку.

Вологість в парилці можна визначити спеціальним приладом, званим гигрометром. Знаючи відносну вологість в парилці, легко підібрати режим ширяння від суховоздушной парної до вологої лазні, враховуючи індивідуальні особливості кожного члена родини.

Освітлення парилки вирішують двома шляхами. Наявність вікна в світлий час доби може забезпечити достатній рівень освітленості, тим більше що в лазні немає потреби в яскравому світлі. У темний час доби або коли рівень природної освітленості недостатній, баню висвітлюють електричними світильниками. Світильники розміщують на стелі або на стіні так, щоб яскравий світло не зліпив парильщика. Найкраще світильник розміщувати таким чином, щоб він практично не потрапляв в поле зору людини, що приймає лазневі процедури. М'яке, приглушене і рівне освітлення сприяє створенню спокійної атмосфери.

Електричні лампочки світильників слід оберігати, від впливів пара і випадкових бризок води. Краще всього, якщо світильник буде виготовлений вологозахисного виконання, що виключить контакт електричної лампочки з вологою атмосферою парилки (мал. 88).

Вологозахисне виконання світильників
Мал. 88. Вологозахисне виконання світильників: 1, 10 - патрони світильників; 2, 7 - корпуса світильників; 3, 9, 16 - плафони; 4 - шурупи (дюбелі); 5, 14 - отвори; 8, 11 - гвинти; 6 - розетка; 12 - плата; 15 - ніпель; 13 - скоба

Монтаж таких світильників досить простий. Розетки 6 світильників пригвинчуються до стін. До розеткам прикріплюються корпусу світильників. В розетках і корпусах є отвори 5, 14 для підведення проводів. Патрони 1, 10 пригвинчуються до корпусів 2, 7 світильників і закріплюються трьома гвинтами 8, 10. Гвинти треба розташовувати під кутами 120°. Вгвинчувати гвинти треба обережно і рівномірно, щоб не розчавити плафон. Плафон може мати два патрона (варіант В). Патрони пригвинчуються до скоб 13 за допомогою ніпелів 15. Плафон 16 прівінчівается трьома гвинтами 11. Матова поверхня плафона створить рівне розсіяне освітлення. В сухоповітряних лазнях (саунах) світильники часто роблять з дерев'яними гратчастими ковпаками, закриваючи яскраве джерело світла декоративними решітками.

Влаштовуючи в парилці електричне освітлення, слід подбати про електричну і пожежної безпеки. Паровоздушная середу парилки швидко руйнує електричну проводку, виконану в звичайному виконанні. Це може привести до коротких замикань з усіма звідси витікаючими наслідками. У лазні електричну проводку потрібно виконувати з термостійкої ізоляцією, укладаючи її в вініловий або металевий рукав. Не можна прокладати проводку по горючих конструкцій обшивки парилки. Вимикачі встановлюють поза приміщенням парилки (найкраще в передбаннику, де нормальна відносна вологість повітря). Ця ж вимога рівною мірою стосується і електричних розеток, установка яких в приміщеннях з підвищеною вологістю заборонена.

Але найкраще електричне освітлення сімейної парилки влаштовувати із зниженою напругою. Для цього встановлюють додатковий електричний щиток, в якому монтують понижуючий (12, 24, 35 В) трансформатор. Електричну проводку в приміщеннях з підвищеною вологістю проводять від низьковольтних контактів трансформатора. Відповідно до вибраного напругою на вихідних контактах трансформатора підбирають і електричні лампочки. Знижена напруга в сирих і гарячих, приміщеннях лазні зробить процес ширяння безпечним в електричному відношенні.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
Коллекция часов для женщин.
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.