Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Обладнання парилки. Частина 3. Парильний полок.

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Обладнання парилки. Частина 3. Парильний полок.

Частина 3

Продовження. Початок статті дивитись тут: частина 1, частина 2

Парильний полок

Парильний полок в лазні може бути стаціонарним і знімним (або відкидним на шарнірах). Переважніше полки відкидні і знімні. Це полегшує прибирання приміщення парилки, а знімні полки можна періодично виносити для просушування. При виготовленні полоку слід пам'ятати, що деревина, яка стикається зі шкірою, повинна бути гладкою, не мати гострих країв, задирів і натеков смоли. Тому хвойні породи деревини для виготовлення парильного полку небажані. Переважно всього для цієї мети використовувати деревину абаші, але в нашій країні це дерево вважається екзотичним і деревина його дорога. Тому для влаштування полку використовують деревину дуба, сухий осики або тополі.

Правильно розрахований і виготовлений полок створить в парилці комфорт і зручності. Але якщо полок хитається, скрипить, має неохайний вигляд, то це може зіпсувати настрій і ефект від банних процедур значно знизиться.

Полоки можуть бути суцільними та з просвітами. Вважається, що полок з просвітами переважно, оскільки при цьому вентилюється простір під ним. А якщо в парилці париться кілька людей на різних рівнях, то уникнути можливості попадання крапель стікаючого поту на ніжележащего парильщика допоможе простирадло або великий махровий рушник, якими закривають полок в процесі ширяння. Шпунтовані дерев'яний настил може порушити циркуляцію повітря, сприяє накопиченню вогкості, а отже, і утворення цвілі. Крім цього, дія різних температур і вологості викликає зміни лінійних розмірів дощок настилу. Подібні зміни в кінцевому підсумку призводить до скрипу дощок під час ширяння.

Полоки краще кріпити до стін. В цьому випадку простір підлоги залишається вільним і полегшується процес прибирання. Це важливо ще й тому, що температура підлоги зазвичай невелика, а вогкість сприяє утворенню плісняви. Систематична прибирання підлоги позбавить від цієї неприємності.

При обладнанні парилки дуже важливо правильно вибрати габарити полоків і висоту їх установки. Оптимальною вважається довжина полоку не менше 180 см, а його ширина - 400-800 мм. При таких габаритах на полиці можна влаштуватися з достатнім комфортом. Відстань від верхнього полку до стелі повинна бути таким, щоб парильник міг вільно сидіти, не торкаючись головою панелей обшивки. Тому від стелі до поверхні настилу не повинно бути менше 110 см. Але занадто збільшувати цю відстань теж не слід, так як під стелею зазвичай концентрується найвища температура. Найкраще це відстань підбирати з розрахунку зростання членів сім'ї. У будь-якому випадку верхній полок не повинен бути нижче кам'яної засипки печі-кам'янки.

В правильно обладнаній парильні полки роблять двох-, а найчастіше триярусними. Це дозволяє правильно і раціонально підібрати тепловий режим, виходячи з індивідуальних особливостей організму парильщика. Неправильно чинять ті, хто для підйому на верхній полок пристосовують приставні сходи або драбину. У такій парильні неможливо дотримуватися послідовність поступового переходу від низької температури і навпаки. Краще всього, якщо полки споруджуються у вигляді сходинок. Тоді можна спочатку посидіти на нижньому полиці, потім перейти на більш високий рівень, а після закінчення ширяння цей же процес виконати в зворотному порядку. Тому приставні сходи, без якої важко обійтися в парилці, що влаштовується у ванній кімнаті, в справжньою сімейною лазні чи сауні не повинна застосовуватися.

Форма і розміри полків для різних видів розміщення париться (розміри в см)
Мал. 79. Форма і розміри полків для різних видів розміщення париться (розміри в см): А - сидячи; Б - нахилившись назад; В - забравшись на полок із зігнутими ногами; Г - поклавши підняті ноги на упори; Д - лежачи, зігнувши ноги; Е - лежачи на полиці-шезлонгу і поклавши ноги на упори; Ж - лежачи

Полоки встановлюють уздовж стін, у яких немає вікон. Їх розміри залежать від габаритів парилки. Найкраще верхній полок робити такої ширини, щоб на ньому можна було лежати поперек лави. На такий лаві вільно можуть паритися одночасно 2-3 людини. Якщо розміри парилки не дозволяють зробити полки такої ширини, то можна обладнати спеціальні підставки для ніг. При глибині лави 1300-1500 мм доросла людина вільно зможе лежати поперек, відрізав ноги на дерев'яну підставку. Якщо габарити парилки не дозволяють виконати і таку конструкцію, то доведеться змиритися з думкою, що паритися лежачи на верхній лаві зможе тільки одна людина, розташовуючись вздовж лави. Одночасне ж ширяння на верхній лаві в такий парилці двох і більше осіб можливо тільки сидячи. Мінімальні розміри парильного полку при різних положеннях тіла парильщика представлені на мал. 79. З малюнка видно, що найменша ширина пристенного полку для сидіння - 40 см, для сидіння, піднявши ноги - 90 см, для лежання, зігнувши ноги - 150 см, для лежання, витягнувши ноги - 180 см. Форми полку бувають різні: плоскі, лежанки з упором для голови, лавки зі спинкою, лавки у вигляді крісла-шезлонга тощо.

Конструкція стаціонарного парильного полку (розміри в мм)
Мал. 80. Конструкція стаціонарного парильного полку (розміри в мм): 1 - настил; 2 - отвір для штифта; 3 - бруси

Конструкція знімного парильного полку (розміри в мм)
Мал. 81. Конструкція знімного парильного полку (розміри в мм): 1 - настил; 2 - дошка настилу; 3 - отвір для штифта; 4 - кронштейн-підкіс

Конструктивне виконання парильних полків може бути самим різним і залежить від рівня майстерності виконавця, матеріалів, за наявними документами, і його технологічної оснащеності. Найпростіші варіанти конструкції парильного полку приведені на мал. 80, 81, 82. Але це не означає, що цим коротким переліком обмежуються технологічні можливості. У читача можуть виникнути з цього приводу свої міркування, і ми не намагаємося відібрати в нього творчу ініціативу. Але в будь-якій ситуації слід пам'ятати, що загвинчувати шурупи або забивати цвяхи, за допомогою яких закріплюють бруски полку, слід знизу і так, щоб їх вістря не виходила на лицьову поверхню. Якщо є бажання обійтися взагалі без цвяхів, з'єднання виконують так, як показано на мал. 83. Для зручного розташування на парильном полиці в його конструкції слід передбачити дерев'яний підголівник. Конструкція дерев'яного підголівника настільки проста і наочно видна з рис. 84, що ми не вважали за можливе більш детально описувати процес її виготовлення.

Триярусний парильний полок (розміри в мм)
Мал. 82. Триярусний парильний полок (розміри в мм): 1 - верхня полиця; 2 - поручень; 3 - перекладина для ніг; 4 - середня полку; 5 - нижня полиця

Сполуки без застосування цвяхів
Мал. 83. Сполуки без застосування цвяхів: А - варіант збірки полок сауни за допомогою з'єднання «ластівчин хвіст»; 1 - полиця; 2 - з'єднання «ластівчин хвіст»; 3 - дошка-основа; Б - з'єднання планки жорсткості з полком: 1 - планка; 2 - полок; 3 - пази для шпонки; 4 - дерев'яна шпонка

Конструкція знімного парильного полку (розміри в мм)
Мал. 84. Парильний полок (розміри в мм): А - фіксація дощок при виготовленні полоку з просвітами; Б - кріплення до стін; В - підголівник парильного полоку

 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Таможенный представитель в РБ оформление полного комплекта таможенных документов(грузовых таможенных деклараций, ДТС, КТС, статистических деклараций), в т.ч. транспортных – CARNET TIR, CMR; Содействие в поиске оптимального грузоперевозчика.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.