Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Обладнання парилки. Частина 2. Внутрішня обшивка.

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Обладнання парилки. Частина 2. Внутрішня обшивка.

Частина 2

Продовження. Початок статті дивитись тут: частина 1

Внутрішня обшивка

Внутрішня обшивка парної робиться переважно з деревини. Правильно і якісно виконана обшивка парилки створить в лазні чи сауні комфорт, сприятливу атмосферу і прикрасить загальний її інтер'єр. Інтер'єр і внутрішня обшивка приміщення парилки приведені на мал. 77. Рубані лазні можна і не обшивати. Але так як груба обробка колод в процесі спорудження зрубу не завжди відповідає естетичним вимогам, то парилку теж облагороджують тонкими дерев'яними рейками або дошками. Для обшивки парилки частіше використовують деревину листяних порід (липа, плодові дерева тощо). Деревина листяних порід не містить в собі смолянистих речовин, які рясно виділяються під впливом високої температури. Але деревина хвойних порід теж часто застосовується для внутрішньої обшивки парилок. Деякі любителі лазні знаходять в такий обшивці свої принади. По-перше, запашний запах смоли в парилці створює неповторний аромат. А по-друге, з часом смола перестає виступати на поверхні обшивки.

Інтер'єр і внутрішня обшивка приміщення парилки (розміри в мм)
Мал. 77. Інтер'єр і внутрішня обшивка приміщення парилки (розміри в мм)

Для обшивки парилки застосовують вузькі рейки або панелі товщиною не менше 16 мм. Ширина панелей не повинна перевищувати шестикратную їх товщину. Ширші бруски або панелі коробляться, створюючи в обшивці щілини. Послідовність обшивки стін дерев'яними панелями така.

Спочатку стеля і стіни обшивають шаром утеплювача, використовуючи для цього мати або жорсткі плити з скловолокна або мінерального волокна. Переважніше підбирати утеплювач мінерального походження через хорошу його биостойкости. Рослинні утеплювачі в цьому відношенні значно поступаються мінеральним, але при правильно зробленої пароізоляції волога не повинна потрапляти на теплоізоляційний шар і вид утеплювача не грає особливої ролі. Товщину теплоізоляційного шару підбирають залежно від конструктивного рішення стін. Не допускається застосування для теплової ізоляції парилки спучуються матеріали (полістирол, ПВХ тощо). Особливу увагу слід приділити утепленню стелі, де концентрується найбільша температура.

Пароізоляцію парилки виконують алюмінієвою фольгою. Добре для цієї мети підходить будівельна папір на фользі або скловолокно, армоване подвійним шаром фольги. Пароізоляційний шар укладають блискучою стороною всередину парилки. Між фольгою і брусками обшивки бажано залишити зазор товщиною 4-5 см. Наявність такого зазору зробить простір між панелями обшивки і пароізоляцією вентильованим. Це особливо важливо, якщо після банних процедур парилка тривалий час не використовується. А так як конструкції сауни або лазні після завершення банних процедур починають охолоджуватися зовні, то конденсат, що утворився на поверхні пароізоляції, переходить на панелі обшивки і може викликати їх загнивання.

При регулярній експлуатації парилки це явище не має значного впливу на конструкції обшивки і зазор можна не робити.

Правильно виконані утеплення і пароізоляція парилки зроблять баню більш економічною і ефективною. Пароізоляція стелі і стін парилки запобіжить утворенню в утеплювачі конденсату, який різко знижує теплоізоляційні властивості утеплювача. Якщо цього не зробити, то може порушитися загальний теплової режим лазні. І, найголовніше, не можна застосовувати для пароізоляції матеріали, які можуть при нагріванні видавати неприємні запахи (толь, руберойд, пергамін тощо).

Обшивку парилки починають зі стелі і виконують по попередньо встановленим брусків. До дерев'яних стін такі бруски кріпити зовсім нескладно, а для цегельних або бетонних стін ця робота може бути скрутна. Традиційно бруски кріплять за допомогою дерев'яних пробок, попередньо встановлених в стіни. Досвід підказує, що пробки найкраще встановлювати у міру зведення стін. Це позбавить від необхідності свердлити стіни при обшивці парилки. Але якщо лазня або сауна вбудовуються в готове приміщення, то уникнути цієї роботи неможливо. Просвердлити цегляну стіну для установки дерев'яних пробок досить просто, а ось в бетонних стінах без перфоратора обійтися важко. Іноді для цієї мети до бетонних стін пристрілюють металеві куточки з отворами, до яких кріплять бруски обшивки. Однозначно дати пораду по кріпленню обшивки важко, так як це залежить від міцності стін, технічної оснащеності та вміння виконавця.

Бруски зазвичай кріплять горизонтально, а рейки обшивки - вертикально. Але можливий і зворотний варіант. При горизонтальному розташуванні рейок обшивки слід враховувати можливе потрапляння вологи між обшивкою і пароізоляцією. Якщо приміщення лазні добре вентилюється і постійно опалюється, то це не грає особливої ролі. В лазнях періодичного використання слід уникати попадання вологи на тильну сторону обшивки. Це може викликати процеси гниття, призводить до появи неприємних запахів і необхідності заміни обшивки.

Цвяхове з'єднання для бань і саун
Мал. 78. Цвяхове з'єднання для бань і саун: 1 - внутрішня поверхня; 2 - зовнішня поверхня; 3 - сполучаються дошки; 4 - капелюшок цвяха (шурупа); 5 - дерев'яна пробка; 6 - поглиблення для пробки

Для обшивки стінок парилки найчастіше застосовують дерев'яні бруски, але можливий варіант використання теплоізоляційних щитів, про які ми розповідали, розглядаючи можливість пристрою лазні в квартирі. Рейки обшивки ретельно стругають, щоб по всій їх лицьовій поверхні не було задирів і шорсткостей. Кріпити панелі обшивки починають е стелі, і робити це слід так, щоб цвяхи не виступали на їх лицьову сторону. У гарячій сауні дотик до металу може викликати місцеві опіки на тілі парильщика. Найкраще обшивку кріпити паркетним методом, коли цвяхи забивають не в лицьову сторону панелі, а в шпунт. При невеликій товщині панелей обшивки не слід використовувати довгі цвяхи. До обшивці зазвичай не додаються великі сили, тому довжина цвяхів не повинна перевищувати 40-50 мм. Якщо виникає необхідність забивати цвяхи в лицьову сторону панелей, то їх головки слід утапливать всередину деревини добойником і закривати декоративною дерев'яною пробкою (мал. 78). Особливу увагу слід приділяти підгонці панелей в кутах парилки. Не слід допускати наявності щілин і нещільностей, через які пар і волога можуть проникати на тильну сторону обшивки. Якщо ретельну підгонку панелей виконати не вдалося, то кути можна зашити вологонепроникним плінтусом. Не потрібно намагатися підбирати плінтус великих розмірів, так як це зробить обшивку грубої і може зіпсувати загальний вигляд парилки. Досить підібрати плінтус такого перерізу, щоб закривалися зазори і щілини. Для цієї мети добре підходить плінтус, виготовлений за методикою дверного штапика, який використовують при склінні дверей. Красивий штапик невеликого перерізу приховає всі щілини в кутах і прикрасить приміщення парилки. Ні в якому разі не можна піддавати панелі обшивки будь-якої обробки. Під впливом високих температур оздоблювальні матеріали можуть викликати неприємні запахи і навіть токсичні отруєння. Крім цього будь-яка обробка знизить запах натуральної деревини, який особливо приємний в лазні. А в лазні цінуються запахи здорового дерева, свіжих віників і хороших ароматних дров.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
По желанию клиента сиалис цена для всех и каждого.
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

MeetGray Наш великолепный Мир в картинках › Meetgray Воздушные шары в Каппадокии: Дубай. Вид с небоскреба BurjKhalifa.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.