Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Обладнання парилки. Частина 1. Вікна та двері парилки.

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Обладнання парилки. Частина 1. Вікна та двері парилки.

Обладнання парилки

Частина 1

Парилка - основне приміщення лазні і до її обладнанню слід поставитися з особливою увагою. Парилка повинна забезпечити створення та збереження високої температури повітря, рівномірний випромінювання тепла з усіх боків, комфортні умови розміщення миються, рівномірний нагрів всіх частин тіла і можливість користуватися віником. Крім цього, парилка повинна відповідати певним естетичним вимогам. Піч-кам'янка є основним елементом парилки, і від вибору її конструкції багато в чому залежить якість банної процедури.

Конструктивних варіантів печей-кам'янок існує безліч, тому дану тему ми визнали можливим винести в окрему статтю. Розглянемо ж можливі рішення обладнання парильного відділення лазні.

Вікна парилки

Умови теплозбереження накладають обмеження на розмір вікон в парильном відділенні. Оптимальними розмірами вікон для парилки вважаються: висота - 450-600 мм, ширина - 650-800 мм (мал. 74). Вікна парилки роблять глухими (в рідкісних випадках з відкривається кватиркою). Для зменшення теплових втрат через вікна їх засклення виконують в два скла. Особливу увагу при склінні слід приділити ущільненню стекол. Засклення дерев'яних рам виконують на одинарної і подвійний замазки. Одинарної вважається замазка, коли скло укладають на сухі фальци, закріплюють цвяхами або шпильками, а потім зверху закривають замазкою. Якість такого ущільнення стекол бажає бути кращим. Через нещільності скління будуть великі теплові втрати з парильного відділення, що позначиться на якості банних процедур. Крім того, при наявних на фальцах нерівностях скло при певних навантаженнях може лопнути. Тому скло краще встановлювати на подвійний замазки. Для цього спочатку фальци палітурки по всьому периметру промащують замазкою шаром 2-3 мм. Це необхідно для того, щоб скло щільно лягло на фальци і не вібрувало при сильному вітрі, а волога, що стікає по склі під час дощу, не проникала між фальцами і склом, що може стати причиною загнивання плетінь дерев'яної рами. Скло вставляють у фальци, злегка притискають руками, щоб замазка рівномірно розійшлася по фальцам і закривала їх на 75-80%. При цьому між стеклами і бортом фальца повинен залишатися зазор не менше 2 мм. Крім цього, віконну раму слід ущільнити в місцях фальцев. Для цього застосовують захисні планки або інші ущільнювачі, які у великому асортименті маються на торговій мережі.

Вікно парилки (розміри в мм)
Мал. 74. Вікно парилки (розміри в мм): 1 - обшивка; 2 - каркас; 3 - коробка; 4 - відлив; 5 - розкладка; 6 - налічник

Практика показує, що навіть подвійне скління вікон парилки призводить до значних теплових втрат. Боротися з цим недоліком допомагає потрійне засклення, яке можна виконати навіть на існуючих вікнах. Особливо ефективно потрійне засклення при орієнтації вікон на північ. При правильному виготовленні потрійного скління можна домогтися зниження теплових втрат через вікна до 30-35%. Для здійснення потрійного скління виготовляють додаткову раму, яку кріплять до основної подвійний віконній рамі (мал. 75). Для більш ефективної герметизації між дерев'яними брусками основної та додаткової стулки укладають еластичні прокладки з пінополіуретану і стискають рами між собою за допомогою шурупів. Іноді замість третього скління наклеюють на віконну раму поліетиленову плівку, щільно притискаючи її дерев'яними брусками. Таку додаткову герметизацію виконують звичайно на зимовий період, коли різниця температури парилки і зовнішнього повітря різко зростає.

Здійснення потрійного скління за допомогою додаткової рами
Мал. 75. Здійснення потрійного скління за допомогою додаткової рами

Теплові втрати через віконце парилки значно зменшаться, якщо віконну стулку вставляти в фальци рами з нанесенням герметика. Це може бути просто віконна замазка або один з видів герметика, які маються на торговій мережі. Для цього віконні стулки відкривають, наносять на фальци герметик і щільно закривають стулки. Надлишки герметика, видавлені через щілини, видаляють. Ущільнені таким чином вікна знижують теплові втрати до мінімуму.

У цегляній лазні вікна можна виконати з склоблоків. Через такі вікна менше йде тепла, вони дають м'яке розсіяне світло, виключають переглядання приміщення зовні, більш міцні, ніж шибки. Для рівною укладання стеклоблоков з щільним заповненням швів краще виготовити з них панель за розмірами вікна, а потім встановити її цілком. При монтажі такої панелі слід по всьому периметру встановити прокладки з теплоізоляційного матеріалу.

Двері парилки

Двері парилки відрізняються від інших дверей банного комплексу. По-перше, такі двері роблять одностулковими з меншими розмірами, щоб знизити теплові втрати при їх відкриванні. Висота дверей парилки рідко досягає розміру більше 170 см, а в умовах Сибіру їх роблять ще менше. Так що під час проходу через дверний отвір парилки слід бути особливо обережним, щоб не вдаритися головою об одвірок. По-друге, двері парилки утеплюють мінеральною ватою, повстю або іншими видами утеплювачів і влаштовують шар пароізоляції з алюмінієвої фольги, зверненої блискучою стороною всередину парилки. Таким чином, поперечний розріз дверей нагадує каркасну стіну, про яку ми розповідали раніше. Всі зазори між дверним полотном і коробкою ретельно ущільнюють повстю. Встановлювати в якості ущільнювача синтетичні матеріали не рекомендується, оскільки це може привести до шкідливих виділень під дією підвищеної температури. Ручку дверей роблять з деревини, так як метал і пластмаса сильно нагріваються, що може привести до опіків рук при користуванні дверима. Зазвичай для виготовлення ручок використовують сучки й коріння дерев, з яких отримують оригінальні вироби. Ручки повинні ретельно полироваться, а гострі кути скругляют.

Поріг двері зазвичай піднімають на 100-150 мм, але при цьому залишають знизу невелику щілину (не більше 5 мм) для природного припливу повітря. В цілях безпеки двері парної повинні обов'язково відкриватися назовні і ніколи не обладнуються запірними пристроями. Для того щоб двері не відкривались самостійно і для зменшення теплових втрат, їх слід ретельно підганяти під фальци дверної коробки з деяким зазором. При цьому слід враховувати, що в результаті зміни температур і вологості габарити дверного полотна можуть змінюватися. Зазор, залишений для можливого набухання дверного полотна, прибирають ущільнювальними смугами з повсті. Варіант двері для парилки показаний на мал. 76.

Двері парильної (розміри в мм)
Мал. 76. Двері парильної (розміри в мм): 1 - обшивання; 2 - дверна ручка; 3 - пароізоляція; 4 - теплоізоляція (мінеральна вата); 5 - обв'язка двері

Іноді в дверному полотні встановлюють маленькі вікна, до яких пред'являються всі вимоги, описані нами раніше. Вікна служать для візуального спостереження за парильщиком, якщо стан його здоров'я викликає побоювання. В цьому випадку можна спостерігати за приміщенням парилки, не відкриваючи двері.

В умовах низьких температур двері парилки можна виготовляти подвійними з маленьким тамбуром між ними. Конструкція дверного полотна повинна бути такою, щоб виключити можливість одночасного відкривання дверей. Навішувати дверні полотна на коробку слід на бронзових петлях, не схильних до корозії. Шурупи теж застосовують з кольорового металу (латунь) або нержавіючої сталі.

Двері для парилки фірмового виробництва можна придбати в торговій мережі або замовити за каталогом. В основному це продукція фінських виготовлювачів, що займаються випуском типових саун. Асортимент фірмових дверей дуже великий, розрахований на різний рівень купівельної спроможності. Примітно, що деякі фірми освоїли випуск не тільки дверей з віконечком, але і повністю скляних дверей з дуже низьким коефіцієнтом теплопровідності. Звичайно, скляні двері виготовляють із спеціального, безпечного в умовах парилки, скла. Перевага скляних дверей перед дерев'яними полягає в тому, що скляні двері ніколи не набухають при зміні вологості і температури.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Мы предложим вам запчасти Камминз / Cummins в нескольких вариантах исполнения Кроме того, наши специалисты не делят запчасти Камминз (Cummins) по применению, поэтому мы готовы предложить детали к двигателям, установленным на абсолютно любой технике, будь то ДГУ (Дизель-генераторная установка), грузовик, автобус, бульдозер, экскаватор, Сельхоз техника, карьерная техника, погрузчик и т.д. Мы готовы предложить весьма низкие цены на запчасти Cummins / Камминз при сроках поставки 2-4 недели. Однако проверенная годами логистическая схема позволяет нам выручать...
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.