Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Відведення стічних вод з лазні

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Відведення стічних вод з лазні

Відведенню стічних вод з лазні слід приділити увагу ще в процесі її проектування. Деякі, не мудруючи, в площі лазні викопують яму і засипають її гравійним щебенем. В процесі банних процедур стічні води фільтруються через гравійну засипку і вбираються в грунт. На думку автора, це не найкращий варіант вирішення проблеми. У міру замулювання стінок ями вбирання вологи значно знижується, і в лазні можуть з'явитися запахи від застояних стічних вод. Погодьтеся, що наявність сторонніх запахів (особливо гнильних) різко знизить ефект банних процедур, і задоволення така лазня не доставить. Крім того, в лазні бажано передбачити туалет, а це вже саме по собі викликає необхідність будівництва каналізаційної мережі. Якщо ділянка підключений до централізованої каналізаційної мережі, то висновок в неї стічних вод з лазні є найкращим рішенням. При відсутності централізованої каналізації влаштовують індивідуальні очисні системи.

При будь-якому конструктивному виконанні очисних споруд баню від каналізаційної мережі слід ізолювати спеціальним трапом. В іншому випадку запахи від очисних споруд можуть проникати в приміщення лазні, з усіма витікаючими звідси наслідками. Найкраще для цієї мети використовувати стандартні каналізаційні трапи-затвори, які призначені для підключення сантехнічного обладнання. Такі трапи вільно продаються в торговельній мережі та встановлення їх не вимагає високої кваліфікації. У виняткових випадках можна виготовити трап у вигляді металевої коробки з патрубком і герметичній розділової перегородкою. Влаштовують трап таким чином, щоб у ньому постійно залишалася вода (гідрозатвор), що перекриває доступ повітря з каналізаційної мережі в приміщення лазні. Для того щоб стічні води легко проникали через гідрозатвор, забірний патрубок повинен бути піднятий над трапом. Встановлюють трап нижче рівня зливного лотка, щоб вода вільно потрапляла з приямку або лотка в отвір забірного патрубка.

Стічні води слід відводити від лазні, чим далі, тим краще. Не можна скидати стічні води в прилеглі до ділянки яри або водойми, так як це заборонено санітарними правилами. Будь-яке скидання стічних вод за межі дільниці повинно узгоджуватися з місцевими санітарними службами. Часто для відводу від лазні стічних вод надходять так.

Відступивши від фундаменту на відстань не менше 50 см, всередині приміщення риють яму глибиною не менше 1,5 м. Проклавши від ями траншею довжиною не менше 2 м, споруджують колодязь об'ємом 2-2,5 м3. З'єднують яму і колодязь між собою лотком або каналізаційними трубами. Діаметр труб повинен бути не менше 50 мм, а при наявності туалету всередині лазні - не менше 100 мм. Лоток може бути виконаний з деревини, монолітного або збірного залізобетону, зварений із сталевого листа тощо. Головна умова, яка повинна дотримуватися, це ухил в бік стоку води. Яму і лоток засипають до половини крупним гравієм, а зверху грубозернистим піском. Із зовнішнього боку лоток і колодязь засипають на висоту одного метра гравієм, а зверху фунтом, вийнятим при копанні криниці. Така конструкція забезпечує непоганий стік води з лазні, особливо якщо стінки колодязя добре вбирають воду. Але при тривалій експлуатації стінки колодязя можуть замулюватися, знижуючи (або повністю припиняючи) процес вбирання води в грунт. Тому колодязь періодично доводиться чистити.

Досконаліша система відводу стічних вод з лазні показана на малюнку 72. Така місцева каналізаційна мережа передбачає септик, де вода відстоюється і потім через лоток і трубу потрапляє в фільтруючий колодязь, крізь стінки якого вода просочується в грунт. При великої протяжності каналізаційного лотка або стічних труб слід в проміжках влаштовувати оглядові колодязі, через які можна очистити засмітився лоток або труби. Для того щоб вода в трубах або лотку не замерзала, глибина їх закладання повинна бути не менше 90 см, а в сторону септика і фільтруючого колодязя передбачають ухил i = 0,02.

Схема відводу стічних вод від лазні (сауни) і басейнів з пристроєм фільтруючого колодязя
Мал. 72. Схема відводу стічних вод від лазні (сауни) і басейнів з пристроєм фільтруючого колодязя: 1 - випускний оглядовий колодязь; 2 - септик; 3 - фільтруючий колодязь; 4 - гравій; 5 - рівень ґрунтових вод

Перераховані варіанти обладнання системи стічних вод з лазні, на думку автора, є напівзаходами. Найкраще цю проблему вирішувати в комплексі з інженерним облаштуванням житлового будинку (особливо якщо лазня вбудована в основний будинок). У вітчизняній практиці ця проблема вирішується традиційним способом - за допомогою вигрібної ями. Стічні води від кожного будови ділянки виводяться в загальну яму, з якої періодично відкачують воду спеціальною машиною. Практика підказує, що будь-які спроби заощадити гроші самодіяльним шляхом призводять до того, що платити доводиться кілька разів, так як «дешево» - не значить якісно. Досвід зарубіжного індивідуального будівництва, впевнено входить в будівельну практику нашої країни, підказує, що існують рішення, які кілька збільшують витрати при будівництві, але зате різко їх скорочують в процесі експлуатації будівель.

Яскравим прикладом такого рішення є розроблена французькою фірмою «СОТРАЛЕНЦ» автономна система очищення стічних і каналізаційних вод. Різновиди цієї системи призначені на різну кількість (від 2 до 200) користувачів і сертифіковані службами санітарного нагляду Західної Європи та країн СНД. Приблизна схема такої автономної системи представлена на малюнку 73. Цельноблочний септик EPURBLOC цієї системи виготовлений з поліетилену високої щільності шляхом екструзійно-видувного формування. Стічні (кухня, ванна, лазня, басейн) і санітарні (туалет) води надходять в септик через приймач, в якому їх рух сповільнюється для переходу у зважений стан мінеральних, органічних опадів і флотирующих речовин. Відбувається осадження, а потім анаеробне зброджування, після чого частково очищені стічні води проходять через індикатор засмічення і направляються на підземне поле зрошення або в биофильтр-перколятор.

Автономна система очистки стічних і каналізаційних водфірми «СОТРАЛЕНЦ»
Мал. 73. Автономна система очистки стічних і каналізаційних водфірми «СОТРАЛЕНЦ»: 1 - приймач; 2 - цельноблочний септик EPURBLOC; 3 - індикатор засмічень; 4 - биофильтр-перколятор

Індикатор засмічення заповнюється матеріалом, що фільтрує - пуццоланом і захищає дренажно-фільтруючу майданчик від попадання великих часток. Утворилися внаслідок зброджування гази виходять з септика через спеціальне дихальний отвір. Комплектуючі елементи системи виконані з легкого високоміцного поліетилену і приєднуються спеціальним клеєм, що гарантує їх повну герметичність.

Такий екологічно чистий і надійний спосіб очищення не вимагає енергії, виключає неприємні запахи і дозволяє знижувати забруднення на 95-98%. Залежно від інтенсивності експлуатації систему періодично (не частіше одного разу на два роки) очищають. Для цього рекомендується відстоювання залишків з одночасним заповненням водою для збереження постійного рівня. Монтаж системи досить простий і виконується протягом 2-3 днів.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

АТП ВЕК - аренда спецтехники - Фронтальные погрузчики Аренда погрузчика выгодна как на небольшие промежутки времени, так и на длительный период. Аренда спецтехники Екатеринбург – возможность быстро и надежно решить вопрос с погрузчиком. Все, что от вас понадобиться – подписание договора и внесение частичной предоплаты, согласно тарифу.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.