Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Підлоги лазні

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Підлоги лазні

Підлоги парилки можуть бути виконані з урахуванням декількох конструктивних рішень. Підлоги повинні відповідати певним вимогам. Перш за все, підлога повинна мати ухил у бік приямка, передбаченого для відводу стічних вод. Пол лазні слід встановлювати на висоті не менше 30 см від рівня землі. Підлоги можуть бути дерев'яними, керамічними або бетонними. Але при будь-якому їх конструктивному виконанні підлоги в лазні повинні бути теплими. Тому, влаштовуючи бетонні або керамічні підлоги, слід передбачити наявність дерев'яного настилу. Температура у підлоги навіть в жарко натопленій бані невелика. І якщо ж, розпарившись, людина стане босими ногами на холодну підлогу, то його може спіткати теплової удар (явище дуже неприємне і шкідливе). Настил охоронить ноги від контакту з холодним бетоном або з поверхнею керамічної плитки і, що важливо, приховає ухил підлоги в сторону стоку води. Наявність такого ухилу робить підлогу незручним, а в деяких ситуаціях навіть небезпечним. Іноді замість дерев'яного настилу на підлогу укладають плетені з лози килимки. Знімні дерев'яні настили можна виносити для просушки, що збереже їх від загнивання і продовжить термін служби.

Якість бетонних підлог краще в тому випадку, якщо бетон заливають поверх основи з гравію. Для пристрою такої підлоги необхідно попередньо зрізати рослинний шар фунта і влаштувати засипку з гравію, шлаку або керамзиту на необхідну висоту. Засипку ретельно трамбують і вирівнюють і тільки після цього заливають бетоном або цементним розчином. Теплі підлоги виконують з двох шарів бетону з проміжним ізоляційним шаром (мінеральної або скляної вати або іншого теплоізоляційного матеріалу). Хорошими теплоізоляційними властивостями володіє спучений пісок - перліт, який останнім часом часто можна зустріти в продажу. Теплоізоляційний шар з перліту готують так. Технологія приготування розчину з перліту дещо відрізняється від тієї, яку застосовують при використанні піску. Перліт дуже легкий матеріал, тому працювати з ним треба в місцях, захищених від вітру. Спочатку перліт зачиняють водою в пропорції 2:1 (перліт:вода) і тільки після цього додають цемент і знову перемішують. До утворилася масі при необхідності додають воду, доводячи розчин до необхідної консистенції. Перліт - своєрідний будівельний матеріал, тому робота з ним вимагає певних навичок. Спочатку розчин здається сухим, і виникає бажання додати воду. Але після ретельного перемішування в'язкість розчину змінюється, тому не можна поспішати додавати воду. Теплоємність статі не сильно позначається на теплові втрати в парильном відділенні, так як температура повітря на цьому рівні рідко перевищує 30 °С.

Дерев'яна підлога може бути суцільним або протікає. Настилають його з шпунтованих або обрізних дощок по дерев'яних лагам. Навантаження на підлогу в лазні зазвичай менше, ніж в житлових приміщеннях, тому відстань між лагами можна трохи збільшити. При товщині дощок 19, 22 і 29 мм максимальна відстань між опорами (лагами) повинно бути відповідно 60, 70 і 90 см. Лаги і нижні частини дощок обов'язково повинні просочуватися антисептичними складами.

Лаги встановлюють на бетонні, кам'яні або цегляні стовпчики, піднімаючи їх до необхідного рівня. Краще якщо простір під підлогою буде вентильований. Тоді в перервах між банними днями підлогу можна просушити. Перед пристроєм дерев'яних підлог найкраще виконати цементну стяжку, так як грунт від дії води перетворюється в бруд і довго не сохне. В цьому випадку вода по ухилу стікатиме до приямку і далі в каналізаційну мережу. При такому конструктивному виконанні підлог виключаються запахи застояних стічних вод. Іноді стяжку роблять з глини, яка не пропускає або дуже слабо пропускає воду. Але такий метод не гарантує від появи гнильних запахів і тому застосовується рідко. Конструктивні варіанти влаштування підлог показані на малюнку 70 та 71.

Пристрій підлоги з приямком для відводу води в парильної і мильною
Мал. 70. Пристрій підлоги з приямком для відводу води в парильної і мильною: 1 - дошки підлоги з фасками для стоку води; 2 - лаги; 3 - стовпи; 4 - водосливная труба; 5 - пластина; 6 - цементне покриття з ухилом; 7 - гідроізоляція

Конструкція підлоги
Мал. 71. Конструкція підлоги: А - в роздягальні; Б - в мильній (парильної); 1 - дошки (y = 25-37 мм); 2 - брус 200х100 мм; 3 - засипка з шлаку (h = 150 мм); 4 - глиняне мастило; 5 - дошки (y = 20 мм); 6 - брусок 50х50 мм; 7 - пісок; 8 - утрамбована земля; 9 - лаги (h = 150 мм); 10 - утрамбована глина; 11 - ізоляція з двох шарів руберойду

Можливий варіант пристрою дерев'яної підлоги без щілин. Така підлога будують з шпунтованих дощок з ухилом в бік зливного приямка. Дошки щільно підганяють один до одного, щоб виключити просочування через них вологи. Дошки для підлоги слід підбирати з деревини, стійкою до гнильним процесам. В умовах нашої країни для цього ідеально підходить деревина дуба або модрини. Не допускається покриття підлог в парильном відділенні будь-якими синтетичними матеріалами (лінолеум, ПВХ-плитки тощо). Підвищена температура в парилці може привести до виділення з синтетичних матеріалів шкідливих речовин, і лазня замість користі принесе шкоду здоров'ю. При влаштуванні суцільних підлог слід захистити стіни від намокання водонепроникним плінтусом.

Підводячи підсумки розповіді про підлогах, неважко зробити висновок, що найкраще підлоги в лазні виконувати з керамічної плитки, закриваючи їх знімними дерев'яними настилами. Такі підлоги повністю виконують функції дерев'яного настилу, забезпечують якісний стік води і менш схильні гнильним процесам.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
опалиха о3 магазины
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Измерение сопротивления изоляции в Санкт-Петербурге и ЛО Замеры проводятся при температуре 15–35°С и относительной влажности воздуха? 80%. Однако, в ТУ на некоторые шнуры, кабели и провода могут стоять особые требования измерения изоляции. Сопротивление изоляции - величина нестабильная и описывает состояние изоляции в конкретный момент времени.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.