Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Клімат лазні (сауни)

СТАТЬИ

   20 ноября 2014 / лазні, сауни, басейни
 

Клімат лазні (сауни)

Клімат в лазні (сауні) визначає її основні якості і настільки важливий, що ми вирішили розповісти про це більш детально, перш, ніж описувати можливі варіанти обладнання. До основних параметрів, визначальним банний клімат, відносять вологість і температуру повітря.

Вологість. Вологість повітря залежить від концентрації парів води, що характеризуються наступними параметрами: температурою, тиском, об'ємом, густиною, парціальним тиском пара, влагосодержанием і ентальпією. Виражається вологість в абсолютних і відносних одиницях.

Під абсолютною вологістю розуміють масу водяної пари в кг на 1 м3 повітря. Абсолютну вологість повітря, повністю насиченого водяними парами, називають влагоемкостью. Максимальна кількість водяної пари, що може перебувати в 1 м3 повітря при даній температурі, є показником влагоемкости. При зміні температури змінюється і влагоемкость, збільшуючись при її зростанні.

Під відносною вологістю повітря розуміють відношення абсолютної вологості до його вологоємності при одній і тій же температурі. Відносна вологість виражається у відсотках і характеризує ступінь насичення повітря вологою при даній температурі. Чим вище відносна вологість повітря в парній, тобто чим більше парціальний тиск водяної пари, тим повільніше випаровується волога. І, навпаки, чим нижче відносна вологість повітря, тим швидше відбувається випаровування вологи. Вимірюють відносну вологість приладом, званим психрометром. Принцип дії цього приладу полягає в різниці показань «сухого» та «мокрого» термометрів. Це значить, що «сухий» термометр вимірює температуру повітряного середовища, а «мокрий» - температуру шару повітря, що стикається з водою. Для цього «мокрий» термометр обв'язують тканиною, змоченою у воді. Зміст вологи у вологому повітрі характеризується масою водяної пари, що міститься в 1 м3 повітря, віднесеної до маси сухого повітря. Воно знаходиться в прямій залежності від парціального тиску водяної пари і ніяк не залежить від температури повітря. Тому думка деяких парильників, що, збільшуючи вологість повітря в парній (поливаючи водою каменку), збільшується температура в парній, помилково.

З температурою повітря тісно пов'язана ентальпія, яка в умовах лазні являє собою суму ентальпій сухого повітря і водяної пари. Практика підказує, що найбільш сприятливі умови для ширяння досягаються при ентальпії повітря 210-290 кДж/кг (50-70 ккал/кг). При такому рівні нагріву тіло, завдяки виділенню поту, підтримує без особливої напруги теплообмін з навколишнім середовищем, при якому його внутрішня температура залишається 36,6 °С. При підвищенні температури повітря для відводу надлишку тепла організм підсилює потовиділення, і воно протікає легше, ніж нижче відносна вологість повітря. Змінюючи спосіб нагріву лазні і клімат в парній, отримують фінську сауну або російську парну за бажанням. При цьому основні конструктивні особливості приміщень (за винятком печі-кам'янки) можуть залишатися без зміни. Розглянемо ж основні вимоги та можливі варіанти обладнання цих приміщень.


 Другие статьи на тему: лазні, сауни, басейни
 Основні рекомендації для спорудження басейнів
Гідроізоляція басейну традиційно виконувалася полівінілхлоридної плівкою, руберойдом на бітумної мастиці тощо. Ці методи дають позитивний результат лише при суворому виконанні технології, яку в домашніх умовах дотримати дуже важко...
 Басейни для лазень і саун
Під час банних процедур і при загартовування організму важливу роль відіграє басейн. У цій статті ми зупинимося на деяких конструктивних особливостях басейнів для прийняття водних процедур у процесі парення.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 2.
Печі-кам'янки промислового виробництва. Виробництвом печей-кам'янок займаються багато вітчизняних і зарубіжні виробники. Найчастіше це металеві конструкції, пристосовані для згоряння дров або електричні варіанти печей-кам'янок.
 Димові труби для печей-кам'янок. Частина 1.
Димові труби для печей-кам'янок, що працюють на твердому, рідкому або газоподібному паливі, практично не відрізняються від труб, що споруджуються для побутових печей, що працюють на аналогічному паливі.
 Кам'яна засипка печі-кам'янки
Для кам'яної засипки застосовують міцні природні камені з великою питомою вагою, здатні витримувати високі температури і акумулювати тепло. Найкраще для цієї мети підходять гірські породи каменів круглої форми з гладкою поверхнею.
 Печі-кам'янки з електричним підігрівом
Електричний підігрів для печей-каменок застосовується досить часто. Його переважно використовують для сухоповітряних бань в печах тривалої дії. Таке обмеження накладається тому, що поливати кам'янку водою при обігріві її електричними нагрівальними елементами можна.
 Печі-кам'янки з підігрівниками води
Витрата гарячої води в лазні великий і якщо її доводиться економити, то лазня від цього сильно програє. Якщо в лазні вирішено питання централізованої гарячої води, то над цим питанням не варто й замислюватися.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.