Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Улаштування підлог. Частина 2.

СТАТЬИ

   25 сентября 2014 / перебудова присадибного будинку
 

Улаштування підлог. Частина 2.

Улаштування підлог

Частина 2

Продолжение. Начало статьи смотреть здесь: часть 1

Підлоги з лінолеуму. Гігієнічні, красиві, зручні в експлуатації, при відповідному нагляді можуть служити 20—25 років.

Найчастіше використовують полівінілхлоридний лінолеум — безосновний, на тканинній основі, багатошаровий та на теплозвукоізоляційній основі. Гліфталевий лінолеум виготовляють на тканинній основі. Лінолеум може бути одно- або багатоколірним із гладкою або тисненою поверхнею. Ширина рулонів від 1200 до 1600 мм. Довжина рулонів переважно 12 м.

Щоб запобігти пошкодженню лінолеуму, потрібно дотримуватися правил розпакування рулонів. Після перевезення при температурі повітря 0—10 °С рулони полівінілхлоридного лінолеуму розпаковують не раніше як через 12, гліфталевого — не раніше як через 24 год; при температурі нижче 0 °С рулони розпаковують не раніше як через дві доби після перенесення в приміщення із температурою повітря 15 °С.

Основа під лінолеум повинна бути міцною і рівною. Для цього поверхню дощатої підлоги простругують і шпаклюють. Можна дощату підлогу вкрити деревностружковими або деревноволокнистими плитами. Деревностружкові плити прибивають до підлоги цвяхами, втеплюють їх головки і зашпакльовують заглибини, а деревноволокнисті плити наклеюють на бітумній мастиці. Поверхні бетонних основ, призначені для настилання лінолеуму, вирівнюють цементним розчином із співвідношенням компонентів 1:3 (цемент : пісок).

Перед настиланням рулон лінолеуму обережно розгортають, уникаючи значних згинів, і починають розкроювання на полотна потрібної довжини (із припуском на усадку і можливі виправлення по довжині 20—30, по ширині — 10—15 мм).

Нарізані полотна кладуть на підлогу і притискують мішками із гарячим піском, щоб виправити хвилястість і заглибини, які залишилися від згортання в рулони. Піску в мішок насипають близько 50 кг.

Вирівняні полотна прирізують по контурах стін і перегородок, потім укладають одне на друге, перепускаючи кромки (великі вниз, менші вгору), притискують вантажем для вирівнювання і залишають на 3—5 діб. При розкроюванні одноколірного лінолеуму полотна бажано вкладати стиками перпендикулярно до зовнішніх стін. Кольоровий лінолеум укладають у поздовжньому напрямку, суміщуючи малюнок.

На дощатій підлозі лінолеум стикують посеред дошки.

Нарізають лінолеум гострим ножем по металевій лінійці, підкладаючи під лінію розрізу смужку фанери або деревноволокнистої плити.

Лінолеум можна настилати «насухо», наклеювати на мастиці із підрізанням кромок до і після наклеювання.

«Насухо» настеляють лінолеум на теплозвукоізоляційній основі, а також у вузьких приміщеннях, наприклад у коридорі, де покриття не стикується. Краї лінолеуму біля стін притискують плінтусами і прибивають.

Якщо доводиться стикувати лінолеум, то його полотна на стиках прибивають дрібними цвяхами із широкими головками через 50 мм.

Для наклеювання лінолеуму використовують мастики і клеї. Для приклеювання більшості видів лінолеумів придатний універсальний клей бустилат (бутилакс). Цей клей розводиться водою, не горить, не має стійкого запаху, не залишає плям і не шкідливий для здоров'я.

Кумароно-каучукові клеї КН-2 і КН-3 можна застосовувати для наклеювання полівінілхлоридного лінолеуму на тканинній основі і безосновного. Ці клеї вогне- та вибухонебезпечні, тому при роботі з ними потрібно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Всі роботи, пов'язані із застосуванням клеїв КН-2 і КН-3, мають виконуватися вдень при вимкненій електромережі. Відстань до відкритого вогню повинна становити не менше 50 м. Звичайно, забороняється палити.

Бітумні мастики водостійкі і придатні для наклеювання полівінхлоридних і гліфталевих лінолеумів на різні основи. Найбільш широко застосовується холодна бітумна мастика такого складу за масою: бітум марки БН-Ш-75, каніфоль — 3, бензин — 21,5%. Для приготування такої мастики подрібнений бітум плавлять у котлі або у великому бачку із кришкою, нагріваючи його до 160—180 °С. До розплавленого бітуму при постійному перемішуванні додають каніфоль, продовжуючи перемішування, і нагрівають ще 10—15 хв.

Котел знімають з вогню і, коли суміш охолоне до 80 °С, вливають в неї бензин невеликими порціями і ще раз перемішують. Мастику температурою не вище 55 °С вливають у герметичну тару. Така мастика може зберігатися довго.

При приготуванні і використанні бітумної мастики потрібно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Витрата бітумної мастики складає 1—1,5 на 1 м2 поверхні.

Перед наклеюванням лінолеуму основу підлоги й полотна грунтують. Для цього використовують той клей або ту мастику, які мають бути застосовані для наклеювання лінолеуму. Бітумну мастику розводять бензином у співвідношенні 1:2, а клеї розводять тими розчинниками, на яких приготовлений клей. Наприклад, бустилат для ґрунтовки розводять водою у співвідношенні 1:7.

Ґрунтовку на основу і полотна наносять рівномірно пензлем, щіткою або хутровим валиком. Через добу після висихання ґрунтовки лінолеум можна наклеювати.

Кромки лінолеуму обрізують до або після наклеювання. За першим способом поверхню основи і низ першого полотна намазують мастикою шаром до 1 мм і видержують 15—20 хв, а потім вже укладають.

Спочатку полотно укладають і розгладжують руками, а потім притискують мішком із піском, пересуваючи його по всій площі полотна (по його довжині від середини до країв). Витиснену мастику знімають шпателем. Друге полотно кладуть із перепуском на 20 мм до наклеювання на перше, кромки обрізують. Потім друге полотно знімають, стик розчищують, намазують основу і низ другого полотна. Полотно особливо ретельно пригладжують на стиках кромок, знімаючи мастику, що витискається.

Забруднені місця на лінолеумі очищують ганчірками, змоченими водою або розчинниками.

Укладання й прирізування лінолеуму
50. Укладання й прирізування лінолеуму: а — прирізування стику; б — заклеювання стику; 1 — ніж; 2 — лінійка; 3 — лінолеум; 4 — підкладка; 5 — кромка лінолеуму; 6 — клей; 7 — стяжка

За другим способом, коли кромки лінолеуму обрізують після наклеювання, приготовані полотна розкладають на основу так, щоб кромка другого, вкладеного впоперек полотна на 10—20 мм перекривала перше (рис. 50). Потім не зсуваючи лінолеуму, відгинають до середини перше полотно низом вгору або згортають його в рулон лицьовим боком усередину.

Далі наносять на основу мастику шаром до 1 мм, але залишають непромазаною смужку шириною не менше 100 мм від лінії стику. Цю смужку доклеюють після обрізування кромок. Через 10—15 хв відігнуту половину полотна кладуть на покриту мастикою основу і наклеюють.

Таким способом наклеюють другу половину першого, а потім і другого полотна.

Через 2—3 доби, коли лінолеум добре приклеїться і мастика підсохне, обрізують і наклеюють кромки полотен. Для цього кромки обережно підіймають, відчищають від бруду основу і низ лінолеуму, наносять мастику, протягують по стику мішок із піском, протирають ганчіркою стик кромок. На очищений стик кладуть дошки, притискують їх вантажем і залишають на 2—3 доби.

При такому наклеюванні стики між полотнами майже непомітні.

Якщо на лінолеумі залишаються здуття або відстають кромки, такі місця міцно притискують вантажем через фанеру. Кромки лінолеуму біля стін і перегородок притискують плінтусами.


 Другие статьи на тему: перебудова присадибного будинку
 Улаштування підлог. Частина 3.
Підлоги із полівінілхлоридних плиток. Під такі плитки готують основу і використовують клеї і мастики так само, як для лінолеуму. Перед наклеюванням плитки ПВХ сортують по розмірах, кольору і відтінках, складають у купки.
 Улаштування підлог. Частина 1.
Підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність, а також бути гігієнічними і економічними.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 2.
При ремонті жилих будинків часто доводиться усувати які-небудь пошкодження перегородок. Найбільш характерні з них — це хиткість, випинання, поява тріщин у швах і в місцях сполучення із суміжними конструкціями, пошкодження штукатурки, значна звукопровідність.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.
Види перегородок та їх улаштування. Перегородки в житлових будинках — це огороджуючі конструкції, які відокремлюють одне приміщення від іншого. А щоб вони не займали забагато корисної площі, їх роблять тонкими.
 Усування пошкоджень вікон і дверей
Під дією атмосферних впливів вікна, особливо нижчі частини стулок і рам, часто пошкоджуються: відшаровується фарба, гниє деревина. Залежно від ступеня руйнування ці елементи слід ремонтувати або замінювати новими.
 Віконні прорізи
Коли замінюють внутрішнє планування будинку, іноді виникає необхідність замурувати чи розширити віконні прорізи або ж улаштувати нові.
 Віконні та дверні блоки. Частина 2.
Різати скло найкраще на деревноволокнистій або деревностружковій плиті чи рівній фанері, на яку бажано покласти клейонку зворотним боком. Перед різанням скло протирають, щоб на ньому не було пилу і вологи.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

bluesky купить Если вы хотите завершить ваш маникюр наклейкой для дизайна ногтей – вам понадобиться топ только с липким слоем. Праймер- используется при ломких ногтях, слоящихся и слабо держащих искусственные покрытия. Он наноситься на ногтевую платину после обезжиривание и перед базой.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.