Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Улаштування підлог. Частина 1.

СТАТЬИ

   25 сентября 2014 / перебудова присадибного будинку
 

Улаштування підлог. Частина 1.

Улаштування підлог

Частина 1

Підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність, а також бути гігієнічними і економічними.

Дощаті підлоги. їх влаштовують із струганих (краще соснових) дощок вологістю не більше 12%. Дошки потрібно спочатку відсортувати і нарізати по довжині.

При настиланні підлоги дошки з'єднують різними способами: в шпунт, вприфуговку або вчверть. Товщину дощок визначають залежно від відстані між лагами або балками, якщо підлогу настилають по дерев'яному міжповерховому перекриттю. При товщині дощок 37 мм відстань між лагами не повинна перевищувати 750 мм, а при товщині дощок 25 мм — не більше 500 мм. Такі відстані між лагами можна прийняти і для шпунтованих дощок, які на 5 мм тонше від дощок, з'єднаних учверть.

Лаги роблять із сухої деревини хвойних або листяних порід, за винятком липи й тополі. Лаги можуть бути у вигляді брусків або пластин. Перед використанням з них потрібно обов'язково зняти кору.

Лаги спирають на цегляні стовпчики через дерев'яні підкладки, встановлені на два шари толю чи руберойду. Товщина лаг повинна бути не менше 50 мм.

Цегляні стовпчики роблять перерізом 250х250, висотою 150 мм із добре випаленої цегли на цементному розчині марки 25. Відстань між осями стовпчиків приймають для брусків не більше 800 мм, а для пластин ця відстань може бути збільшена до 1,2 м, якщо пластини достатньо міцні.

Слід пам'ятати, що лаги і дерев'яні підкладки з усіх боків, а дошки з боку підпілля до влаштування підлоги повинні бути ретельно проантисептовані. Перед настиланням чистої підлоги дошки бажано покрити знизу тонким шаром деревинної смоли. Пригонку і з'єднування дощок підлоги слід виконувати якомога ретельніше.

Для жилих кімнат найкраще улаштовувати підлогу із шпунтованих дощок. Настилати їх починають у напрямку до стіни із вікнами і по шляху найбільшого ходіння.

При настиланні підлог першу дошку вивіряють по рівню, зрівнюючи із заздалегідь винесеними позначками, і прибивають до лаги цвяхами, довшими в 2,5 раза за товщину дошки. Шпунтовані дошки вкладають так, щоб гребені повністю входили в пази, а потім при допомозі скоб і клинів щільно з'єднують (рис. 48). Цвяхи забивають під кутом близько 75°, щоб притягувати дошки до вже настеленої підлоги. Настилати підлогу краще вдвох.

Споювання дощок при настиланні підлоги
48. Споювання дощок при настиланні підлоги: 1 — лага; 2 — скоба; 3 — дошка; 4 — клин

Забиті цвяхи добивають (втоплюють головки) добійником із таким розрахунком, щоб дошки можна було без перешкоди пристругати.

Для точної стиковки по довжині торці обох дощок обпилюють одночасно. До стін дошки не доводять на 20 мм. Залишені щілини закривають плінтусом.

У коридорах, передпокоях та інших допоміжних приміщеннях допускається улаштування підлоги із чистообрізних прифугованих дощок. Дошки з великою кількістю сучків слід вкладати поблизу стін, а з меншою — посеред кімнати. Щоб запобігти утворенню в підлозі великих щілин, слід використовувати добре висушені дошки шириною не більше 120 мм.

Для тривалого зберігання деревини лаг і настилу підлоги необхідно забезпечити обмін повітря у підпіллі. Для цього в протилежних кутах кожної кімнати, з яких один повинен бути біля опалювального приладу, у підлогу врізають вентиляційні решітки. Щоб в них при митті підлоги не затікала вода, решітки ставлять на рамках на 10—15 мм вище рівня підлоги.

Після настилання підлогу простругують, шпаклюють, оліфлять і фарбують олійною фарбою за два рази. Другий шар наносять після того, як добре просохне перший.

Фарбу слід розтушовувати вздовж дощок, залишаючи тонкий шар. Другий шар висушують 5—7 днів. Потім підлогу миють гарячою водою. Перший тиждень її бажано час від часу протирати ганчіркою, змоченою в гарячій воді.

Щоб олійна фарба добре зберігалася на підлозі, її можна мити холодною і теплою водою, але без добавок мила або соди.

Паркетні підлоги. Настелити паркетну підлогу самостійно не важко, потрібно тільки знати послідовність операцій і правильно їх виконувати. Такі підлоги потребують ретельного догляду і своєчасного ремонту.

Паркет випускається декількох видів: штучний паркет, мозаїчний набірний паркет, паркетні щити і дошки. Штучний паркет — це стругані планки із високоякісної деревини довжиною 150—450, шириною 30—90 і товщиною 16—19 мм. На двох суміжних кромках планок паркету — торцевій та боковій — зроблені пази, а на двох протилежних — гребені. При з'єднанні (споюванні) гребені однієї планки входять у пази другої. Залежно від розташування по осі розбивочного шнура планки випускаються як для правої сторони укладки, так і для лівої.

Мозаїчний набірний паркет (мозаїчні килимки) мають розміри 400х400 і 600х600 мм. Килимки набрані із паркетних планок. На їх лицьовому боці — міцний папір або плівка, яку після наклеювання знімають.

Паркетні щити випускають розмірами 400х400 і 800х800 мм, двошаровими. Нижній шар — рама основи із настилом із струганих дощок товщиною 22 мм, верхній — паркетні планки, щільно наклеєні на раму. В кромках щитів роблять пази, які не доводять до кутів рами на 100 мм.

Паркетні дошки мають таку ж конструкцію, як і паркетні планки. Довжина їх 1200—1800, ширина 145—160 мм. На торці із одного боку дошки — гребені, а з протилежних боків — пази.

Найбільш поширене застосування штучного паркету. Його вкладають на добре вирівняну дощату основу. Спочатку роблять пробну його розбивку між стінами або фризами. По рейці перпендикулярно до довшої стіни кімнати паркетні планки вкладають змійкою. Якщо ціле число планок по ширині приміщення не вкладається, то їх кінці спилюють, а обрізки використовують в цьому ж ряду з другого боку. Таку ж розбивку роблять і по довжині приміщення. Кінці планок, які використовують з протилежних боків, розташовують і складають окремо.

Перед настиланням штучного паркету на дерев'яну основу вкладають щільний папір у 2—3 шари або картон для звукоізоляції. Маячну «ялинку» настилають по натягнутому шнуру із середини приміщення, просуваючись «від себе» (рис. 49).

Настилання набірного паркету
49. Настилання набірного паркету: 1 — шнур; 2 — пачка клепок; 3 — цвях

Роботу краще виконувати вдвох. При цьому один розкладає праві й ліві планки в напрямку просування настилання паркету, а другий укладає їх, щільно заганяючи гребені в пази. Після укладання таким чином 5—6 рядів паркетних планок, перевіряють правильність їх розташування по шнуру і прибивають цвяхами довжиною 40 мм. Цвяхи забивають у пази кромок під невеликим нахилом до них.

У торці планок забивають по одному цвяху, а в бокові кромки — по два. Потім ударами молотка по добійнику вганяють головку цвяха в деревину паркетної планки, щоб вона не перешкоджала забиванню гребеня подальшої планки.

При малому обсязі робіт можна обійтися і без добійника. Для цього головки цвяхів сплющують і забивають уздовж волокон деревини. Потім беруть більшого цвяха, ребро його головки накладають на головку забитого і б'ють молотком.

Після укладання паркету по маячному ряду настилають наступні ряди, просуваючись у зворотному напрямку. При настиланні фриза планки закріплюють цвяхами, забиваючи їх у бокові й торцеві кромки.

Паркетну підлогу простругують рубанком, знімаючи тонку стружку. Окремі нерівності і забруднення можна видалити циклею. Після циклювання паркет ретельно шліфують спочатку великозернистими шкірками № 9 і 10, а потім дрібнозернистими — № 4 і 5. Потім паркет покривають лаком або натирають мастикою.

Штучний паркет, як і мозаїчний набірний, можна укладати на основу із цементного розчину, використовуючи гарячу бітумну мастику.

Паркетні щити і дошки настилають безпосередньо на дерев'яні лаги.

  • Процикльовану поверхню паркетної підлоги звичайно шліфують дрібнозернистими шкірками вручну. Цю трудомістку роботу можна значно полегшити і прискорити електричним натирачем підлоги. Для цьою шкурку (краще на основі тканини) прикріплюють до щітки стяжним хомутом із металевої стрічки. Шкірку при роботі з цим нескладним пристроєм потрібно час від часу замінювати.
  • Паркетну підлогу покривати лаком краще не пензлями, а поролоновими валиками. При їх використанні лак наливають на підлогу порціями і розкочують тонким шаром. Це прискорює роботу і покращує якість покриття.
  • Залізні цвяхи, якими з'єднують планки, через деякий час починають іржавіти, а деревина навколо них псується. Це знижує надійність з'єднання. Щоб запобігти цьому, цвяхи перед використанням вмочують у живицю, розчинену у скипідарі. Завдяки живиці краще зберігається деревина і міцніше тримаються цвяхи.

 Другие статьи на тему: перебудова присадибного будинку
 Улаштування підлог. Частина 3.
Підлоги із полівінілхлоридних плиток. Під такі плитки готують основу і використовують клеї і мастики так само, як для лінолеуму. Перед наклеюванням плитки ПВХ сортують по розмірах, кольору і відтінках, складають у купки.
 Улаштування підлог. Частина 2.
Підлоги з лінолеуму. Гігієнічні, красиві, зручні в експлуатації, при відповідному нагляді можуть служити 20—25 років.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 2.
При ремонті жилих будинків часто доводиться усувати які-небудь пошкодження перегородок. Найбільш характерні з них — це хиткість, випинання, поява тріщин у швах і в місцях сполучення із суміжними конструкціями, пошкодження штукатурки, значна звукопровідність.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.
Види перегородок та їх улаштування. Перегородки в житлових будинках — це огороджуючі конструкції, які відокремлюють одне приміщення від іншого. А щоб вони не займали забагато корисної площі, їх роблять тонкими.
 Усування пошкоджень вікон і дверей
Під дією атмосферних впливів вікна, особливо нижчі частини стулок і рам, часто пошкоджуються: відшаровується фарба, гниє деревина. Залежно від ступеня руйнування ці елементи слід ремонтувати або замінювати новими.
 Віконні прорізи
Коли замінюють внутрішнє планування будинку, іноді виникає необхідність замурувати чи розширити віконні прорізи або ж улаштувати нові.
 Віконні та дверні блоки. Частина 2.
Різати скло найкраще на деревноволокнистій або деревностружковій плиті чи рівній фанері, на яку бажано покласти клейонку зворотним боком. Перед різанням скло протирають, щоб на ньому не було пилу і вологи.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00

Картины портрет, написать портрет по фотографии. | Цены на seo продвижение сайта, seo продвижение сайта в украине

РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Конечно для того что бы снять рекламный ролик, режиссер работает с актёрами.. Создание видеоролика — точный, трудоемкий процесс. Чтобы снять рекламный ролик необходимо иметь художественное воображение и четко понимать специфику видеопроизводства на всех этапах создания видеоролика. Вместе с рекламными роликами для ТВ мы создаем презентационные фильмы, корпоративное видео, обучающие ролики.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.