Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.

СТАТЬИ

   25 сентября 2014 / перебудова присадибного будинку
 

Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.

Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх

Частина 1

Види перегородок та їх улаштування. Перегородки в житлових будинках — це огороджуючі конструкції, які відокремлюють одне приміщення від іншого. А щоб вони не займали забагато корисної площі, їх роблять тонкими. Перегородки повинні бути міцними і стійкими, мати хороші звукоізоляційні якості. Особливі вимоги ставляться до цих конструкцій, якщо вони застосовуються у приміщеннях із підвищеною вологістю (ваннах, убиральнях та ін.): вони повинні бути водонепроникними і водостійкими.

При улаштуванні перегородок важливо забезпечити щільне прилягання їх до інших огорож — підлоги, стелі, стін. Тому їх становлять не на чисту підлогу, а на основу чи на несучу конструкцію перекриття. Місця прилягання перегородок до стін і перекриттів проконопачують і обштукатурюють розчином.

Перегородки роблять переважно із цегли, гіпсових плит і дерева. Перегородки між квартирами у блокованих садибних будинках роблять подвійними товщиною до 20, а міжкімнатні — до 10 см. У місцях прилягання перегородок із горючих матеріалів до печей і димоходів потрібно влаштовувати цегляні відступи по всій висоті таким чином, щоб відстань від внутрішньої поверхні печі або димаря була не менше 380 мм.

Найбільш довговічними, вогнестійкими, такими, що задовольняють підвищеним вимогам щодо звуко- й гідроізоляції, є перегородки із цегли, керамічних і бетонних каменів. їх влаштовують у будинках з кам'яними стінами, стінами на фундаментах або на спеціально підготовлених основах. У будинках із провітрюваним підпіллям і цокольному перекритті по дерев'яних балках цегляні перегородки влаштовувати недоцільно, адже вони потребують заглиблених фундаментів. Якщо підпілля тепле і неглибоке, для улаштування цегляної перегородки достатньо зробити бетонну підготовку по піщаній підсипці. Цегляні перегородки можна також улаштовувати по збірних залізобетонних плитах міжповерхових перекриттів.

Звичайна товщина перегородок у квартирі 1/2 цеглини, або 120 мм. При невеликій довжині стін (вбиральні, ванни, кладови і т. п.) їх можна влаштовувати товщиною 1/4 цеглини, або 65 мм. У такому разі через 3—5 рядів слід горизонтально армувати перегородки дротом діаметром 3—6 мм.

Для міцного зв'язку цегляних перегородок із стінами в останніх роблять штраби (пази) глибиною 1/4 цеглини. При наступному обштукатурюванні кладку перегородок виконують впустошовку. До стелі її не доводять на 1—1,5 см, а щілину заповнюють клоччям.

Для кладки перегородки товщиною 1/2 цеглини годяться вапняні або цементні розчини. Для кладки перегородки товщиною 1/4 цеглини потрібні міцний цементний розчин та практичні навички виконання кам'яних робіт.

Гіпсові перегородки роблять із блоків заводського чи індивідуального виготовлення (рис. 45, а). Основою для них можуть бути посилені балки або лаги. Гіпсові блоки мають такі розміри: товщина 50—80, ширина 600—1200 і висота 300—500 мм. Маса блока від 15 до 50 кг. Плити можуть бути чисто гіпсовими, гіпсошлаковими, гіпсотирсовими, гіпсорейковими, гіпсосолом'яними або гіпсоочеретяними. Ребра плит повинні мати пази і гребені, або лише пази, які забезпечать міцність перегородки. Перед застосуванням плити потрібно добре просушити.

До початку кладки виставляють на місце дверну коробку. Кладку ведуть на гіпсопіщаному розчині із співвідношенням компонентів 1:0,5—1:1. Слід враховувати, що тужавлення гіпсу настає через 3—5 хв від замішування із водою, а закінчується приблизно через 30 хв. Розчин потрібно використати до закінчення строку тужавлення гіпсу. Щоб запобігти швидкому твердненню гіпсу, до нього можна додати 0,5—2,0% столярного клею від маси гіпсу. Кількість добавки підбирають пробними замісами.

При довгих перегородках для їх міцності у горизонтальні пази закладають арматуру, захищену проти корозії лаком чи бітумом; можна також закладати тонкі дерев'яні рейки. Перемички над дверима роблять із двох-трьох стержнів арматури, залитих гіпсовим розчином, або вкладають дерев'яний брусок.

Після кладки гіпсову перегородку штукатурять або затирають гіпсовапняним чи гіпсопіщаним розчином шаром товщиною до 5 мм.

Гіпсові перегородки не слід улаштовувати в приміщеннях із підвищеною вологістю, тому що вони там швидко зруйнуються.

Дерев'яні перегородки (суцільні, каркасно-обшивні й щитові) використовуються дуже широко. їх, як правило, влаштовують по балках і лагах, без зведення фундаментів.

Суцільні перегородки роблять із дощок товщиною 40—50 мм, поставлених вертикально, із подальшим оштукатурюванням по драні чи обшиванням деревноволокнистими плитами, фанерою або гіпсокартонними листами. Перегородки кріплять до стелі рейками, а знизу ставлять на балку і прибивають цвяхами. Улаштування таких перегородок вимагає відносно великої кількості матеріалів. При обштукатурюванні, щоб краще тримався розчин, широкі дошки (більше 100 мм) злегка надколюють, а між ними залишають щілини 3—5 мм. Суцільні дерев'яні перегородки відзначаються високою звукоізоляційністю.

Гіпсова (а) та каркасно-обшивна (б) перегородки
45. Гіпсова (а) та каркасно-обшивна (б) перегородки: 1 — паз для розчину, 2 — гіпсовий блок, 3 — гідроізоляція із руберойду, 4 — підсилена балка; 5 — обшивка із дощок; 6 — верхня обв'язка; 7 — горизонтальний брусок, 8 — вертикальний брусок; 9 — нижня обв'язка

Більш економічні за витратою матеріалів каркасно-обшивні перегородки (рис. 45, б). Але вони поступаються перед суцільними по якості звукоізоляції. Для каркасів використовують рейки перерізом 50х90 мм, які залежно від розмірів і жорсткості листової обшивки ставлять вертикально на відстані 400—600 мм одна від одної і горизонтально в місцях стикування листів.

При довжині обшивочних матеріалів, рівній висоті перегородки, горизонтальні бруски каркаса можна не ставити. Кращий матеріал для обшивання — фанера товщиною 8—10 мм і гіпсокартонні листи товщиною 10—14 мм. Для поліпшення звукоізоляції міжкаркасний простір можна заповнити мінераловатними плитами або зробити двошарову обшивку перегородки.

На відміну від суцільних і каркасно-обшивних перегородок щитові виготовляють заздалегідь і монтують на місці із готових щитів. Розміри і форма щитів залежать від матеріалу і способу монтажу. Є навіть можливість виготовити з них глуху перегородку або із дверними прорізами. На щитові перегородки витрачається дещо більше матеріалів, ніж на каркасно-обшивні. Але вони мають і деякі переваги: при виготовленні дво- і трьохшарових щитів можна використати короткомірні матеріали.

При улаштуванні перегородок із дверними прорізами в них вставляють готові дверні коробки або роблять прорізи із окремих елементів. Для цього ставлять стояки із дощок і врізають в них зверху перекладину.


 Другие статьи на тему: перебудова присадибного будинку
 Улаштування підлог. Частина 3.
Підлоги із полівінілхлоридних плиток. Під такі плитки готують основу і використовують клеї і мастики так само, як для лінолеуму. Перед наклеюванням плитки ПВХ сортують по розмірах, кольору і відтінках, складають у купки.
 Улаштування підлог. Частина 2.
Підлоги з лінолеуму. Гігієнічні, красиві, зручні в експлуатації, при відповідному нагляді можуть служити 20—25 років.
 Улаштування підлог. Частина 1.
Підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність, а також бути гігієнічними і економічними.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 2.
При ремонті жилих будинків часто доводиться усувати які-небудь пошкодження перегородок. Найбільш характерні з них — це хиткість, випинання, поява тріщин у швах і в місцях сполучення із суміжними конструкціями, пошкодження штукатурки, значна звукопровідність.
 Усування пошкоджень вікон і дверей
Під дією атмосферних впливів вікна, особливо нижчі частини стулок і рам, часто пошкоджуються: відшаровується фарба, гниє деревина. Залежно від ступеня руйнування ці елементи слід ремонтувати або замінювати новими.
 Віконні прорізи
Коли замінюють внутрішнє планування будинку, іноді виникає необхідність замурувати чи розширити віконні прорізи або ж улаштувати нові.
 Віконні та дверні блоки. Частина 2.
Різати скло найкраще на деревноволокнистій або деревностружковій плиті чи рівній фанері, на яку бажано покласти клейонку зворотним боком. Перед різанням скло протирають, щоб на ньому не було пилу і вологи.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Торговый комплекс развлекательный центр ТРЦ «Питер - Радуга Условия доставки: http: //notaparfum.ru/usloviya-dostavki/ Уточняйте наличие ароматов по телефону и на сайте, во время распродажи они исчезают очень быстро. Мы с радостью ответим на все Ваши вопросы по телефону +7 812 336 95 51 и на сайте notaparfum.ru.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.