Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Усування пошкоджень вікон і дверей

СТАТЬИ

   25 сентября 2014 / перебудова присадибного будинку
 

Усування пошкоджень вікон і дверей

Усування пошкоджень вікон і дверей

Під дією атмосферних впливів вікна, особливо нижчі частини стулок і рам, часто пошкоджуються: відшаровується фарба, гниє деревина. Залежно від ступеня руйнування ці елементи слід ремонтувати або замінювати новими. Розхитану віконну раму можна заново переклеїти. Для цього з неї виймають шибку, вибивають нагелі, з'єднують дерев'яну конструкцію, зчищують старий клей. Потім раму збирають, склеюють гарячим столярним клеєм і ставлять нові нагелі (рис. 43). При незначному послабленні зв'язування рам у кутах прикріплюють металеві кутники. Стулки віконних рам, які туго відкриваються, необхідно спочатку просушити, а потім пристругати. При усушці рам і утворенні великих щілин з боку петель на рами набивають рейки із сухого матеріалу. Бажано рейку набивати товщиною не менше 10 мм, а якщо щілина менша, то пристругати раму.

Ремонт віконних рам
43. Ремонт віконних рам: а — закріплення рами металевим косинцем; б — рейка, наклеєна при всиханні рами; в — заміна зливу з капельником і частиною вертикального бруска; г — заміна нижньої обв'язки та частини вертикального бруска

Нові деталі рами роблять із сухої деревини точно по розмірах і профілю замінюваних. Слід ретельно підганяти шипи й з'єднувати деталі. Рами перед фарбуванням потрібно обов'язково прооліфити.

При пошкодженні зливів зовні вікон необхідно установити нові, закріпити їх шурупами або шпильками і ретельно зашпаклювати місця їх з'єднання. З низу зливів улаштовують крапельник.

Підвіконні дошки, коли вони мають уклон у бік вікна, а треба, щоб він був у бік приміщення, необхідно переставити, а щілини ретельно проконопатити. Щілини в дерев'яних підвіконних дошках усувають, заганяючи в них рейки на клеї.

Ремонт дверей багато у чому схожий на ремонт вікон (рис. 44). Особливі вимоги ставляться до вхідних дверей. Вони мають бути масивними. Кращий матеріал для них — це дуб або модрина, покриті прозорим лаком. Менш довговічні двері із м'якої деревини. Щоб продовжити строк служби таких дверей, їх слід фарбувати ззовні олійною фарбою не рідше як через 5—8, а зсередини — через 8—10 років.

Ремонт дверей
44. Ремонт дверей: а — заміна частини вертикальної обв'язки, б — заміна фільонки та частини бруска, в — улаштування рейки в щілині фільонки та наклеювання рейки до полотна дверей

Найкраще зробити щитові вхідні двері, а не фільончасті, які під дією атмосферних впливів швидко розбухають, жолобляться, і фарба на них погано тримається. Над вхідними дверима потрібно улаштовувати захисні козирки.

Ремонт дверей буває і більш складним. Іноді дверні полотна просідають і погано закриваються. Причиною цього може бути ослаблення шурупів у петлях або зношення в них шайбових прокладок.

Шурупи, що ослабли, замінюють на більш довговічні. Для цього в старі отвори спочатку забивають дерев'яні пробки (чопи), змазані столярним клеєм. При зношенні шайб-прокладок двері знімають і надівають на штирі петель по одній або по декілька прокладок.

Якщо ж у причинених дверях з'являються щілини, знімають двері, а з них також верхні частини петель, закривають планками гнізда під петлі, набивають по всій довжині дверей дерев'яні планки товщиною не менше 10 мм. Ці планки кріплять столярним клеєм та шурупами або цвяхами. Потім двері навішують і щільно підганяють. Щілини у фільончатих дверях забивають рейками на клеї.

Більш складний ремонт дверних полотен, що розсохлися. Причиною цього може бути неякісне склеювання шипів, недостатньо міцне укріплення нагелів або виготовлення дверей із недоброякісно висушеної деревини. Такі двері знімають із петель, розбирають і ремонтують так само, як і віконні рами. Великі щілини у шипових з'єднаннях можна ущільнити клаптиками тканини або тонкими планками на клеї.

Якщо ж двері погано зачиняються і пружинять, то, насамперед, з'ясовують причину цього. Часто нормальному причинянню дверей перешкоджає погана підгонка дверних полотен у чвертях коробки і недогвинчування до кінця шурупів у петлях.

Для усунення цих недоліків дверне полотно потрібно підігнати у четвертях і щільно загвинтити шурупи в петлях.

  • Скління внутрішніх дверей потрібно робити на П-подібних гумових прокладках або на замазці. При розташуванні шибок нижче 1,2 м від підлоги рекомендується з обох боків полотен прибивати металеві захисні грати або дерев'яні планки.
  • Щоб запобігти ударам дверей об стіни, на підлозі встановлюють упори з гумовими накладками або обтягнуті гумою.
  • Для ремонту вікон і дверей слід використовувати тільки високоякісний столярний клей. Необхідно зауважити, що із кожним наступним розігріванням клей втрачає клейкість, тому його не слід заготовляти у великій кількості.
  • Не рекомендується змішувати старий і свіжоприготований клей. Столярний клей не витримує сирості, тому зклеєні деталі потрібно добре просушити.
  • Розхитану віконну раму можна укріпити металевими кутиками, які можна купити в магазині. Якщо ж кутиків під рукою немає, їх можна вирізати із жерсті або листової покрівельної сталі. Розмір кутика залежить від величини рами. При укріпленні великих і важких рам кутики для міцності рекомендується заглибити в дерево.
  • Двері, пофарбовані світлою олійною або емалевою фарбою, рекомендується мити водою без мила (від мила фарба тьмяніє). У воду можна добавити трошки нашатирного спирту (1 чайну ложку на 1 л води), що допоможе очистити поверхні від бруду і надаватиме фарбі блиску. Вимиті двері слід насухо витерти чистою ганчіркою, інакше можуть з'явитися жовті плями.
  • Якщо замок закривається і відкривається ключем погано, не слід поспішати із заміною його та замовленням нового. Для виявлення й усунення несправностей вигвинтіть шурупи і зніміть замок з дверей. Якщо в середині замка все справно, промийте його в гасі, висушіть, зберіть і змажте, а в отвір для ключа всипте графіту (можна натерти із стержня олівця). Потім спробуйте прокрутити ключа. Якщо він повертається легко, замок можна ставити У двері.
  • Щоб при забиванні коротких цвяхів не пошкодити пальців, скористайтесь нескладним пристосуванням, виготовленим із звичайної дерев'яної прищіпки. Зріжте частину планок ножем або спиляйте напилком. А щоб тримати цвях було зручніше, в планках пропиляйте неглибокі пази.
  • Вентилятор у разі потреби можна пристосувати для заточування різних інструментів. Візьміть точильний камінь із внутрішнім діаметром 20—25, зовнішнім 70—90 і товщиною 15—20 мм та прикріпіть його до осі крильчатки вентилятора гвинтом і шайбами.

 Другие статьи на тему: перебудова присадибного будинку
 Улаштування підлог. Частина 3.
Підлоги із полівінілхлоридних плиток. Під такі плитки готують основу і використовують клеї і мастики так само, як для лінолеуму. Перед наклеюванням плитки ПВХ сортують по розмірах, кольору і відтінках, складають у купки.
 Улаштування підлог. Частина 2.
Підлоги з лінолеуму. Гігієнічні, красиві, зручні в експлуатації, при відповідному нагляді можуть служити 20—25 років.
 Улаштування підлог. Частина 1.
Підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність, а також бути гігієнічними і економічними.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 2.
При ремонті жилих будинків часто доводиться усувати які-небудь пошкодження перегородок. Найбільш характерні з них — це хиткість, випинання, поява тріщин у швах і в місцях сполучення із суміжними конструкціями, пошкодження штукатурки, значна звукопровідність.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.
Види перегородок та їх улаштування. Перегородки в житлових будинках — це огороджуючі конструкції, які відокремлюють одне приміщення від іншого. А щоб вони не займали забагато корисної площі, їх роблять тонкими.
 Віконні прорізи
Коли замінюють внутрішнє планування будинку, іноді виникає необхідність замурувати чи розширити віконні прорізи або ж улаштувати нові.
 Віконні та дверні блоки. Частина 2.
Різати скло найкраще на деревноволокнистій або деревностружковій плиті чи рівній фанері, на яку бажано покласти клейонку зворотним боком. Перед різанням скло протирають, щоб на ньому не було пилу і вологи.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Видеорегистратор купить в Москве Видеорегистраторы и радар детекторы. Специализированный магазин в Москве. Продукция.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.