Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Віконні та дверні блоки. Частина 1.

СТАТЬИ

   25 сентября 2014 / перебудова присадибного будинку
 

Віконні та дверні блоки. Частина 1.

Віконні та дверні блоки

Частина 1

Такі столярні вироби, як віконні і дверні блоки, самому зробити важко. Це вимагає неабияких навичок і багато часу. Тому їх краще замовити спеціалістам або купити готові. У присадибних будинках улаштовують вікна із фрамугами або без них. Стулки вікон можуть відкриватися в різні боки і в середину приміщення. Розміри вікон, кількість стулок і шибок в одній стулці залежать від архітектурного вирішення фасаду будинку й освітлення приміщень.

При визначенні розмірів кількості вікон потрібно враховувати, що вони повинні забезпечувати нормальне освітлення приміщень природним світлом. Площа віконних прорізів повинна складати не менше 1/8 площі підлоги.

При індивідуальному виготовленні вікон найчастіше роблять стулки, які відкриваються в різні боки. Улаштування вікон із такими стулками дещо простіше; зовнішня і внутрішня рами однакових розмірів, а віконні коробки мають більш простий профіль і їх можна виготовити із однієї дошки.

Будівельна промисловість виготовляє вікна відповідно до вимог діючих державних стандартів. Вікна можуть бути із подвоєними або роздільними рамами. Більш економічні й поширені вікна із подвійними рамами, в яких передбачена одна коробка з навішеними стулками, складеними із зовнішніх і внутрішніх рам, що щільно прилягають одна до одної і з'єднані стяжками.

Для масового будівництва жилих будинків використовують віконні блоки розмірами, мм: з одностулковими рамами по ширині — 570 і 870, з двостулковими — 1170, 1320 і 1470, з тристулковими — 1700 і 2070, а по висоті — відповідно 1160, 1460 і 1760.

При висоті жилих приміщень 2500 і 2700 мм застосовують віконні блоки висотою 1460 мм, а при 3000 мм потрібні віконні блоки висотою 1760 мм.

Двері бувають зовнішні і внутрішні. По числу полотен їх розділяють на одно- та двополотні. Двополотні із нерівними полотнами називають полуторними дверима.

Відповідно до діючих державних стандартів дверні полотна для жилих будинків повинні мати, мм: висоту 2000 і ширину 600, 700, 800, 900 (однополотні), 1200, 1300, 1400 (полуторні) і 1200, 1400, 1800 (двополотні). Для зовнішніх дверей приймають ширину полотна 900, внутрішніх для входу в кімнати — 800, для входу в кухні — 700, для вбиралень і підсобних приміщень — 600 мм. Товщина полотна зовнішніх дверей повинна складати 40, внутрішніх — 30 мм.

Форма і розміри дверей, їх кількість, розташування і напрямок відкривання визначаються внутрішнім плануванням будинку, зручністю і безпекою в користуванні, а також архітектурними міркуваннями.

Дверні полотна бувають гладкими щитової конструкції та фільончастими. Ті і другі можуть бути як глухими, так і заскленими. Гладкі двері щитової конструкції більш економічні; витрата пиломатеріалів менша на 30—40%, зручні у виготовленні та експлуатації, тому їм надають перевагу.

Щитові дверні полотна бувають суцільними або порожнистими. Останні роблять із щитів, облицьованих з двох боків шпоном, жорсткими деревноволокнистими листами чи фанерою. За міцністю і довговічністю вони поступаються суцільним дверним полотнам.

Віконні рами і дверні полотна закріпляють у коробках, які наглухо вставляють у стінні прорізи, додержуючи певних правил. Так, до укріплення коробок у прорізах, виском і рівнем перевіряють правильність їх установки. Якщо розміри діагоналей коробки, виміряні за допомогою натягнутого шнуру, рівні, перекосу немає. Коробки в прорізах мають бути установлені на однаковій відстані від зовнішньої площини стіни по всьому фасаду.

При установці віконних і дверних коробок треба слідкувати, щоб їх осі збігалися з осями прорізів, тобто щоб вікно або двері розміщувалися по середині прорізу.

До установки блоки вікон і дверей слід прооліфити і пофарбувати за один раз, а зовнішні площини коробок, що будуть закладені в прорізі, потрібно промазати антисептиком, потім обгорнути смужкою толю чи руберойду, або обмазати бітумом, розведеним у гасі або соляровому маслі.

До дерев'яних стін коробки прибивають цвяхами, а до кам'яних — костилями, які забивають у дерев'яні антисептовані пробки, закладені при зведенні стін.

Вікна із подвоєними рамами вставляють у прорізи із приміщень і оббивають наличниками або обштукатурюють скоси так, щоб від внутрішньої грані коробки до скосів була відстань не менше 28 мм, яка забезпечуватиме вільне зняття стулок із петель.

У стінах і перегородках, які мають бути обштукатурені, зовнішні грані коробки повинні виступати за площину стіни на товщину штукатурки, щоб наличник щільно прилягав до стіни. У зовнішніх стінах щілини між коробками і гранями прорізів проконопачують теплоізоляційними матеріалами (антисептованою повстю, клоччям).

Стулки навішують так, щоб створити плавність відкривання і непорушність їх у будь-якому положенні. Щілини між стулками, рамами і коробками мають бути не більш 1,5—2,5 мм. Щілини між підлогою і полотном зовнішніх дверей мають складати 2, а між підлогою і полотном внутрішніх дверей — 8 мм.

Дверні замки рекомендується врізати так, щоб дверна ручка знаходилася на висоті 1000 мм від низу полотна. Гніздо під замок розмічають за допомогою косинця. Замок використовують як шаблон, прикладаючи його до дверей і обводячи олівцем контур майбутнього гнізда. Потім долотом вибивають гніздо і висвердлюють отвори для дверної ручки і під ключ.

Стулки віконних рам, які відкриваються назовні, повинні мати вітрові гачки, а ті, які відкриваються усередину, — упори.

Наличники прибивають до коробок із напуском не менше 10 мм після обштукатурювання стін (до обклеювання шпалерами).

Наличники із твердих цінних порід, що оздоблюватимуться лаком, прикріплюють шурупами. В кутах наличники з'єднують «на вус», перевіряючи правильність їх установки виском і косинцем. В одному приміщенні наличники повинні бути одного профілю.

Із зовнішнього боку будинку до віконної коробки кріплять металевий злив для стоку води, а з внутрішньої установлюють підвіконну дошку. Потрібно пам'ятати, що ця дошка повинна мати нахил усередину приміщення до 1% для того, щоб з неї стікала вода. Торці підвіконних дощок, які закладають у стіну, необхідно обробити антисептиком і обгорнути толем чи руберойдом. Нижню поверхню дощок ізолюють від кладки шаром антисептованої повсті. В межах одного приміщення підвіконні дошки слід установлювати на одному рівні.

Встановлення шибок. Після установки віконних і дверних блоків потрібно зразу їх склити. Це сприяє створенню умов для якісного виконання внутрішніх оздоблювальних робіт.

Товщину скла вибирають із урахуванням розмірів і розташування віконних рам. Так, рами розміром 600х600 мм бажано склити полуторним склом завтовшки 2,4—2,7 мм, а більше 600х800 мм — подвійним чи потрійним, товщина якого відповідно становить 2,7—3,3 і 3,3—4,0 мм. Більш товсті стекла бажано вставляти в кватирки і рами, які часто відкриваються, а також у нижній частині оскління веранд.


 Другие статьи на тему: перебудова присадибного будинку
 Улаштування підлог. Частина 3.
Підлоги із полівінілхлоридних плиток. Під такі плитки готують основу і використовують клеї і мастики так само, як для лінолеуму. Перед наклеюванням плитки ПВХ сортують по розмірах, кольору і відтінках, складають у купки.
 Улаштування підлог. Частина 2.
Підлоги з лінолеуму. Гігієнічні, красиві, зручні в експлуатації, при відповідному нагляді можуть служити 20—25 років.
 Улаштування підлог. Частина 1.
Підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність, а також бути гігієнічними і економічними.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 2.
При ремонті жилих будинків часто доводиться усувати які-небудь пошкодження перегородок. Найбільш характерні з них — це хиткість, випинання, поява тріщин у швах і в місцях сполучення із суміжними конструкціями, пошкодження штукатурки, значна звукопровідність.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.
Види перегородок та їх улаштування. Перегородки в житлових будинках — це огороджуючі конструкції, які відокремлюють одне приміщення від іншого. А щоб вони не займали забагато корисної площі, їх роблять тонкими.
 Усування пошкоджень вікон і дверей
Під дією атмосферних впливів вікна, особливо нижчі частини стулок і рам, часто пошкоджуються: відшаровується фарба, гниє деревина. Залежно від ступеня руйнування ці елементи слід ремонтувати або замінювати новими.
 Віконні прорізи
Коли замінюють внутрішнє планування будинку, іноді виникає необхідність замурувати чи розширити віконні прорізи або ж улаштувати нові.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Время намаза Москва Или попросите добавить. Время намаза в Москве на месяц Рамадан. День Сухур Фаджр Рассвет Зухр Аср Магриб Ифтар Иша.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.