Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Ремонт перекриттів, дахів, покрівель

СТАТЬИ

   23 сентября 2014 / перебудова присадибного будинку
 

Ремонт перекриттів, дахів, покрівель

Ремонт перекриттів, дахів, покрівель

У жилих будинках необхідно забезпечити відповідний догляд за горищем і конструкціями даху. Температура на горищі взимку повинна бути вище температури зовнішнього повітря на 5—6 °С. Показником підвищеної вологості повітря на горищі є поява паморозі або спітнілості лат і крокв з боку горища. В цьому випадку треба частіше провітрювати горище або утеплити його.

Щоб на дерев'яних конструкціях не оселилися жуки-деревоточці, міль, домові гриби, не слід зберігати на горищі будь-яке майно. Особливо часто пошкоджуються гниттям балки перекриттів. Тому важливо систематично наглядати за ними. Обстеження потрібно починати з місць спирання балок на стіни, де вони частіше загнивають. Якщо пошкоджені тільки кінці балок, їх очищують від гнилої деревини і антисептують, а балку укріплюють.

Найпростіший спосіб тимчасового укріплення балки — установка стояків.

Якщо загнили кінці балок, ставлять два або більше стояків. Під стояки підкладають лежень (рис. 40).

Укріплення балок перекриття стояками
40. Укріплення балок перекриття стояками: 1 — лежак; 2 — стояк перерізом 150х150 мм; 3 — прогін; 4 — балка; 5 — підлога

Постійне укріплення балок роблять за допомогою підбалок. Підбалку ставлять зверху або знизу основної балки. Переріз підбалок повинен бути не менше перерізу основної балки, діаметр болтів кріплення — не менше 16 мм; відстань між болтами, а також від болта до кінця підбалки й межі загнивання — не менше семи діаметрів болта (рис. 41). При заміні кінців балки, що загнили, особливу увагу слід звертати на правильне спирання відремонтованих балок у гніздах.

Підсилення загнивших кінців балок
41. Підсилення загнивших кінців балок: а — підбалка зверху; б — підбалка знизу; в — накладки з боків

Глухе спирання кінців дерев'яних балок у гніздах зовнішніх стін виконують так: кінець балки на 0,5—0,6 м покривають антисептичною пастою, потім смолою або бітумом і обертають толем чи руберойдом, укладають в гніздо на підкладку з двох шарів толю або з антисептованої деревини.

Із всіх конструкцій жилого будинку найчастіше потребують ремонту дахи і покрівлі. Іноді в цьому з'являється необхідність уже через 1,5—2,0 роки після зведення нового будинку, тому що деякі конструктивні елементи і вузли даху деформуються внаслідок усушування і усадки деревини. Можливе також загнивання через підвищену вологість. Що ж потрібно робити, якщо протікає покрівля, загнивають кінці крокв і настінних брусів, настил звисів?

Настінний брус (мауерлат), що загнив, повністю або частково замінюють, вивішуючи для цього кінець крокви. При укладанні нового настінного брусу в ньому перед тим роблять врубки для спирання крокв. Кінці пошкоджених крокв укріплюють накладками із дощок товщиною 50—60 мм. Можна також ставити підкоси або накладки із брусків, установлених біля стіни на балки перекриття (рис. 42).

Укріплення вузлів спирання крокв на мауерлати
42. Укріплення вузлів спирання крокв на мауерлати: а — накладками; б — розпірками; в — підкосами

Перекриття повинне бути завжди в хорошому стані. При заміні дерев'яних елементів даху їх обов'язково антисептують.

Коли протікає металева покрівля, пошкоджені місця законопачують клоччям, просиченим гарячим бітумом і заливають шаром бітумної мастики. Склад мастики такий: бітум марки IV — 6 частин, гас — 2, крейда або торфова кришка — 2 частини. Невеликі пошкодження можна замазати суриковою замазкою, яка складається з 2 частин оліфи, 1 — тертого сурику, 2 частин тертих білил і 4 — крейди.

Поверхню металевої покрівлі перед ремонтом спочатку очищують від іржі й старої фарби, покривають мастикою або оліфою. При значних пошкодженнях замінюють окремі листи, відгинаючи і знову загинаючи фальці в місцях їх стикування.

Коли покрівельна сталь під фарбою почала іржавіти, кращою фарбою буде бітумний лак. При цьому покрівельну сталь заздалегідь очищують. Склад бітумного лаку такий (у процентах): бітум марки IV — 60, скипидар — 36, оліфа — 4. Хороші результати можна одержати, якщо додавати до лаку алюмінієву пудру (1 частину пудри на 4 частини лаку). Це краще робити перед нанесенням покриття. Алюмінієва пудра утворює міцну захисну плівку.

Якщо в будинку черепичний дах і потрібно замінити пошкоджену черепицю, то роблять це з боку горища. Трохи піднімають черепицю, яка лежить зверху і по боках від пошкодженої, виймають тріснуту і на її місце укладають цілу. Щілини між черепицями замазують розчином, який складається з 1 частини гіпсу і 3 частин дрібного піску. Для в'язкості в нього кладуть подрібнену кістрицю.

Довго служитиме без ремонту дах із хвилястих азбестоцементних листів. При необхідності замінюють тільки зламані листи. їх потрібно знімати обережно, щоб не пошкодити сусідні. Для цього краще зняти гострозубцями головки цвяхів. Коли запасних хвилястих азбестоцементних листів немає, замість них тимчасово кладуть листову сталь або руберойд.

При ремонті руберойдової покрівлі уважно перевіряють справність настилу. Поламані дошки замінюють. Дивляться, чи немає на покрівлі «мішків». При виявленні такого місця на руберойді роблять хрестоподібний розріз, завертають всі його кути і ретельно очищують від старої мастики. Після просушування дерев'яної поверхні наносять на неї гарячу бітумну мастику і наклеюють надрізаний руберойд, а зверху накладають латку так, щоб вона на 120—150 мм перекривала кінці надрізу. Зверху її замазують тією ж мастикою.

Якщо на рулонній покрівлі розійшлися стики, достатньо наклеїти смужки із рулонного матеріалу. Пошкодження розміром до 50 мм законопачують паклею і ганчіркою з мастикою, загладжують гарячою гладилкою і замазують. При ремонті рулонної покрівлі слід використовувати руберойд, а не толь або пергамін, які недовговічні.

Мастику для ремонту готують із суміші нафтових бітумів. Її варять у казані, перемішуючи протягом 3—4 год, поки вона не перестане пінитися і її поверхня не стане скловидною.

  • У домашніх майстернях користуються, як правило, різними пилками: поперечними (для розпилювання деревини впоперек волокон), поздовжніми (для розпилювання деревини вздовж волокон) і столярними (для розпилювання деревини як уздовж, так і впоперек під кутом). Час від часу їх необхідно точити і розводити. Зубці в поперечних пилках заточують через один, спершу з одного боку, а потім з другого, а в поздовжніх кожний зуб заточують під кутом 90° по відношенню до бокової поверхні полотна. Після заточування між зубцями поперечних і поздовжніх пилок повинен утворюватись трикутник. У столярних пилках грані зубців заточують з двох боків під кутом 60—70° по відношенню до бокової поверхні полотна пилки.
  • Перед заточуванням зубці будь-якої пилки обов'язково розводять (відгинають у різні боки) або виправляють розведення. Для сухих твердих порід деревини розведення зубців може бути на 1/4 або 1/2 більше товщини полотна пилки, для м'яких і сирих порід розведення роблять більш широким.
  • Чим гостріше сокира, тим легше нею обробляти деревину і забезпечувати високу якість роботи. Сокиру можна точити на один або на два спуски. Перший спуск заточують на 38 мм від леза, а другий — на 18 мм. При заточуванні фаска сокири має щільно прилягати до робочої поверхні точила, а лезо — знаходитися проти обертання круга. Кут заточування леза сокири для виконання теслярських робіт має бути 15—20°, а ширина повинна в 2,5—3,0 рази перевищувати товщину полотна. Сокиру потрібно точити до тих пір, поки її фаска не стане рівною, без зазубрин і овалів. Якщо в процесі заточування на фасці з'являються заусенці, їх знімають бруском.
  • При струганні деревини слід пам'ятати, що шерхебель використовують для попередньої, грубої обробки, а рубанок — для вирівнювання поверхонь після шерхебеля. Дошку, волокна якої направлені у різні боки, потрібно стругати від кінців до середини або від середини до кінців. Якщо дерево м'яке, випускають більше залізка, якщо тверде — менше. При струганні смолистої деревини підошву колодки рубанка рекомендується змочити гасом, що значно полегшить роботу.
  • Щоб правильно зварити столярний клей, його потрібно спочатку розбити на шматки і залити водою на добу. Після цього банку із желеподібним клеєм ставлять в іншу посудину, заповнену водою, і підігрівають до кипіння. Клей готовий, якщо буде стікати з щіточки рівною цівкою.
  • Перед фарбуванням металевих покрівель їх слід очистити від іржі і старої відшарованої фарби. Для видалення такої фарби застосовують рідини АФТ-1, БЗМ, Р-4, СД спец., СП-7. Іржу зчищають звичайними сталевими щітками. Але більший ефект досягається при використанні хімічних засобів, наприклад «Автопреобразователь ржавчины». Його наносять на очищені від бруду й знежирені поверхні щіткою. Витрата засобу — близько 150 г на 1 м2 поверхні. Працювати слід у гумових рукавичках і захисних окулярах.
  • Фарбувати покрівлю можна тільки після повного висихання хімічного засобу, тобто через 4—5 діб.

 Другие статьи на тему: перебудова присадибного будинку
 Улаштування підлог. Частина 3.
Підлоги із полівінілхлоридних плиток. Під такі плитки готують основу і використовують клеї і мастики так само, як для лінолеуму. Перед наклеюванням плитки ПВХ сортують по розмірах, кольору і відтінках, складають у купки.
 Улаштування підлог. Частина 2.
Підлоги з лінолеуму. Гігієнічні, красиві, зручні в експлуатації, при відповідному нагляді можуть служити 20—25 років.
 Улаштування підлог. Частина 1.
Підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність, а також бути гігієнічними і економічними.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 2.
При ремонті жилих будинків часто доводиться усувати які-небудь пошкодження перегородок. Найбільш характерні з них — це хиткість, випинання, поява тріщин у швах і в місцях сполучення із суміжними конструкціями, пошкодження штукатурки, значна звукопровідність.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.
Види перегородок та їх улаштування. Перегородки в житлових будинках — це огороджуючі конструкції, які відокремлюють одне приміщення від іншого. А щоб вони не займали забагато корисної площі, їх роблять тонкими.
 Усування пошкоджень вікон і дверей
Під дією атмосферних впливів вікна, особливо нижчі частини стулок і рам, часто пошкоджуються: відшаровується фарба, гниє деревина. Залежно від ступеня руйнування ці елементи слід ремонтувати або замінювати новими.
 Віконні прорізи
Коли замінюють внутрішнє планування будинку, іноді виникає необхідність замурувати чи розширити віконні прорізи або ж улаштувати нові.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Недвижимость и новостройки Краснодара и Сочи от застройщиков - портал Pikato.ru Зайти на портал Pikato.ru, выбрать для сравнения понравившиеся новостройки, ознакомиться с их характеристиками, и записаться на просмотр понравившихся объектов. Наш портал создан именно для удобства покупателей, и посвящен рынку первичного жилья г. Краснодара и Сочи. Рассмотрим подробнее, чем мы можем быть удобны пользователям портала:
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.