Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Покрівлі. Частина 2.

СТАТЬИ

   23 сентября 2014 / перебудова присадибного будинку
 

Покрівлі. Частина 2.

Покрівлі

Частина 2

Продолжение. Начало статьи смотреть здесь: часть 1

При відсутності гребеневої черепиці гребінь покрівлі, як і покрівлі із азбестоцементних листів, перекривають двома дошками, збитими під кутом, і прибивають до лат цвяхами. Черепичну покрівлю найкраще влаштовувати на дахах із прямокутними схилами.

При більш складній формі даху утворюються ребра і розжолобки, оброблення яких значно ускладнює і знижує якість покрівлі.

Улаштування черепичної покрівлі закінчують обробленням димових і вентиляційних труб. При цьому важливо попередити затікання води біля труб на горище. При щільному приляганні черепиці до труби можна обмежитися промазкою навколо труби складним або цементним розчином. В інших випадках трубу обробляють покрівельною листовою сталлю.

Покрівля із листової сталі. Тонколистову сталь для улаштування покрівель застосовують рідше, ніж азбестоцементні хвилясті листи або черепицю. Це пояснюється порівняно високою її вартістю і необхідністю забезпечувати систематичний догляд за покрівлею під час експлуатації. Використання листової сталі найбільш виправдано для покриття складних дахів, які мають різні нахили, криволінійні контури, западаючі кути та інші ускладнюючі елементи. Нахил покрівлі із листової сталі 16—22° (рис. 38).

Покрівля із тонколистової сталі
38. Покрівля із тонколистової сталі: 1 — лежачий фальц; 2 — стоячий фальц; 3 — клямера; 4 — покрівельний лист; 5 — костиль

Покрівельні листи виготовляють із м'якої відпаленої сталі. Оцинковані листи мають двобічне покриття цинком товщиною 0,02 мм. Товщина листів від 0,45 до 1,0, ширина 710, довжина 1420 мм. Маса листів залежно від їх товщини сягає від 3,5 до 8,0 кг. При використанні чорної (неоцинкованої) покрівельної сталі її перед укладанням покривають по два рази з двох боків гарячим бітумом.

Покрівлю із листової сталі влаштовують по латах із брусків 50х50 мм при відстані між ними 200 мм. Іноді роблять суцільний настил із прокладкою шару толю або руберойду, що утеплює горище і подовжує час ефективного використання покрівлі. Листи з'єднують фальцями, по короткій стороні — лежачими, а по довгій — стоячими фальцями або гребенями. Стоячі фальці розташовують на покрівлі вздовж схилів, а лежачі — паралельно гребеню даху.

Покрівля закріплюється до лат смужками із покрівельного заліза, так званими клямерами, котрі прибивають збоку лат цвяхами довжиною 50 мм. Клямери слід ставити у всіх місцях розташування гребенів на відстані один від одного не більше 0,6 м і не менше трьох на один лист.

Карнизні звиси улаштовують на костилях. Пристінні жолоби навішують на гачках. Водостічні труби навішують на стременах. Костилі прибивають до дощок карнизних звисів двома цвяхами при відстані між костилями 0,7 м із виносом 120—170 мм. Кромки спускних листів для надання їм більшої жорсткості загинають.

Гачки для настінних жолобів прибивають до дощок звисів на відстані 0,7 м один від одного таким чином, щоб створити нахил для жолоба із розрахунку 1/16—1/20. Край жолоба загинають за кінця гачків назовні. Листи жолобів із листами покрівлі з'єднують лежачим фальцем.

Для покриття схилів на дах подають попарно з'єднані між собою по довжині листи із ребрами і фальцями. Спочатку такі листи розкладають рядами, перпендикулярно до гребеня покрівлі і з'єднують листи кожного ряду лежачими фальцями. Смуги із листів укладають на місце і прикріплюють до лат клямерами. Потім в такому ж порядку збирають подальші смуги, з'єднуючи їх стоячими фальцями. На гребені покрівлі листи двох схилів з'єднують стоячим подвійним фальцем. При обробці гребенів рядове покриття скріплюють із настінними жолобами лежачими подвійними фальцями. Стоячі фальці протилежних схилів, які сходяться в гребенях, і суміжні лежачі фальці смуг у покрівлі схилу мають бути зміщені відносно один одного на 40—50 мм. Це робиться для того, щоб не було важко загинати фальці в місцях збігання чотирьох листів.

Гребінь оформлюють після того, як вкладена вся покрівля. Спочатку влаштовують стоячий фальц, обрізуючи ножицями надлишки листів так, щоб можна було загнути кромки. Гребені схилів на відстані 100 мм від гребеня даху попередньо пригинають, тобто роблять їх лежачими.

Димові труби обробляють комірами із оцинкованої або чорної пофарбованої за два рази сталі.

Строк служби покрівлі із чорної сталі 18—25, оцинкованої 25—30 років. Оцинковані листи перший раз фарбують олійною фарбою через 10 років, потім цю операцію повторюють через кожні 2—3 роки. Покрівля із чорної сталі потребує систематичного фарбування через кожні 2—3 роки.

Покрівлі із рулонних матеріалів. Використовуються при пологих схилах (до 10°) і у випадках, коли немає інших матеріалів. Частіше такі покрівлі влаштовують при зведенні господарських споруд. Довговічність рулонних покрівель залежить від якості основи під них, використаних рулонних матеріалів, технології покрівельних робіт й експлуатації покрівлі.

Для рулонної покрівлі потрібна жорстка і рівна основа. Її краще робити двошаровою. Так, по кроквах вкладають несучий розріджений робочий настил із дощок товщиною 25 мм із прозорами 10—50 мм, по якому настилають суцільний вирівнюючий шар із вузьких дощок товщиною 16—19 мм під кутом 45° до дощок несучого настилу.

Покрівельний матеріал перед тим, як настилати, видержують для вирівнювання протягом доби в розгорнутому виді або перемотують у рулони другою стороною.

Покрівельні роботи краще виконувати в сухий, теплий і безвітряний час. Залежно від нахилу покрівлі її вкривають двома — чотирма шарами (рис. 39). Для внутрішніх шарів використовують пергамін, толь або руберойд із дрібною мінеральною посилкою. Зовнішні шари роблять з руберойду з крупною або лусковою посилкою.

Покрівля із рулонних матеріалів на мастиці
39. Покрівля із рулонних матеріалів на мастиці: 1 — рулонний килим; 2 — вирівнюючий настил товщиною 16-19 мм; 3 — робочий настил товщиною 25 мм

Для наклеювання рулонних матеріалів на основу і склеювання полотнищ використовують гарячі або холодні мастики. Пергамін і руберойд можна клеїти на гарячій або холодній бітумній мастиці, а толь — тільки на гарячій дьогтьовій.

При виборі матеріалів для рулонної покрівлі перевагу слід віддавати руберойду, довговічність якого в покрівлі у 2—3 рази більша, ніж толю. Крім того, при улаштуванні покрівлі із руберойду можна використовувати як гарячі, так і холодні мастики, що порівняно із чистим бітумом мають підвищену теплостійкість і еластичність і менш крихкі при низьких температурах.

Для приготування мастики гарячий бітум змішують із наповнювачем (азбестом 6 чи 7-го сорту, торф'яним дрібняком, дрібно-січеною мінеральною ватою, дрібною тирсою, тонкомолотою крейдою і т. ін.). Наповнювач перед тим добре просушують (азбест — до 5, останні — до 3% вологості) і просіюють через сито із отворами не більше 3 мм. На 10 кг мастики беруть 8,2—8,5 кг бітуму і 1,8—1,5 кг наповнювача. Бітум завантажують у бачок із щільною кришкою на 3/4 його місткості і нагрівають до повного розплавлення бітуму і зникнення грудочок. Коли бітум почне пінитися, з його поверхні знімають сторонні домішки. Для цього використовують металевий сачок.

Бітум підігрівають до тих пір, поки він не перестане пінитися і шипіти. По закінченню варки маса повинна бути однорідною, а поверхня — зеркальною. Після цього бачок знімають з вогню і до бітуму добавляють невеличкими порціями однорідний наповнювач, ретельно перемішуючи масу.

Бітумну мастику, яку застосовують у гарячому стані, готують безпосередньо перед початком роботи для одноразового використання.

При виконанні покрівельних робіт із використанням гарячої мастики необхідно бути дуже обережним. Бітум, якщо він попав на шкіру, слід зняти тампоном, змоченим у гасі, а потім змити теплою водою з милом і змазати кремом.

Для кращого приклеювання покрівлі до основи поверхню останньої рекомендується вкрити холодною ґрунтовкою. її готують розчиненням бітуму в гасі, бензині або солярці в співвідношенні 1:2.

Покрівельні роботи починають з грунтування дерев'яної основи, заздалегідь висушеної, вирівняної й вичищеної від пилу та бруду. Після висихання заґрунтованої поверхні починають укладання рулонної покрівлі. Послідовно настилають на мастиці шар пергаміну, а потім шар руберойду. При цьому напуск внутрішніх смуг повинен складати 50—70, а зовнішніх — 100 мм. У кожному наступному шарі смуги зміщують: у двохшаровому покритті — на 1/2 їх ширини, у трьохшаровому — на 1/3 і т. д. При використанні для внутрішніх шарів руберойду із посилкою останню зшкрібають. Зовнішню поверхню покрівлі вкривають мастикою шаром 3—5 мм і втоплюють в неї дрібний обкатаний гарячий гравій крупністю завбільшки 3—6 мм або кам'яний дрібняк такого ж розміру.

Добре улаштована три-, чотиришарова руберойдова покрівля, якщо фарбувати її бітумом через кожні 3—5 років, служитиме 25—30 років.

  • Сіру азбестоцементну покрівлю можна пофарбувати в який-небудь яскравий колір, щоб зробити її ошатною. Для фарбування використовують стійкі проти атмосферних впливів олійні фарби та емалі, наприклад залізний сурик, окис хрому, пентафталеві емалі ПФ-115, ПФ-133, ПФ-1133, органосилікатну фарбу ВН-30 і кремнійфторорганічну емаль КО-174. Фарбують за два рази поверхню, заздалегідь заґрунтовану. Для грунтування використовують оліфу або глифталеву ґрунтовку ГФ-020. Фарбу перед використанням радимо підігріти до 40 °С, зануривши банку із фарбою у посуд з гарячою водою.
  • Орієнтовна витрата матеріалів на 1 м2 поверхні, ґрунтовки — 100, фарби або емалі — 150—200.
  • При фарбуванні покрівлі, щоб вона не заростала мохом і лишайником, у фарбу іноді додають ядохімікати. Цього не слід робити, тому що разом із дощовою водою на землю попадатимуть і ядохімікати, завдаючи шкоди не тільки рослинам.
  • Після закінчення будівництва дому всі дерев'яні конструкції горища і даху з боку горища необхідно захистити від вогню. Найбільш прості й доступні вогнезахисні обмазки — сульфітно-глиняна, до складу якої входять 25% сульфітного лугу, 50% глини і 25% води, та суперфосфатна (25% суперфосфату і 25% води). Їx витрата на 1 м2 оброблюваної поверхні складає відповідно 1 і 2 кг. Захисну обмазку наносять на всі відкриті поверхні дерев'яних конструкцій у два прийоми.
  • Ефективний проти гниття та загоряння засіб для дерев'яних конструкцій — «Сенеж». Це концентрована рідина бурого кольору, яку перед використанням розводять водою в співвідношенні 1:1. Наносять її на поверхню деревини щіткою або краскопультом за два рази без перерви для просушування. Обробка цим препаратом гарантує одержання стійкого проти дії мікроорганізмів і вогню покриття, що служитиме до 4 років. Потреба у розчині — 400 г на 1 м2 оброблюваної поверхні.

 Другие статьи на тему: перебудова присадибного будинку
 Улаштування підлог. Частина 3.
Підлоги із полівінілхлоридних плиток. Під такі плитки готують основу і використовують клеї і мастики так само, як для лінолеуму. Перед наклеюванням плитки ПВХ сортують по розмірах, кольору і відтінках, складають у купки.
 Улаштування підлог. Частина 2.
Підлоги з лінолеуму. Гігієнічні, красиві, зручні в експлуатації, при відповідному нагляді можуть служити 20—25 років.
 Улаштування підлог. Частина 1.
Підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність, а також бути гігієнічними і економічними.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 2.
При ремонті жилих будинків часто доводиться усувати які-небудь пошкодження перегородок. Найбільш характерні з них — це хиткість, випинання, поява тріщин у швах і в місцях сполучення із суміжними конструкціями, пошкодження штукатурки, значна звукопровідність.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.
Види перегородок та їх улаштування. Перегородки в житлових будинках — це огороджуючі конструкції, які відокремлюють одне приміщення від іншого. А щоб вони не займали забагато корисної площі, їх роблять тонкими.
 Усування пошкоджень вікон і дверей
Під дією атмосферних впливів вікна, особливо нижчі частини стулок і рам, часто пошкоджуються: відшаровується фарба, гниє деревина. Залежно від ступеня руйнування ці елементи слід ремонтувати або замінювати новими.
 Віконні прорізи
Коли замінюють внутрішнє планування будинку, іноді виникає необхідність замурувати чи розширити віконні прорізи або ж улаштувати нові.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

профессиональные мойки 100% финансовый контроль. Все показатели - прозрачны. Полный учет доходов автокомплекса за счет автоматизации процессов.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.