Бассейны и оборудование

Компания "Бассейны Запорожье" г. Запорожье
Магазин оборудования для бассейнов
телефоны: +38 (061) 000-00-00, +38 (050) 000-00-00        
главная > статьи > Покрівлі. Частина 1.

СТАТЬИ

   23 сентября 2014 / перебудова присадибного будинку
 

Покрівлі. Частина 1.

Покрівлі

Частина 1

Порівняно із іншими частинами будинку покрівля сприймає найбільші атмосферні впливи. Поряд із фундаментом і цоколем вона забезпечує необхідну довговічність будинку. Тому важливо ретельно провести роботи по її улаштуванню, а в подальшому забезпечити необхідний догляд.

Азбестоцементні покрівлі. Найбільш поширені при будівництві присадибних будинків, адже вони дешеві, довговічні й прості в улаштуванні. Із азбестоцементу виготовляються як хвилясті листи, так плоскі плити. Частіше за все улаштовуються покрівлі із хвилястих азбестоцементних листів із нахилом 25—33°.

Перевага надається хвилястим азбестоцементним листам, тому що їх легше укладати, вони надійні в експлуатації, а для лат менше витрачається деревини.

При улаштуванні покрівлі хвилясті азбестоцементні листи звичайного профілю марки ВО вкладають по латах із дерев'яних брусків 50х50 мм при відстані між кроквами до 1,2 м і 50х60 мм при відстані між кроквами до 1,5 м. Для лат можна використати дошки перерізом 40х120 мм або жердини діаметром 70х80 мм, обтесані на два канти. Відстань між брусками лат не повинна перевищувати 525 мм.

Крім азбестоцементних листів марки ВО, широко використовуються азбестоцементні хвилясті листи середнього профілю марки СВ 1750, під які відстань між брусками лат може бути збільшена до 750 мм.

При улаштуванні веранди нахил покрівлі із азбестоцементних листів може бути зменшений до 10°, але для цього потрібно загерметизувати поздовжні й поперечні з'єднання листків.

Кожний хвилястий азбестоцементний лист слід опирати на три бруски або дошки. Для щільного прилягання листів до лат і один до одного карнизний брусок піднімають при допомозі підкладок розміром 6х80 мм, а наступні парні бруски — при допомозі планки 3х70 мм. На звисах, біля гребеня, у розжолобках, а також біля отворів у покрівлі лати замінюють настилом із дощок (2—3 дошки).

Листи вкладають знизу вгору рядами паралельно карнизу, вивіряючи їх положення по шнуру. В рядах кожний лист повинен перекривати суміжний на одну хвилю, а суміжні ряди вкладають із перепуском 120 мм при нахилі даху 33° і 200 — при нахилі 25°.

Покрівля із хвилястих азбестоцементних листів
36. Покрівля із хвилястих азбестоцементних листів: а — з перепуском листів без зрізаних кутів на одну хвилю в кожному наступному ряді, б — те ж із зрізаними прилягаючими кутами, в — шаблон для обрізування кутів, 1-5 — послідовність укладання листів

Ряди листів також ущільнюють вперепуск. Розмір перепуску рядів залежить від способу їх укладання (рис. 36). При одному способі парні ряди зміщують по відношенню до непарних на одну хвилю або навіть на половину хвилі. Це потрібно для того, щоб запобігти скопиченню в одній точці чотирьох шарів листів, що може призвести до їх поломки й утворення щілин у покрівлі.

При другому способі всі ряди листів вкладають однаково без зміщення швів, заздалегідь підрізаючи їх кути (рис. 37).

Обрізування кутів
37. Обрізування кутів: I — листи гребеневого ряду; II — листи рядового покриття; III — листи карнизного ряду; 1, 4, 7 — перші листи; 2, 5, 8 — другі та подальші листи; 3, 6, 9 — останні листи

При нахилі даху більше 33° листи вкладають насухо, а щілини в місцях перепуску замазують з боку горища цементно-піщаним розчином із волокнистим наповнювачем. При меншому нахилі листи в місцях перепуску вкладають на шар такого ж розчину або мастики, яку можна приготувати із бітуму, солярового масла, гашеного вапна і мінеральної вати.

Листи закріпляють до лат оцинкованими цвяхами або шурупами з шайбами із оцинкованої сталі чи з руберойду розміром 35х35 мм. Отвори в листах для цвяхів або шурупів краще не пробивати, а свердлити в гребенях хвиль ручним або електричним дрилем. Кожний лист карнизного ряду закріплюють трьома цвяхами: двома — другу хвилю від краю з боку перепуску і одним — четверту хвилю до карнизного бруска. Крайні листи подальших рядів закріплюють двома цвяхами.

На гребеневому брусі через 2 м закріплюють гачки для підвішування ходових підмостків. Ребра і гребені даху вкривають фасонними азбестоцементними деталями напівциліндричної форми.

При відсутності фасонних деталей можна використати збиті під кутом дошки, які потрібно ретельно пофарбувати суриком або алюмінієвою фарбою, розведеною на бітумі.

При нахилі покрівлі менше 35° та ще при суцільному дощатому настилі під хвилясті азбестоцементні листи можна підкласти толь або руберойд для того, щоб перешкодити затіканню води на горище.

При влаштуванні покрівлі із хвилястих азбестоцементних листів розжолобки, слухові вікна і труби печей обробляють листовим покрівельним залізом. Листи з'єднують на подвійних лежачих фальцях або з напуском листів на 150 мм. В цьому випадку між листами прокладають смужку мішковини, промазану суриком або бітумом. Під розжолобок необхідно влаштувати суцільний дощатий настил і покласти руберойд.

Черепичні покрівлі. Відрізняються особливою міцністю, довговічністю і вогнестійкістю, економічні в експлуатації, адже їх ремонт зводиться до простої заміни окремих розбитих або випавших черепиць, що трапляється дуже рідко.

Останні роки черепичні покрівлі застосовували мало, але на них чекає широке відродження.

Щоб черепична покрівля не протікала, нахил даху повинен бути не менше 30°. Під черепичну покрівлю потрібні міцні крокви і лати.

Для покрівель використовують черепицю таких типів: пазову стрічкову, пазову штамповану і плоску стрічкову. Пазова черепиця буває глиняна або цементно-піщана. Для укриття гребеня даху використовують гребеневу черепицю. Найбільш поширене застосування пазової стрічкової черепиці, яка легше за інші типи її. Вона має пази (фальці), в які входять виступи (гребені) сусідньої черепиці при укладанні на даху. Пазова штампована черепиця має вушко із отвором для прив'язування черепиці до лат. У стрічковій черепиці для цих цілей утворений отвір у шипі.

Пазову штамповану й стрічкову черепицю укладають в один шар, а плоску стрічкову — в два шари звичайним або лусковим способом.

Для рівномірного завантаження крокв і стін черепичну покрівлю необхідно влаштовувати одночасно на протилежних схилах даху. Черепицю укладають справа наліво із перепуском у ряду 20—30 і перепуском рядів 65—70 мм. При нещільному приляганні черепиці в місцях перепуску ущільнюють цементно-піщаним розчином. До лат її прикріплюють дротом через ряд чи кожну — залежно від нахилу покрівлі.

Плоску стрічкову черепицю укладають як справа наліво, так і зліва направо із розбіганням швів і перепуском рядів.

Для забезпечення розбігання швів усі непарні ряди влаштовують із цілих черепиць, а парні починають з половинок. До лат плоску стрічкову черепицю прикріплюють клямерами.

У різних районах України, залежно від кількості опадів і можливості обледеніння покрівлі, а також залежно від типу черепиці, покрівлі надають нахил від 30 до 40°.

Черепичну покрівлю із пазової і плоскої стрічкової черепиці здебільшого настилають по латах із брусків розмірами 50х50 чи 60х60 мм або з жердин із двома стесаними кантами для щільного прилягання рядів черепиці. Лати до крокв прибивають цвяхами довжиною не менше двох товщин брусків.

Іноді, щоб запобігти задуванню снігу через щілини, черепичну покрівлю настилають по одношаровому толевому покриттю. В такому випадку замість лат влаштовують суцільний дощатий настил. Його вкривають толем, потім зверху набивають бруски і вкладають черепичну покрівлю, чіпляючи черепицю за бруски, тобто, по суті, настилають суцільний настил і лати. Щоб запобігти значній витраті лісоматеріалів, іноді замість суцільного настилу и прокладки толю обмежуються промазкою швів між черепицями. Однак промазка швів і щілин не дуже надійна, тому що розчин через деякий час відстає і відпадає.

Улаштування схилів черепичної покрівлі зводиться до вкладання черепиці рядами, починаючи знизу, одночасно на протилежних схилах, до обробки звисів, гребеня, ребер і розжолобків, якщо вони є. На схилах частину черепиць (10—12%), тобто через 8—10 шт., розташованих у шахматному порядку, підв'язують до лат відпаленим дротом діаметром 1,4—1,8 мм, використовуючи шипи в черепиці і толеві цвяхи для закріплення дроту до лат.

Звиси обробляють, підшиваючи під ними лобові дошки. Ці дошки і карнизи захищають нижні ряди черепиці від здування вітром і збільшують жорсткість звисів, як найбільш відповідальних частин покрівлі.

Гребінь черепичної покрівлі перекривають жолобчатою черепицею, яку вкладають на вапняному розчині і підв'язують до лат або крокв через одну. Жолобчата черепиця повинна накривати верхні ряди черепиці не менш як на 40—60 мм. В тому випадку, коли між верхніми брусками лат двох суміжних зверху схилів утворилася значна щілина, її спочатку закладають рейкою.


 Другие статьи на тему: перебудова присадибного будинку
 Улаштування підлог. Частина 3.
Підлоги із полівінілхлоридних плиток. Під такі плитки готують основу і використовують клеї і мастики так само, як для лінолеуму. Перед наклеюванням плитки ПВХ сортують по розмірах, кольору і відтінках, складають у купки.
 Улаштування підлог. Частина 2.
Підлоги з лінолеуму. Гігієнічні, красиві, зручні в експлуатації, при відповідному нагляді можуть служити 20—25 років.
 Улаштування підлог. Частина 1.
Підлоги повинні мати достатню механічну міцність, стійкість до стирання і ударів, малу звукопровідність, а також бути гігієнічними і економічними.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 2.
При ремонті жилих будинків часто доводиться усувати які-небудь пошкодження перегородок. Найбільш характерні з них — це хиткість, випинання, поява тріщин у швах і в місцях сполучення із суміжними конструкціями, пошкодження штукатурки, значна звукопровідність.
 Улаштування перегородок, ремонт або заміна їх. Частина 1.
Види перегородок та їх улаштування. Перегородки в житлових будинках — це огороджуючі конструкції, які відокремлюють одне приміщення від іншого. А щоб вони не займали забагато корисної площі, їх роблять тонкими.
 Усування пошкоджень вікон і дверей
Під дією атмосферних впливів вікна, особливо нижчі частини стулок і рам, часто пошкоджуються: відшаровується фарба, гниє деревина. Залежно від ступеня руйнування ці елементи слід ремонтувати або замінювати новими.
 Віконні прорізи
Коли замінюють внутрішнє планування будинку, іноді виникає необхідність замурувати чи розширити віконні прорізи або ж улаштувати нові.
 


Строительство бетонных бассейнов с отделкой мозаикой

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 

Блок управления бассейном Дельфин Комплектный блок управления бассейном позволяет управлять всеми функциями бассейна...*** Внимание!
Широкий выбор и богатая цветовая гамма мозаики

НАШИ ПАРТНЕРЫ
 
Тел: (061) 001-00-00
        (050) 400-00-00


РУБРИКИ СТАТЕЙ
• двери/окна
• домашний мастер
• инженерные системы
• камень в дизайне сада
• лазні, сауни, басейни
• недвижимость
• оборудование
• перебудова присадибного будинку
• разное
• ремонт
• строительство и ремонт жилого дома
• стройматериалы
• услуги
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512
 

ПАРТНЕРЫ

 

Подборка праздничных рецептов к Рождеству и Новому 2015 году [читать полностью] Ни один наш праздник не обходится от вкуснейших паштетов. На Новогодний стол я припасла вот этот чудесный паштет с клюквой.
главная | бассейны бетонные | бассейны стекловолоконные | оборудование и технологии для бассейнов | мозаика
бассейны с бетонной опалубкой | средства по уходу за водой в бассейне | контакты | статьи по бассейнам
Выставочный салон, г. Запорожье. Все права защищены.